Farm Story™

Większość z Was zna Facebooka, a wielu z Was będzie miało profil na FB. Gry przeglądarkowe przeżywają swój rozkwit dzięki Facebookowi, a na samym szczycie listy gier znajduje się FarmVille — gra, która pozwala dziesiątkom, jeśli nie setkom tysięcy użytkowników, trenować swoje zielone kciuki. Widzenie Farm Story™ wywołało moment déjà vu — czy moje pierwsze wrażenie było słuszne?

Funkcje i zastosowanie

Urządzenie testowe: Samsung Galaxy Tab / Android Wersja: 2.2 / Root: Tak / Modyfikacje (zmiany procesora itp.): OCLF Lag-Fix
Szczegóły aplikacji: Od: Android 2.1 / Apps2SD: Nie / Wymagane uwierzytelnienie: Lokalizacja, komunikacja sieciowa, narzędzia systemowe, sterowanie sprzętowe

Niedawno musiałam spędzić dzień w szpitalu i byłam bardzo zadowolona, ​​że ​​pamiętałam o spakowaniu Galaxy Tab. Podobnie jak inne urządzenia z Androidem, ten cudowny gadżet przyspiesza upływ czasu. Zacząłem więc przeglądać rynek w poszukiwaniu nowych aplikacji i gier do wypróbowania; kiedy natknąłem się na Farm Story™, postanowiłem spróbować. Jak wspomniano wcześniej, Farm Story™ wygląda bardzo podobnie do FarmVille, a po dokładnych testach mogę śmiało powiedzieć, że te dwie gry są praktycznie identycznymi bliźniakami, są tak bardzo do siebie podobne! Nie musi to jednak oznaczać, że Farm Story™ automatycznie stanie się zabawną grą, dlatego jak zwykle zapewniamy szczegółową recenzję.

Rozpoczęcie pracy z Farm Story™ nie zajmuje dużo czasu: po krótkim czasie ładowania użytkownicy mogą zobaczyć swoją własną działkę. Truskawki są gotowe do zbioru i możesz je zbierać, klikając krzaki truskawek… nic prostszego – na początek. Jeśli znasz FarmVille Farm Story™, nie będzie to trudne, ponieważ rozgrywka jest niesamowicie podobna. Twoje pole jest podzielone na małe kwadraty, które możesz zaorać, dotykając ich dwukrotnie. Następnie wysiewa się nasiona i zboża: wystarczy dotknąć zaoranej ziemi, a następnie wybrać rośliny, które chcesz uprawiać. Na początku wybór nie jest duży. Jeśli zdecydujesz się na rozstawienie na tym etapie, otrzymasz dodatkowe punkty i awansujesz na wyższy poziom. Im wyżej jesteś, tym większy wybór roślin!
Farm Story™ zawiera rośliny (warzywa, owoce, kwiaty i drzewa), zwierzęta (owce, psy, krowy, kaczki, świnie, konie itp.), elementy dekoracyjne (np. domy i ogrodzenia) oraz melioracje (większe pola , nawozy itp.). Wszystkie te rzeczy można kupić za pomocą jednej z dwóch walut: złota (które otrzymujesz przy sprzedaży towarów) i diamentów (musisz je kupić za prawdziwe pieniądze). Brzmi znajomo? Racja, Farmville. Ale pozwól mi wyjaśnić, że ta gra to świetna zabawa bez konieczności wydawania prawdziwych pieniędzy. Diamenty przydają się przy zakupie kilku przedmiotów, które mogą ułatwić sprawę lub przyspieszyć osiągnięcie celu, ale zdecydowanie można się bez nich obejść.

Rośliny: mają różne ceny, można je sprzedać za różne kwoty, mogą zarobić różne ilości punktów, a ich tempo wzrostu jest różne. Początkujący rolnicy, zwróćcie uwagę na te cztery czynniki. Potrzebujesz szybko pieniędzy? Posadź maliny (bezpłatnie) i zbierz je już po 4 minutach, a następnie zbierz za nie 20 monet. Winogrona dojrzewają przez 8 godzin, ale otrzymasz za nie 220 sztuk złota i 2 punkty.
To samo dotyczy zwierząt: strzyżenie owiec, dojenie krów itd. Celem gry jest uprawa roli i hodowla żywego inwentarza, zarobienie dużej ilości złota i rozbudowa przedsiębiorstwa. Wymaga to trochę czasu i cierpliwości, ale daje dużo frajdy i pomaga walczyć z nudą. I nie zapomnij o funkcjach społecznościowych: możesz odwiedzać innych rolników i pomagać im w obciążeniu pracą (za co otrzymasz punkty), a także możesz zaprosić znajomych, aby zostali Twoimi wirtualnymi sąsiadami. Te funkcje są szczególnie zabawne i zawsze miło jest znaleźć podziękowanie na swojej ścianie po tym, jak pomogłeś innemu farmerowi.

Zmiany profilu są możliwe, ale minimalne: możesz wpisać swoje imię i płeć.

Niestety Powiadomienia push – które mają Cię poinformować, gdy coś jest gotowe do zebrania lub gdy ktoś jest umieszczony na Twojej ścianie, nawet gdy nie grasz – nie pracuj dla mnie.


Konkluzja:

Gra jest w zasadzie duplikatem FarmVille, ale aplikacja została stworzona z dużą miłością, dzięki czemu zapewnia mnóstwo zabawy.

Ekran i elementy sterujące

Elementy sterujące Farm Story™ są łatwe do opanowania, menu są ustawione w logiczny sposób i można z nich korzystać, dotykając lub przesuwając palcem. Multitouch umożliwia powiększanie lub zmniejszanie rozmiaru widoku ogrodu/pola. Grafika też jest całkiem fajna, co oznacza, że ​​zarówno sterowanie, jak i projekt są na najwyższym poziomie – zasłużone pięć gwiazdek!

Szybkość i stabilność

Farm Story™ działa płynnie na karcie Galaktyka, ale kiedy sytuacja zaczyna się nagrzewać (tj. gdy musisz bardzo szybko zbierać plony lub orać), gra zaczyna się nieco opóźniać — ale nie miało to wpływu na przyjemność z gry .

Stosunek ceny do wydajności

Farm Story™ można pobrać za darmo. Jeśli chcesz kupić towary za diamenty, będziesz musiał wydać prawdziwe pieniądze, ale, jak wspomniano, nie jest to absolutnie konieczne.

0 Shares:
You May Also Like