Google mówi, że "Miał dość" O fałszywych roszczeniach patentowych

W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy wam historię o tym, jak ustawodawstwo patentowe przekształciło się w wyścig zbrojeń nuklearnych, w którym firmy technologiczne wykupują je w ramach strategii obronnej, aby zapobiec przyszłym procesom sądowym. Niewiele firm było tak zagrożone tym wyścigiem zbrojeń jak Google, który stoi w obliczu pozwów sądowych ze strony Microsoft, Oracle, Apple, Sony i innych w sprawie prawie 250 000 (“w dużej mierze wątpliwych”) patentów związanych z produkcją jednego smartfona.

W ramach strategii obronnej Google próbował licytować prawie miliard dolarów na patenty Nortela, aby bronić się przed przyszłymi przepisami. Ale firma została przelicytowana przez konsorcjum obejmujące Apple, Microsoft i RIM, które zaoferowało łącznie 4,5 miliarda dolarów.

Wczoraj firma Google napisała na blogu o tym, jak to konsorcjum próbuje blokować innowacje. „Zamiast konkurować poprzez tworzenie nowych funkcji lub urządzeń, [these companies] walczą poprzez prawodawstwo” – napisał David Drummond, starszy wiceprezes i główny prawnik Google. Opisuje pozwy jako „wrogą, zorganizowaną kampanię przeciwko Androidowi, prowadzoną przez Microsoft, Oracle, Apple i inne firmy, prowadzoną za pomocą fałszywych patentów”.

Z pewnością rozsądnie jest oczekiwać, że firmy będą miały wyłączne prawa do pomysłów, które wymyśliły. Ale wyścig patentowy w świecie technologii tak wymknął się spod kontroli, że słowo „patent” prawie nic już nie znaczy. Pamiętaj, że większość z tych patentów jest tak niejasna, że ​​można ich użyć do pozwania prawie wszystkiego.

Wojny patentowe kosztują firmy technologiczne miliardy dolarów, które można wydać na Rozszerzoną Rzeczywistość lub dowolną liczbę fascynujących innowacji. Zamiast tego firmy uzbrajają się w prawników. Kiedy rząd wkroczy i powie tym firmom „wystarczy”? Zbyt wielu deweloperów zostało już postawionych przed sądem z powodu fałszywych roszczeń. Najwyższy czas, abyśmy zmienili sposób, w jaki patentujemy nowe technologie i utrudnią firmom wnoszenie pozwów w mgnieniu oka.

0 Shares:
You May Also Like