Google Little Signals: inteligentne obiekty z unikalnymi wzorami otoczenia

Najnowsze inteligentne urządzenia domowe Google to armia maleńkich obiektów zwanych Little Signals. Wszystkie sześć osobliwych obiektów to rodzina modeli koncepcyjnych, z których każdy ma unikalne funkcje, ale łącznie ma jeden cel, jakim jest wysyłanie subtelnych sygnałów w domu.

TL; DR

Google uruchomił projekt Little Signals, którego celem jest zapewnienie cyfrowego dobrobytu. Projekt obejmuje sześć koncepcji urządzeń przyszłych obiektów inteligentnego domu. Użytkownicy mogą tworzyć własne inteligentne obiekty za pomocą dostępnych podręczników do nauki.

W sekcji eksperymentów cyfrowego dobrobytu Little Signals to projekt Google, który został zaprojektowany wspólnie z Map Project Office. Przystosowując się do otoczenia, każdy Little Signal ma swój własny, zmysłowy design i praktyczne funkcje, jak przyciągnąć uwagę użytkownika, gdy dostępne są informacje lub powiadomienia. Google twierdzi, że cel opiera się na technologii Calm, na której łączy cyfrowe informacje, zachowując jednocześnie spokój w otoczeniu porównywalny z zegarem ściennym.

Każdy inteligentny obiekt Little Signal ma unikalne funkcje

Ponadto inicjatywa ma na celu zapewnienie użytkownikom łączności z różnymi treściami cyfrowymi, podobnie jak podstawowe urządzenie inteligentnego domu. Na przykład obiekt Air wykorzystuje impulsy powietrza do poruszania pobliskich obiektów wokół swojego obszaru, aby ostrzec Cię, jeśli nadszedł czas, aby podlać rośliny lub ktoś jest w twoich drzwiach dostarczając paczkę. Istnieje niezliczona ilość sposobów, w jakie użytkownicy mogą zaprogramować każdy obiekt w zależności od fizycznych wzorców, które obiekt może wytworzyć.

Być może najbardziej funkcjonalnym urządzeniem w projekcie jest Button, ponieważ łączy w sobie wskazówki wizualne i dźwiękowe, tworząc wzory. Button działa zarówno jako cyfrowe urządzenie wejściowe, jak i fizyczne centrum powiadomień, które wytwarza delikatne dźwięki. Wysokość czapki dostosowuje się do ilości nadesłanych informacji. Przekręcenie przycisku w lewo lub w prawo również może wydać polecenie obiektowi.

Tap to prosty cylinder z ruchomą ręką, ale może generować różne poziomy dźwięku, stukając w przedmiot lub powierzchnię. Istnieją również różne poziomy kranów, przy czym mocniejszy oznacza ważniejszą wiadomość. Użycie przycisku Tap do przypominania o zażyciu leku jest również możliwe, o ile znajduje się w pobliżu obiektu.

Ponadto obiekt Movement przekazuje komunikaty za pomocą kilku kołków. Każdy drążek może reprezentować informacje, takie jak licznik czasu lub dane wejściowe do polecenia. Tak czy inaczej, kołki będą działać indywidualnie lub jako grupa.

Wreszcie, Shadow jest jak inteligentna lampa, która komunikuje się poprzez ilość i przepływ rzucanego cienia. Z drugiej strony Rhythm to inteligentny głośnik podobny do Echo Dot i Nest Audio, ale odtwarza różne dźwięki otoczenia, aby powiadomić użytkowników. Można nim również sterować za pomocą gestu machania lub odwracając go.

Chociaż te inteligentne obiekty Little Signal mogą w przyszłości nie zastąpić całkowicie samodzielnych inteligentnych urządzeń domowych. Google może jednak w ten czy inny sposób zintegrować różne funkcje z przyszłymi produktami Nest.

0 Shares:
You May Also Like