Farm Tower Pro — pada deszcz krów, owiec i świń!

… Czy potrafisz dostrzec wspólny mianownik? Zgadza się, trudno jest być wielkim złym wilkiem, ponieważ zakwalifikują się następujące elementy:

„Doktorze, co powinniśmy zrobić z pacjentem, który myśli, że jest wilkiem” – pyta psychiatra pielęgniarka. „Upewnij się, że jego babcia nie wpadnie w odwiedziny!”

Jak już powiedziałem, wizerunek wilka został mocno nadszarpnięty… i Farm Tower Pro tego nie zmieni! Po raz kolejny każda żywa istota jest przerażona naszym futrzanym przyjacielem. Dlaczego pytasz? A konkretnie kto jest przerażony? Dlaczego Farm Tower nazywa się Farm Tower? I dlaczego wilk nie jest tak duży ani zły? Odpowiedzi na te pytania i nie tylko w dzisiejszej recenzji.

Funkcje i zastosowanie

Farm Tower: Historia
Wielki zły wilk jest na wolności! I, jak można się spodziewać, rolnika nigdzie nie ma. Wszystko, co pozostało zwierzętom, to ukryć się na szczycie chwiejnych wież w nadziei, że nie staną przed niebezpieczeństwem. Biorąc pod uwagę, że zwierzęta chcą w pewnym momencie zejść z wież, wieże należy ostrożnie rozebrać. Ale bądź ostrożny: wilki nie są całkowicie martwe i wciąż czają się w pobliżu, czekając na porwanie zwierzęcia, jeśli spadnie na ziemię. Oznacza to, że celem gry jest zapewnienie, że zawsze istnieje element oddzielający zwierzęta od podłoża. To jedyny sposób na ochronę krów, owiec i świń przed głodnymi wilkami.

Dobra, historia jest raczej nieprawdopodobna… zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nigdzie nie można zobaczyć ani jednego wilka. A nawet gdyby tak było, prawdopodobnie ugryzliby owcę, która balansowała na drewnianej desce kilka cali nad ziemią. Historia w tle może nie być aż tak ważna, ale wydaje się istotna, biorąc pod uwagę, jak została opowiedziana na początku gry. Być może my jako użytkownicy możemy snuć wokół niego własne paskudne opowieści: gleba została skażona toksycznymi chemikaliami, zwierzęta nie mają innego wyboru, jak tylko udać się w bezpieczne miejsce na szczycie śmietnika, ale są tak głodne, że udają się na drogę z powrotem tam, gdzie czeka śmierć…

Wow, powinienem zostać scenarzystą. Wróćmy jednak do recenzji.

Kręgosłupem Farm Tower Pro jest silnik fizyczny, dzięki któremu wszystko bardzo realistycznie spada, przewraca się i podskakuje. Różne kamienie są układane jeden na drugim na różne sposoby:

Brązowe kamienie: normalne kamienie, które tworzą mocny podkład
Czarne kamienie: te kamienie nie mogą zostać zniszczone
Zielone kamienie: są bardzo sprężyste – bądź bardzo ostrożny
Niebieskie kamienie: mogą zsunąć się na bok i łatwo zamienić się w bardzo śliskie zbocze
Kamienie pomarańczowe: nieważkie kamienie, które niwelują grawitację. Nie mogę ci powiedzieć, co robią te kamienie, ponieważ jeszcze ich nie spotkałem, ponieważ jestem „tylko” na poziomie 25.

Farm Tower ma obecnie 72 poziomy, ale deweloper Nicolas poinformował nas, że wkrótce zostanie dodanych 30 nowych poziomów. Gra już zapewnia wiele godzin zabawy, więc przygotuj się.

Cel:
Na każdym poziomie na wieży wykonanej z wyżej opisanych kamieni stoi zwierzę. Forma i konstrukcja wież różni się w zależności od poziomu. Poziom został pomyślnie ukończony, gdy:

-Wymagane minimum kamieni zostało zniszczonych (liczba pokazana w prawym dolnym rogu wyświetlacza)
-Zwierzę zostało bezpiecznie odprowadzone na sam dół, bez dotykania ziemi.

Po ukończeniu poziomu następuje aktywacja następnego.

Konkluzja:
Szczerze mówiąc: na początku gra była trochę nudna, ale teraz całkowicie się uzależniłam! Niektóre poziomy są naprawdę trudne i zmuszają cię do użycia mózgu i wypróbowania różnych rzeczy. W grę wchodzi również szczęście. Deweloper oczywiście pomyślał o każdym poziomie i naprawdę zaplanował właściwe podejście do każdego z nich. Nie zrezygnuję, dopóki nie opanuję każdego ostatniego!

Ekran i elementy sterujące

Projekt
Koncepcja graficzna Farm Tower Pro jest całkiem zgrabna, ale nie wzbudza podziwu. W porządku, nie musi tak być.


Sterownica

Sterowanie w grze odbywa się za pomocą ekranu dotykowego. Kamień znika, gdy go dotkniesz. Sterowanie działa dobrze, ale czasami występują drobne problemy, gdy masz do czynienia z bardzo małymi kamieniami przy krawędzi ekranu. Może się zdarzyć, że zniszczysz niewłaściwy kamień lub kamień, na który celujesz, jest odporny na dotyk i nie znika.


Farm Tower nie zawsze jest intuicyjny, ale…

Uważam, że irytujące jest to, że nie można kontynuować gry w miejscu, w którym zostało przerwane po ponownym uruchomieniu gry. Musiałem zacząć wszystko od początku i iść w górę, co jest uciążliwe, zwłaszcza gdy awansujesz na poziom 25.

Napisałem w tej sprawie do dewelopera i poinformował mnie, że możliwy jest dostęp do wcześniej aktywowanych poziomów poprzez menu główne. Znalezienie tej opcji nie jest jednak tak intuicyjne. Menu główne nie jest dostępne w menu, a kiedy naciśniesz przycisk „powrót”, wyskakujące okienko z pytaniem „czy jesteś pewien, że chcesz przejść z obecnego poziomu”. Dla mnie brzmiało to jak „jeśli klikniesz na to, gra się skończy i twoja aktualna pozycja nie zostanie zapisana”. Ale od tego czasu nauczyłem się, że to jest droga.
Napisałem do programisty, a on bardzo szybko wrócił do mnie, mówiąc, że nie zauważył problemu i zajmie się nim jak najszybciej. Do czasu, gdy przeczytasz tę recenzję, mógł naprawić sytuację!

Przykładowy!


Silnik fizyczny

Jest naprawdę dobrze zrobiony i działa znakomicie.


Instrukcje

Gra jest skonfigurowana modułowo, a funkcje są wyjaśnione krok po kroku. Dlatego bardzo szybko uczysz się, jak to działa, a przynajmniej jakie właściwości mają różne kamienie. Aby rozebrać wieże, musisz wykorzystać starą łebkę.

Świetna opcja jest dostępna w przypadku, gdy utkniesz: po ósmej nieudanej próbie ukończenia poziomu zostaniesz zapytany, czy chcesz obejrzeć film YouTude, który pokazuje, jak można złamać określony poziom.

Jestem pod wrażeniem!


Konkluzja:

Nie mogę się doczekać wielu nowych poziomów!

Szybkość i stabilność

Wydajność aplikacji jest bardzo dobra. Nie było żadnych awarii, ale Farm Tower Pro zajmuje dużo miejsca (prawdopodobnie z powodu silnika fizycznego). Wymaga 7 MB.

Stosunek ceny do wydajności

Dostępna jest bezpłatna wersja Farm Tower Pro (z reklamami), a także wersja bez reklam, która jest dostępna za 0,79 EUR. Pieniądze dobrze wydane na tak świetną grę. Wybrałem wersję bez reklam i nie żałuję.

0 Shares:
You May Also Like