Google opracowuje własny system płatności NFC?

Kiedy recenzowałem Nexusa S, skomentowałem, że technologia NFC w Nexusie S była dla mnie w tym momencie w zasadzie bezużyteczna, ale to może się wkrótce zmienić. Według Bloomberg Businessweek, Google pracuje nad stworzeniem systemu płatności i reklam, który zwiększy funkcjonalność smartfonowej technologii NFC.

NFC to forma komunikacji bezprzewodowej, która umożliwia transmisję danych na odległość około 3-4 cali. Wracając do D: Dive Into Mobile, dyrektor generalny Google, Eric Schmidt, wychwalał zalety technologii NFC i możliwości jej zastąpienia kart kredytowych, ponieważ jak również wprowadzić nowe możliwości w komunikacji użytkowników bezprzewodowych.

Bloomberg pisze, że dwie osoby zaznajomione ze sprawą poinformowały ich, że system płatności i reklam Google może zadebiutować w tym roku przy kasach różnych firm. Zauważają również, że chipy NFC w telefonach, takich jak Nexus S, mogą przechowywać „informacje o koncie finansowym konsumenta, karty podarunkowe, karty lojalnościowe sklepu i subskrypcje kuponów”, w zależności od tego, co mówią ich źródła.

Google nie jest jedyną firmą śledzącą przyszłość technologii NFC. Verizon Wireless, AT&T i T-Mobile USA utworzyły już spółkę joint venture skupiającą się na transakcjach płatności mobilnych w oparciu o technologię NFC o nazwie Isis. Visa, PayPal i eBay również rozwijają NFC jako system płatności mobilnych.

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Co to jest port Ethernet?

jakiś Port Ethernet (zwany także gniazdem lub gniazdem) to otwór w sprzęcie sieci komputerowej, do którego podłączane są…