Forbes publikuje listę najlepiej opłacanych youtuberów w 2020 roku, Ryan Kaji, Mr. Beast i Dude Perfect Are The Toppers

YouTube przebył długą drogę od swoich skromnych początków jako (jeśli nie) platforma udostępniania wideo w 2005 roku. Szybko przechodząc od inicjatora jednego lub dwóch wirusowych trendów do miejsca narodzin multimilionerów, zarobił więcej niż felieton w Forbes czasopismo. Podczas gdy pandemia była hańbą dla większości firm i platform (i wręcz koszmarem dla innych), charakter dystansu społecznego ugruntował miejsce YouTube w rutynowym harmonogramie. Większość ludzi naturalnie uznała, że ​​lepiej jest obżerać się ze swoimi ulubionymi twórcami treści, niż majstrować przy blokowaniu kciuków. Ten artykuł (w oparciu o ustalenia Forbesa) będzie dalej zagłębiać się w niektórych znanych twórców i ich osiągnięcia w ciągu ostatniego roku.

Najpierw zwróćmy się do osób, które konsekwentnie zdobywały szczyt. Jeffree Star, guru makijażu online, zaczyna się w pierwszej dziesiątce na, no cóż, numerze 10. Jego obserwacja online, 16,9 miliona subskrybentów i 14 milionów obserwujących na Instagramie, jest wystarczająco duża, aby dyktować jego obecność na liście. Jednak to, w połączeniu z linią lukratywnych produktów kosmetycznych, zdecydowanie zarobiło dużo pieniędzy. Inne godne uwagi powtórzenia z zeszłego roku to; Mark „Markiplier” Fishbach, mistrz komentarzy do gier, który awansował z 7. na 5. miejsce na liście; Dude Perfect, guru trików, którzy zajmują trzecie miejsce; Rhett i Link, gospodarze programu YouTube Good Mythical Morning przy solidnym numerze 4; oraz Anastasia Radzinskaya, vlogerka dziecięca, która jest jedną z dwóch zagranicznych pozycji na naszej liście.

Nowościami w pierwszej dziesiątce są między innymi Stevin John, lepiej znany pod pseudonimem internetowym Blippi. Znany najlepiej ze swoich filmów edukacyjnych dla dzieci, twórca skorzystał z 10,7 miliona subskrybentów na swoim głównym kanale dzięki zarówno filmom z reklamami, jak i gadżetom. YouTuber był jednak zaangażowany w burzliwą przeszłość szkiców komediowych niemarkowych, które najwyraźniej nie wystarczyły, aby utrudnić mu awans na szczyt. Kolejnym nowicjuszem jest ukochany YouTube David Dobrik. Jest znany ze swoich vlogów, z rotacyjną obsadą osób znanych jako „Drużyna vlogów”, oraz jego głośnej relacji i zerwania z inną twórczynią treści Lizą Koshy. Słowak, to drugi z naszych zagranicznych wpisów.

Numery 2 i 1 na tej liście to odpowiednio Pan Beast i Ryan Kaji. Reputacja online Mr. Beasta zaczęła się od niezwykle popularnych filmów z wyzwaniami i osiągnęła niewiarygodne wyżyny po jego kampanii Team Trees pod koniec 2019 roku. Połączenie zabawnych filmów i ogromnej życzliwości sprawiło, że jego obecność w pierwszej dziesiątce była oczywista. Wreszcie Ryan Kaji zajął pierwsze miejsce od 2018 roku. Jego recenzje zabawek dały początek imperium zarabiającemu 29,5 miliona dolarów i wydaje się, że nie widać spowolnienia.


Wykres: Statista.

0 Shares:
You May Also Like