Google będzie sprzedawać e-booki w czerwcu?

Według The Wall Street Journal, Google rozpocznie „sprzedaż cyfrowych książek pod koniec czerwca lub lipca, poinformował we wtorek przedstawiciel firmy, rzucając giganta wyszukiwania w bitwę, która już obejmuje Amazon.com Inc., Apple Inc. i Barnes & Noble Inc. ”. Usługa o nazwie Google Editions będzie wyróżniać się na tle konkurencji liczbą różnych witryn i urządzeń obsługiwanych przez ich usługę.

Phandroid i AndroidandMe wspominają o prawdopodobieństwie pojawienia się tej usługi na Androidzie, zwłaszcza że tablety są projektowane przy użyciu systemu operacyjnego Android, a ich wykorzystanie jako czytników e-booków jest jednym z ich głównych punktów sprzedaży.

Jeśli chodzi o to, jak ich usługa będzie debiutować i funkcjonować, Gizmodo dobrze to wyjaśnia:

Wcześniejsze raporty wskazywały, że usługa zostanie uruchomiona z 400 000 do 600 000 dostępnych tytułów, natychmiast zalewając konkurentów. Sprzedawcy książek będą mogli sprzedawać wydania Google Edition w swoich witrynach, chociaż ceny i konkretna dostępność nie zostały jeszcze ogłoszone. Jasne jest jednak, że wojny cenowe na ebooki staną się bardzo interesujące.

Inne źródła: AndroidandMe, Gizmodo, Phandroid

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like