Filmy IMDb & telewizja

Jestem pewien, że wszyscy znacie Internetową bazę danych filmów. Uważam, że jest to niezwykle przydatne, gdy potrzebuję dodatkowych informacji o filmie lub aktorze. Teraz dostępna jest aplikacja, którą można połączyć ze stroną internetową, więc oczywiście nie mogłem się oprzeć jej wypróbowaniu. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jaki jest mój werdykt!

Funkcje i zastosowanie

IMDb Movies & TV umożliwia dostęp do największej na świecie bazy danych filmów, telewizji i gwiazd, i powiem ci, że ta baza danych jest nie do pogardzenia.

Podczas wyszukiwania filmu otrzymujesz następujące dodatkowe informacje:

Streszczenie
Zdjęcia (Plakaty/Galeria)
Wyświetl zwiastun (jeśli jest dostępny)
Detale
Premiera
Gatunek muzyczny
Rzucać
Obsada (pełna)
Załoga
Dyrektor
Pisarze
Obsada i załoga (pełna)
Recenzje i komentarze
Recenzje krytyków
cytaty
Drobnostki
głupoty
Spójrz na imdb.com
Kup przez amazon.com
Poinformuj innych o tym łączu (poprzez e-mail, Twitter itp.)

Możesz znaleźć szybkie fakty o aktorach pod Rzucać sekcja: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia. Dostępna jest również galeria zdjęć oraz więcej szczegółów:

Znany z (filmy, w które brał udział aktor)
Kompletna filmografia
Detale
Krótka biografia
Zabawne fakty
cytaty
Dowiedz się więcej
Na imdb.com
Kup przez amazon.com
Udostępnij ten link (przez e-mail, Twitter itp.)

Wyniki wyszukiwania programów telewizyjnych są podobne do wyników wyszukiwania filmów, z dodatkowym Odcinki na sezon Kategoria.

W menu głównym znajdziesz następujące kategorie:

Czasy wyświetlania w USA
Przychody z USA
FILMometr
250 najlepszych filmów
250 najgorszych filmów
Najlepsze filmy według gatunku
Nowość na DVD i Blu-ray

Mimo że aplikacja jest już dostępna w kilku językach (angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, portugalskim, włoskim i japońskim), pierwsze punkty dotyczą tylko obywateli USA. To samo dotyczy dat wydania na DVD i Blu-ray.

Mimo to przyznaję tej aplikacji 4 gwiazdki, ponieważ to, co ma do zaoferowania, wcale nie jest złe.

Ekran i elementy sterujące

Jak wspomniano powyżej, na ekranie głównym znajdziesz różne kategorie i możesz je przeszukiwać, ile dusza zapragnie. Jeśli szukasz czegoś konkretnego (filmu, serialu telewizyjnego, gwiazdy), możesz również przeprowadzić wyszukiwanie za pomocą przycisku menu/IMDb. Funkcja wyszukiwania działa naprawdę dobrze: wystarczy wpisać jedno lub dwa słowa kluczowe związane z tytułem filmu lub nazwiskiem aktora, a znajdziesz to, czego szukasz.

Na ekranie startowym znajdziesz trzy zakładki oznaczone Filmy, telewizja i ludzie u góry ekranu. W zależności od klikniętej karty znajdziesz miniatury oznaczone MWiększość szukała tytułu filmu na IMDb, najczęściej szukała serialu telewizyjnego lub STARmeter. Możesz przewijać te miniatury i znaleźć szczegóły, których szukasz, klikając. Informacje są następnie wyświetlane w formie listy, na którą można kliknąć, aby uzyskać jeszcze więcej szczegółów. Jeśli jesteś w galerii obrazów i otworzyłeś zdjęcie, po prostu przesuń palcem po ekranie, aby uzyskać dostęp do następnego obrazu. Jeśli dostępny jest zwiastun, możesz go obejrzeć za pomocą odtwarzacza przypominającego odtwarzacz YouTube lub standardowy odtwarzacz audio.

Sterowanie i nawigacja w Filmach i TV IMDb działają bezbłędnie i są dość oczywiste. Jak wcześniej wspomniano, możesz uzyskać dostęp do filmów, szczegółów, galerii i dalej, klikając ekran, a następnie często prowadzisz do jeszcze większej liczby kategorii lub linków do filmów, w których występują ci sami aktorzy. Za pomocą przycisku menu znajdziesz następujące opcje:

Dom
Wyszukaj IMDb
Ustawienia

Możesz wybrać witrynę IMDb, do której chcesz uzyskać dostęp (.com, uk.com, .de, .es, .fr, .it, .pt) w Ustawieniach, a także preferowaną witrynę Amazon.

Konkluzja:
Interfejs użytkownika IMDB Movies & TV wygląda dobrze wizualnie, a także jest łatwy i intuicyjny w użyciu. To zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla kinomanów.

Szybkość i stabilność

Aplikacja działa bardzo płynnie: żadnych problemów do zgłoszenia.

Stosunek ceny do wydajności

IMDb Movies & TV można pobrać bezpłatnie z Android Market.

0 Shares:
You May Also Like