FTC bada Apple, HTC składa roszczenia wzajemne przeciwko Apple

Rozmawiałem dzisiaj z Fabienem, który wspomniał, że Apple będzie badane przez FTC pod kątem „wykorzystania swojej pozycji na rynku oprogramowania mobilnego do wyrządzenia szkody konkurentom” według CNET w piątek. Najwyraźniej Apple kieruje swoją ofertę do programistów korzystających z programów, które umożliwiają również tworzenie aplikacji współpracujących z Adobe Flash.

Ponadto Apple kieruje swoją ofertę również do programistów, którzy chcieli skorzystać z mobilnego partnera reklamowego innego niż Apple. CNET napisał, że:

Nowe zasady zablokowały programistom korzystanie z innych platform, które pozwalają im tworzyć jedną aplikację działającą na wielu urządzeniach – na przykład nie tylko na iPhonie Apple, ale także na urządzeniach konkurencji. Platforma Flash firmy Adobe i MonoTouch firmy Novell to narzędzia programistyczne, które należą do tej kategorii.

Następnie, na początku tego tygodnia, Apple zabronił programistom używania reklam w swoich aplikacjach na iPhone’a, które udostępniają dane analityczne „dostawcy usług reklamowych należącego do lub powiązanego z deweloperem lub dystrybutorem urządzeń mobilnych, mobilnych systemów operacyjnych lub środowisk programistycznych innych niż Apple”.

Moim zdaniem zakaz nakładany przez Apple na innych reklamodawców ma wyraźnie na celu zaszkodzenie Google i ich niedawnemu przejęciu AdMob poprzez zmuszenie programistów do poświęcenia dodatkowego czasu na odtworzenie ich aplikacji dla systemu operacyjnego Android.

Ten najnowszy rozwój może nie być zbyt wielkim zaskoczeniem dla tych z Was, którzy śledzili rozwój firmy Apple, usuwając obsługę Adobe Flash dla swoich przyszłych urządzeń, a zamiast tego naciskają na HTML5. To była dość brzydka konfrontacja i spodziewam się, że będzie tylko brzydsza.

AndroidGuys zauważył również, że w sprawie Apple przeciwko HTC, HTC twierdzi, że Apple korzysta z niektórych patentów HTC bez pozwolenia. HTC twierdzi, że Apple narusza pięć patentów HTC, w tym „spersonalizowane programowe dialery telefoniczne, technologię zarządzania energią i dialer telefoniczny z dostępem do pamięci”, zgodnie z artykułem AndroidGuys.

Gdzie to wszystko się skończy? Gdy ktoś w urzędzie patentowym zdecyduje, że patenty w branży urządzeń mobilnych wymagają dokładniejszego przeglądu przed ich akceptacją, aby nie mieć tych licznych spraw sądowych i ugód, które nadal nękają branżę.

Inne źródła: AndroidGuys

Obraz z Gizmodo

0 Shares:
You May Also Like