Google i Verizon podważają neutralność sieci?

Źródłem informacji dla tych twierdzeń są „osoby bliskie negocjacjom, które nie były upoważnione do publicznego wypowiadania się o nich”, co nie brzmi zbyt wiarygodnie, ale jak zauważa AndroidGuys, „gazety takie jak The New York Times i Washington Post nie zazwyczaj całkowicie nie zmyśla”.

TechCrunch pisze o rzekomej umowie:

Wczoraj New York Times opublikował artykuł, w którym wyszczególniono porozumienie w pracach między Verizon i Google, które skutecznie zniszczy neutralność sieci, umożliwiając „Verizon szybsze przyspieszenie niektórych treści online dla użytkowników Internetu, jeśli twórcy treści są gotowi zapłacić za przywilej”. Wiadomość ta wywołała oburzenie w społeczności technologicznej, ponieważ Google ma długą historię propagowania neutralności sieci. Teraz zarówno Google, jak i Verizon twierdzą, że historia z New York Times jest błędna.

Bloomberg i The Washington Post opublikowali relację z tej historii. Oto fragment artykułu w The Washington Post:

W szczególności umowa Google i Verizon może uniemożliwić Verizon oferowanie priorytetów największym oferentom, którzy chcą lepszego dostarczania treści w swoich sieciach DSL i światłowodowych, według źródeł. Ale to nie dotyczyłoby telefonów komórkowych, podały źródła, pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ firmy oficjalnie nie ogłosiły.

Verizon może oferować niektóre usługi zarządzane — lepszą jakość niektórym witrynom sieci Web, takim jak te oferujące usługi opieki zdrowotnej, podają źródła. Jednak niektórzy analitycy spekulują, że usługi zarządzane mogą również obejmować YouTube i inne usługi oferowane klientom FiOs ze zniżką w lepszej jakości.

Phandroid pisze, że „Aby było jasne, rzekoma umowa nie obejmowałaby spowolnienia danych ani preferencyjnego traktowania danych w sieci komórkowej Verizon. Aby było jeszcze bardziej jasne, cały ten raport należy traktować jako plotkę, dopóki coś bardziej oficjalnego nie trafi na scenę ”.

Odpowiedź Google Public Policy na Twitterze, którą można przeczytać powyżej, stwierdza, że ​​New York Times „jest w błędzie. Nie mieliśmy żadnych konwersacji z VZN w sprawie płacenia za przewóz naszego ruchu. Pozostajemy zaangażowani w otwarty internet”.

Poniżej znajduje się oświadczenie Verizon w tej sprawie:

Artykuł NYT dotyczący rozmów między Google a Verizon jest błędny. Zasadniczo błędnie rozumie nasz cel. Jak powiedzieliśmy we wcześniejszym zgłoszeniu FCC, naszym celem są ramy polityki internetowej, które zapewniają otwartość i odpowiedzialność oraz obejmują określone władze FCC, przy jednoczesnym utrzymaniu inwestycji i innowacji. Sugerowanie, że jest to umowa biznesowa między naszymi firmami, jest całkowicie błędne.

AndroidGuys wspomina, że ​​„Być może nie będziemy musieli długo czekać, aby się dowiedzieć: źródło Timesa mówi, że umowa może przyjść „już w przyszłym tygodniu”.

Inne źródła: AndroidGuys, Bloomberg, Google, Phandroid, TechCrunch, The New York Times, The Washington Post

Obraz z TechCrunch

0 Shares:
You May Also Like