Google planuje „cyfrowy kiosk” na Androida?

The Wall Street Journal opublikował wczoraj historię, że Google planuje coś w rodzaju „cyfrowego kiosku” na Androida i prowadzi rozmowy z liderami branży informacyjnej, aby zaoferować swoje treści w nadchodzącym serwisie. Według nienazwanych źródeł usługa, którą rozwija Google, będzie prawdopodobnie prezentować artykuły z wiadomościami w aplikacjach od każdego wydawcy.

Niektóre z wielkich nazwisk, z którymi podobno rozmawia Google, to Time Warner, Time, Inc, Condé Nast i Hearst Corp. Jednak nie były dostępne żadne oczekiwane daty ani szczegóły dotyczące usługi. Ponadto niektórzy dyrektorzy już sygnalizowali, że przedsięwzięcie biznesowe może nie zostać zrealizowane.

Ten ruch jest postrzegany przez wielu jako poważny ruch przeciwko Apple, który ma już kilka umów z wydawcami wiadomości na usługi subskrypcji gazet i czasopism.

Google podało do wiadomości publicznej swoje stanowisko, że pobierze mniejszy procent każdego zysku ze sprzedaży niż 30%, które zwykle robi Apple. Nieco niepokojący jest fakt, że Google powiedział również, że przekaże wydawcom pewne dane osobowe osób, które kupują ich aplikacje, aby pomóc w marketingu.

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like