Google TV zmierza do dwurdzeniowych telefonów z systemem Android?

Firma ARMdevices otrzymała wiadomość od typera, który twierdzi, że jest pracownikiem Google, że Google TV działający na urządzeniach zasilanych przez ARM będzie wkrótce dostępny. ARM, jak pisałem wczoraj, to firma, która projektuje dziś większość chipsetów w smartfonach. Pierwsza wersja Google TV została zaprojektowana do pracy na procesorach Intel x86, ale ta plotka, jeśli okaże się prawdziwa, prawdopodobnie znacznie zwiększy przystępność usługi Google TV i prawdopodobnie wypchnie ją na urządzenia mobilne.

Zgodnie z artykułem na temat ARMdevice, prezes ARM wspomniał wcześniej, że „Jeśli Google TV ma być głównym nurtem, musi być zbudowane na systemie o niższym poborze mocy, …na tańszej technologii”. Pogląd ten podziela wielu konsumentów (których mam spotkałem się, a także ja), i z pewnością odbił się echem w pozornie ograniczonej adopcji urządzeń Google TV.

Gdy usługa Google TV jest obsługiwana przez procesory ARM, nie potrwa długo, zanim ktoś zdecyduje się zainstalować ją na smartfonie. Na targach CES Motorola i LG zaprezentowały odpowiednio Atrix 4G i Optimus 2X, oba wyposażone w dwurdzeniowe procesory Tegra 2, które mają zdolność wyjściową 1080p. Ponadto widzieliśmy, że Atrix zdołał uruchomić laptopa, komputer stacjonarny i telewizor, więc jest oczywiste, że moc potrzebna do obsługi Google TV jest już dostępna.

AndroidandMe komentuje, że kilku producentów planuje pokazać swoje urządzenia Google TV, ale Google poprosił ich o wstrzymanie ogłoszeń, dopóki nie udoskonalą oprogramowania. Jedną z rzeczy, nad którymi mogą obecnie pracować, jest podobno obsługa uruchamiania Google TV na urządzeniach mobilnych.

Jednak jednym z nieuniknionych pytań, które wydaje się być związane z Androidem, jest to, czy Google będzie miał coś do powiedzenia w sprawie wymagań sprzętowych dla Google TV na chipsetach ARM i czy będzie to miało wpływ na fragmentację. Na szczęście ARMdevices solidnie zajmuje się tym tematem:

Specyfika sposobu, w jaki Google TV na ARM pozwala na różnicowanie (nazywane również fragmentacją), jeśli jest obsługa wersji bez nakładek całego HDMI-passthrough/IR-blaster, jeśli Google TV na ARM ma wymagania [email protected] lub jeśli [email protected] 30 klatek na sekundę może wystarczyć, jeśli będzie wsparcie dla tańszych platform ARM11, takich jak koreańskie urządzenia z Androidem oparte na Telechipach, wszystko to jeszcze nie zostało potwierdzone. Ale logika blogerów mówi, że ostatecznie wszystkie platformy i konfiguracje ARM powinny być kompatybilne. Ale podobnie jak w przypadku opóźnienia w udostępnieniu oficjalnego portalu Google Marketplace na niestandardowe tablety z Androidem (w świecie twórców Androida, którzy chcą konkurować z iPodem Touch i iPadem), Google ma również prawo do decydowania o zablokowaniu lub opóźnieniu oficjalnego portalu Marketplace lub innych oficjalnych funkcji Google. Telewizja na niestandardowych i tańszych dekoderach.

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like