Google, aby zezwolić tabletom na dostęp do Android Market?

Problem Jeremiaha polega na tym, że chce, aby jego aplikacje (podobnie jak wielu innych programistów) były dostępne dla każdej osoby korzystającej z urządzenia z Androidem. Wygląda jednak na to, że Google już dawno zdecydowało, że tablety i smartbooki nie będą miały dostępu do Android Market. Rozumowanie stojące za tą decyzją nie jest łatwe do dokładnego sprecyzowania.

Liliputing uważa, że ​​prawdopodobnym powodem jest różnorodność urządzeń, na których można uruchomić Androida:

Google nigdy nie wyjaśniło, dlaczego tablety i smartbooki nie mają pełnego dostępu do Android Market. Ale jednym z powodów jest prawdopodobnie to, że różne urządzenia mają różne właściwości fizyczne – a aplikacje zaprojektowane dla telefonu (z GPS i 3G z przyciskami wyszukiwania, domu, menu i wstecz) mogą nie działać na tablecie lub laptopie.

Dobrą wiadomością jest to, że Liliputing uważa również, że stanowisko Google w sprawie polityki może wkrótce ulec zmianie, poprzez otwarcie Android Market lub stworzenie podobnego rynku tabletów i smartbooków:

Notion Ink, twórcy długo oczekiwanego tabletu Adam, twierdzą, że testują w swoich produktach sklepy z aplikacjami i treścią w wersji alfa. Adobe Flash działa również bez problemów z baterią.

Istnieje szansa, że ​​Notion Ink odnosi się do systemu operacyjnego Google Chrome, a nie Androida. W końcu wiemy już, że Google Chrome będzie skierowany zarówno do tabletów, jak i netbooków, i że rynek aplikacji internetowych jest w budowie. Ale ponieważ Notion Ink od 6 miesięcy prezentuje tablet z systemem Google Android, myślę, że bardziej prawdopodobne jest, że mówimy o Android Market dla tabletów.

AndroidGuys zauważa, że ​​jeśli Google się uda, „ten ruch z pewnością nie zaszkodzi ich szansom na Androida 2.1/2.2 i nie tylko na coraz większą liczbę urządzeń. Pamiętaj, że jest to czysta gra liczbowa z instalacjami i aktywacjami w tej chwili, a Android właśnie zaczął zdobywać popularność na rynkach wschodzących”.

Dla tych z Was, którzy nie mają dostępu do Android Market, trzymajcie się. Przesunięcie Google może nastąpić już za niedługo.

Inne źródła: AndroidGuys

Obraz z AndroidGuys

0 Shares:
You May Also Like