Google Nest Hub używa danych Fitbit, aby powiedzieć: koniec z ciastem

Google ogłosił, że dodaje integrację Fitbit do inteligentnego wyświetlacza Nest Hub (2. generacji). Aktualizacja umożliwi centrum Nest pokazywanie danych o aktywności ze sparowanego urządzenia Google do monitorowania kondycji lub smartwatcha, takiego jak Fitbit Sense. To zgrabna funkcja asystenta, którą mamy nadzieję zobaczyć w przyszłości na bardziej inteligentnych wyświetlaczach i głośnikach.

TL; DR

Inteligentny wyświetlacz Google Nest Hub prezentuje teraz dane o aktywności z urządzenia Fitbit lub smartwatcha. Obecnie jedynym obsługiwanym urządzeniem jest wyświetlacz Nest Hub drugiej generacji. Google nie potwierdziło jeszcze, czy funkcja pojawi się na innych inteligentnych wyświetlaczach.

Wyświetlanie osobistych wyników dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia nie jest całkowicie nową sztuczką dla Nest Hub. Inteligentny wyświetlacz drugiej generacji może już dostarczać użytkownikom metryki z monitorowania snu. Co więcej, w zeszłym roku zintegrowano aplikację medytacyjną Calm, co dało nadzieję, że w przyszłości zobaczymy więcej obsługiwanych aplikacji.

Obecnie aktualizacja pozwoli Twojemu Nest Hub (2. generacji) uzyskać dostęp z Twojego urządzenia do noszenia Google lub Fitbit. Po sparowaniu dane dotyczące aktywności, takie jak spalone kalorie i skumulowane kroki, będą albo wyświetlane proaktywnie, albo dostępne do zapytania od asystenta Google za pomocą poleceń głosowych.

Według strony pomocy technicznej Google Nest dane nie ograniczają się do kroków i kalorii. Przypuszczalnie koncentrator może również prezentować przebytą odległość, podstawowe dane z monitorowania tętna oraz wyniki innych niestandardowych aktywności. Oczywiście niektóre z nich nie zostaną jeszcze potwierdzone, gdy przetestujemy je na naszym własnym inteligentnym wyświetlaczu. Na pewno będziemy musieli poczekać pokolenie lub dwa, aż otrzymamy konkretne odpowiedzi na pytanie: „Hej Google, czy mogę dostać więcej ciasta?”

Jak włączyć integrację Fitbit z Google Nest Hub lub inteligentnym wyświetlaczem?

Jeśli chodzi o włączanie dodatkowych funkcji w Nest Hub, użytkownicy będą musieli połączyć swoje konto Fitness w aplikacji Google Home. Następnie musisz przejść do swojego profilu, dotknij i wtedy . Stamtąd wybierz i wybierz przed połączeniem.

Drugim krokiem jest włączenie w ustawieniach Nest Hub w obszarze i wybranie . Ostatnim krokiem jest powrót do aplikacji Google Home i włączenie sekcji Wellness.

Google nie wspomniał, czy podobne funkcje pojawią się w innych inteligentnych urządzeniach Nest, w szczególności w Nest Audio lub Nest Hub Max. Nie wykluczamy jednak, że kompatybilność zostanie rozszerzona na kolejne inteligentne urządzenia domowe, biorąc pod uwagę, że jest to bardziej integracja oprogramowania niż dodatek sprzętowy.

0 Shares:
You May Also Like