Google ujawnia nowe funkcje zabezpieczeń i Dokumentów Google

Jeśli chodzi o możliwość edytowania Dokumentów Google na Androida, Google Mobile Blog miał do powiedzenia:

…dzisiaj pokazaliśmy nowe możliwości edycji mobilnej Dokumentów Google na platformę Android i iPada. W ciągu najbliższych kilku tygodni współpracownicy na całym świecie wkrótce będą mogli wspólnie edytować pliki z jeszcze szerszej gamy urządzeń.

EuroDroid przetestował obecny sposób edycji Dokumentów Google na Androida i stwierdził, że „jest rzeczywiście dość zepsuty” i że „istnieje tryb „pulpitu”, który wyświetla powyższe opcje edycji tekstu, ale nic nie działa”.

Phandroid dodaje, że „nie jest jasne, czy będą aktualizować witrynę mobilną, czy oferować natywną aplikację, ponieważ ogłosili również nową funkcjonalność dla iPada, a konkretnie pominięcie iPhone’a”.

Blog Google Mobile wyjaśnia poniżej nową funkcję zabezpieczeń:

…Administratorzy Google Apps Premier, Education i Government Edition mogą teraz logować użytkowników za pomocą kombinacji ich hasła (coś, co znają) i jednorazowego kodu weryfikacyjnego dostarczonego przez telefon komórkowy (coś, co mają). Użytkownicy mogą nadal uzyskiwać dostęp do Google Apps z urządzeń podłączonych do internetu, ale z silniejszymi zabezpieczeniami, które pomagają zapobiegać zagrożeniom, takim jak wyłudzanie informacji i ponowne używanie haseł. Po raz pierwszy udostępniamy tę technologię dużym i małym organizacjom bez kosztów i złożoności, które historycznie ograniczały weryfikację dwuetapową do dużych przedsiębiorstw z głębokimi kieszeniami. Co więcej, w nadchodzących miesiącach wersja standardowa i setki milionów indywidualnych użytkowników Google również będą mogły korzystać z tej funkcji.

Android Central snuje teorię, że użytkownicy edukacyjni i rządowi potrzebują dodatkowej ochrony, „dlatego zobaczą ją jako pierwsi”. Wspominają również, że istnieje opcja „mieć kod wymagany przy każdym logowaniu, raz na komputer lub całkowicie go wyłączyć”.

TalkAndroid komentuje, że „widział podobną strategię stosowaną wcześniej w witrynach bankowych, zwykle gdy zapomnisz hasła lub zalogujesz się z innego komputera”.

Inne źródła: Android Central, EuroDroid, Phandroid, TalkAndroid

Obrazy z TalkAndroid

0 Shares:
You May Also Like