Google pożera Motorolę

Tak, to oficjalne: Google wykupuje Motorola Mobility za 12,5 miliarda dolarów, co czyni go największym przejęciem w historii Google. To powinno raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości co do intencji Google: Google wychodzi daleko poza sferę wyszukiwarek i reklamy. Wygląda na to, że Google spłaca Motorolę za lata lojalności wobec ekosystemu Androida. Dowiedz się, jak ta fuzja może zrewolucjonizować rynek smartfonów.

Decyzja Google o przejęciu Motoroli jest logiczna i stanowi część większej strategii wypychania telefonów z Androidem na szczyt programu Google. Jako wiodący amerykański producent telefonów, Motorola jak dotąd nie była w stanie konkurować z Apple i większymi azjatyckimi producentami, takimi jak Samsung i LG. Po przejęciu pod skrzydła Google, nowe telefony Motorola z Google mogą potencjalnie przeprowadzić śmiertelny atak na iPhone’a.

Oczywiście wszyscy jesteśmy bardzo niecierpliwi, aby usłyszeć o nadchodzących planach nowej „Google-Motorola” io tym, czy na horyzoncie pojawią się jakieś nowe telefony z Androidem. Jedno jest jednak pewne, jednak Google zmienia biegi i potencjalnie może stać się jednym z największych producentów smartfonów na świecie.

0 Shares:
You May Also Like