Fiabee Sync – czym jesteś? "Synchronizacja" O?

Zapomniałeś kabla USB? Na szczęście nadal możesz synchronizować swoje urządzenie za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi. Gdy żadne z nich nie jest dostępne, przesyłanie kilku plików z komputera na telefon z Androidem szybko staje się dużym problemem. W tym miejscu usługi w chmurze online mogą Ci naprawdę pomóc. Dropbox to prawdopodobnie najpopularniejsza i najbardziej wydajna usługa przesyłania plików między wieloma komputerami i urządzeniami.
Fiabee Sync zapewnia ten sam komfort, choć z własnym zestawem zalet i wad.

Funkcje i zastosowanie

Synchronizacja Fiabee umożliwia synchronizację komputera z urządzeniami z systemem Android dzięki 1 GB darmowej pamięci online. Wszystko, co zostanie przesłane, jest przechowywane „w chmurze” i można uzyskać do nich dostęp lub pobrać w dowolnym miejscu i czasie. Niestety plików nie można przechowywać lokalnie na urządzeniu z systemem Android. Fiabee jest skonfigurowany przede wszystkim do zarządzania plikami za pomocą aplikacji Chrome. Sama aplikacja ma dość ograniczone możliwości. Pomimo tego, że aplikacja jest nadal bardzo pusta, zawiera niezawodną funkcję wyszukiwania, która pozwala szybko znaleźć pliki według słów kluczowych, niezależnie od tego, gdzie faktycznie się znajdują. Udostępnianie plików bezpośrednio z telefonu z systemem Android jest również łatwe i wydajne, zarówno za pośrednictwem poczty e-mail, Facebooka, Twittera, jak i przez Bluetooth lub MMS.

Aplikacja Chrome jest sercem tej usługi przechowywania plików. Posiadanie przeglądarki Chrome oraz rzeczywistej aplikacji Fiabee Sync jest warunkiem wstępnym korzystania z tej usługi. Po zainstalowaniu obu tych opcji masz naprawdę prosty sposób na połączenie urządzeń z Androidem z usługami w chmurze. Szybkie drag’n’drop wystarczy, aby przenieść plik z komputera do chmury lub na urządzenie z Androidem. Pobieranie na komputer jest możliwe za pomocą małego menu kontekstowego. Fiabee Sync wykonuje również dobrą robotę w łączeniu się z różnymi sieciami społecznościowymi. Zdjęcia i filmy można publikować na swojej tablicy na Facebooku lub udostępniać swoim obserwatorom na Twitterze. Inną cechą charakterystyczną tej aplikacji Chrome jest możliwość przeglądania dokumentów Word, filmów i zdjęć bezpośrednio w przeglądarce. Jedyną dziwną częścią jest to, że te pliki muszą być oznaczone jako ulubione, zanim będzie można użyć tej funkcji – o co do cholery chodzi?!

Plusy

1 GB pamięci online Synchronizuje się ze wszystkimi urządzeniami Łatwe w użyciu przesyłanie metodą „przeciągnij i upuść” Wyświetla filmy, dokumenty i zdjęcia w przeglądarce

Cons

Wymagana aplikacja Chrome Brak różnych funkcji Nie można trwale usunąć plików Wszystko jest zorganizowane i zarządzane przez aplikację Chrome Brak niezależnej strony internetowej Brak aplikacji Windows lub Mac

Dolna linia:

Nie ma mowy, aby Fiabee Sync przyćmiło błyskotliwość Dropbox. Chociaż aplikacja Chrome jest miłym dodatkiem z przyjaznym dla użytkownika interfejsem i kontrolkami, nadal brakuje w niej szeregu podstawowych funkcji. Ci z Was, którzy nie są zaznajomieni z usługami w chmurze i/lub martwią się kwestiami bezpieczeństwa, nie będą zainteresowani korzystaniem z Fiabee. Fakt, że nie można trwale usunąć plików z chmury, może sprawić, że ludzie będą słusznie niekomfortowo korzystać z tej usługi.

Ekran i elementy sterujące

Interfejs użytkownika Fiabee Sync jest elegancki i przejrzysty. Możesz wybrać, do którego konkretnego urządzenia z Androidem chcesz uzyskać dostęp.

Funkcja wyszukiwania jest ukryta za przyciskiem menu. Możesz też po prostu nacisnąć przycisk wyszukiwania na swoim urządzeniu z Androidem. Dostęp do ulubionych i transferów odbywa się również za pomocą przycisku menu. W transferach możesz zobaczyć tylko przesłane pliki, ale nie te, które pobrałeś.

Szybkość i stabilność

Fiabee Sync ładuje pliki zi do chmury z najwyższą prędkością. Sama aplikacja działa szybko i płynnie.

Stosunek ceny do wydajności

Fiabee Sync można pobrać bezpłatnie z Android Market.

0 Shares:
You May Also Like