Google Earth — świat na wyciągnięcie ręki!

Google Earth był dla mnie trochę zagadką. Kilka miesięcy temu pobrałem aplikację na moją Motorolę Milestone i niedługo potem ją odinstalowałem. Niestety, od tamtej pory nie mogłem znaleźć tej cholernej rzeczy w Android Market. Czemu ? Nie mam pojęcia, ale w końcu doszedłem do napisania raportu z testu. Ciesz się i Wesołych Świąt!

Funkcje i zastosowanie

Właśnie nabyłem zupełnie nową kartę Samsung Galaxy Tab, postanowiłem spróbować jeszcze raz Google Earth. Od razu muszę przyznać, że Google Earth wygląda niesamowicie na ogromnym wyświetlaczu Galaxy Tab!

Google Earth idealnie pasuje do 7-calowego ekranu Galaxy Tab. Zaraz po uruchomieniu aplikacji pojawia się kula ziemska 3D. Jeśli ostatnio odwiedziłeś już jakieś miejsce, kula ziemska automatycznie przekieruje Cię do miejsca, w którym zostało przerwane. Niesamowity design i działa jak urok! Chociaż większość z Was jest oczywiście zaznajomiona z tym, co robi Google Earth, nadal chciałbym omówić funkcje aplikacji.

Google Earth jest reprezentowany przez trójwymiarową kulę ziemską. Zdjęcia satelitarne są nałożone na kulę ziemską w taki sposób, aby ułatwić użytkownikowi nawigację po świecie. Na Google Earth nie ma białych plam z wyjątkiem bieguna południowego. Zdumiewający ! Jakość obrazu różni się w zależności od miejsca. W dużych miastach (LA, Nowy Jork, Sydney itp.) na autostradach można zobaczyć samochody, ludzi, a nawet oznaczenia dróg. Jednak jakość nie jest tak dobra na całym świecie. W Europie jakość obrazu jest znacznie gorsza na obszarach wiejskich, gdzie prawie nie widać pojedynczych samochodów. Na szczęście Google ciężko pracowało, aby wprowadzić duże ulepszenia, mimo że czasami trzeba czekać miesiącami, zanim zauważysz jakiekolwiek poważne zmiany.
Oczywiście posiadanie szybkiego połączenia internetowego jest absolutną koniecznością podczas korzystania z Google Earth. Siedzenie i czekanie przez kilka minut na załadowanie mapy nie jest zabawne. Surfowanie w sieci 3G powinno wystarczyć, aby większość map ładowała się szybko.
Naciskając przycisk menu uzyskujesz dostęp do następujących opcji:

Szukaj : Szukaj miejsc, zabytków itp.
Moja lokacja : Pokaż swoją aktualną lokalizację przez GPS
Ustawienia : Tutaj możesz ustawić wyświetlanie rzeczy w 3D. Niezalecane dla wolniejszych urządzeń.
Warstwy : Tutaj możesz dodać dodatkowe warstwy informacji
Miejsca/Firmy : Za pomocą jednego kliknięcia możesz uzyskać dostęp do większej ilości informacji o znanych miejscach i firmach w dowolnej lokalizacji.
Zdjęcia panoramiczne : Wyświetla zdjęcia zrobione przez innych użytkowników w dowolnej lokalizacji.
Wikipedia : łączy lokalizacje z odpowiednimi artykułami Wikipedii na temat lokalizacji, kraju lub regionu.
Obramowania i etykiety
Ulice
Google Ocean : Pokazuje lokalizacje słynnych wraków statków.

Niestety w Google Earth brakuje funkcji widoku ulicy (takiej jak ta zawarta w nowych Mapach Google). Z drugiej strony góry i kaniony są wyświetlane w 3D, dając niesamowite widoki na światowe cuda natury. Powoli, ale pewnie, nawet dno oceanu jest mapowane. Chociaż w większości jest dość monotonna i niebieska, od czasu do czasu można natknąć się na wraki statków i rafy koralowe.

Przyznam, że Google Earth też ma sporo problemów. Obrazy 3D są nieco przekrzywione i rozciągnięte pod ostrym kątem. Ponadto funkcja wyszukiwania wydaje się być wyjątkowo wadliwa w porównaniu z wersją Google Earth na komputery PC. Za każdym razem, gdy szukałem piramid egipskich lub piramid w Gizie, aplikacja była pusta. Po prostu nie rozumiem, dlaczego wyniki wyszukiwania są różne w aplikacji i na komputerze.

Dolna linia : Google Earth to kolejny niesamowity darmowy program Google. Dzięki wspaniałej animacji i eleganckiemu projektowi, podróżowanie po Ziemi nigdy nie było zabawniejsze. Szkoda, że ​​aplikacja wciąż ma kilka nieznośnych małych problemów.

Ekran i elementy sterujące

Aby obracać się wokół kuli ziemskiej, po prostu przesuń palcem po ekranie, tak jakbyś trzymał w dłoniach planetę wielkości gumy do żucia. Powiększanie i pomniejszanie odbywa się za pomocą zwykłego gestu wielodotykowego. Aby obrócić mapę, połóż dwa palce na ekranie i obróć je w tym samym kierunku, co obracanie pokrętła. Dotknij kompasu w prawym górnym rogu, aby skierować mapę na północ. (Ostrzeżenie: te funkcje wielodotyku działają tylko na urządzeniach obsługujących Androida 2.2 – ale nie na wszystkich! Urządzenia takie jak Nexus One nie obsługują w pełni wielodotyku, mimo że działa na Androidzie 2.2.)

Grafika w Google Earth robi wrażenie, a sterowanie jest niezwykle intuicyjne. Niestety widok mapy można zmienić tylko wtedy, gdy telefon obsługuje wielodotyk. Nie było to jednak problemem na karcie Galaxy Tab z Androidem 2.2.

Szybkość i stabilność

Na karcie Galaxy Google Earth działa jak w zegarku. Podczas ładowania złożonej zawartości mapy mogą wystąpić niewielkie opóźnienia, ale nie powinny one trwać dłużej niż kilka sekund.

Stosunek ceny do wydajności

Google Earth jest dostępny bezpłatnie i bez żadnych reklam.

0 Shares:
You May Also Like