Google i Microsoft oskarżają o to, kto jest winien bałaganu patentowego

(Zdjęcie z Webestigate.com)

Tak więc wczoraj David Drummond, starszy wiceprezes i dyrektor prawny Google, napisał na korporacyjnym blogu o tym, że „ma dość” fałszywych roszczeń patentowych skierowanych przeciwko firmie. „Zamiast konkurować poprzez tworzenie nowych funkcji lub urządzeń, [these companies] walczą poprzez ustawodawstwo” – napisał David Drummond. Opisuje pozwy jako „wrogą, zorganizowaną kampanię przeciwko Androidowi przez Microsoft, Oracle, Apple i inne firmy, prowadzoną za pomocą fałszywych patentów.

(Uwaga do szopki: w strategii obronnej Google próbował licytować prawie miliard dolarów na patenty Nortela, aby obronić się przed przyszłymi przepisami. Ale firma została przelicytowana przez konsorcjum obejmujące Apple, Microsoft i RIM, które łącznie złożyły ofertę 4,5 miliarda dolarów).

Szybko do wczorajszego popołudnia – jeden z prawników Microsoftu, Brad Smith, odpowiedział na Twitterze, mówiąc, że Google mógł połączyć siły z Microsoftem na aukcji patentowej i wspólnie licytować patenty Nortela, ale odmówił. „Poprosiliśmy ich, aby wspólnie z nami licytowali. Odmówili” – napisał na Twitterze Smith.

Ale Google tego nie kupował. Drummond ponownie odpowiedział na blogu Google następującym postem:

A teraz prawnik Microsoftu ponownie odpowiedział na Twitterze:

„Chciałeś stworzyć niezwyciężoną tarczę patentową!” „Nie, chciałeś stworzyć niezwyciężoną tarczę patentową!” Weźcie głęboki oddech, chłopaki. Spójrzmy na ogólny obraz: system jest zepsuty. Potrzebujemy reformy patentowej.

0 Shares:
You May Also Like