Google wstrząsa zespołem wykonawczym – co to oznacza dla Androida?

Jak zapewne słyszeliście lub czytaliście, Eric Schmidt ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Google po dekadzie, aby pozwolić Larry’emu Page’owi, wcześniej współzałożycielowi i dyrektorowi generalnemu, ponownie przejąć rządy. Odbyło się wiele dyskusji na temat powodów tego posunięcia, a zespół wykonawczy szybko przekazał mediom wiele informacji na temat swojej decyzji. Przeczytaj po przerwie krótkie podsumowanie w ruchu i co to może oznaczać dla przyszłości Androida.

Jedną z rzeczy, których możesz nie wiedzieć lub nie zauważyłeś, jest to, że Google boryka się w niedalekiej przeszłości z pewnymi problemami, które wynikały z gwałtownego rozwoju i wzrostu biurokracji spowodowanego tym wzrostem. Możesz przeczytać więcej na Techcrunch, ale krótko mówiąc, ich proces podejmowania decyzji był powolny i często niespójny, a rzeczy muszą się zmienić.

Oficjalne oświadczenie tutaj daje pewien wgląd w to, co się dzieje. Po pierwsze, chociaż role mogły się zmienić, zespół pozostanie taki sam, ponieważ „podejście triumwiratu przynosi realne korzyści pod względem wspólnej mądrości”. Eric Schmidt obiecał, że zmiana na szczycie „uprości naszą strukturę zarządzania i przyspieszy podejmowanie decyzji” poprzez wyjaśnienie ich „indywidualnych ról, aby na szczycie firmy była jasna odpowiedzialność i odpowiedzialność”. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie tak dobrze, jak przewidują, i jak dotąd fakt, że ich akcje nadal pozostają na stałym poziomie po premierze o godzinie 13:00, w przeciwieństwie do akcji Apple, które spadły po zwolnieniu lekarskim Jobsa, jest dobrym znakiem.

Teraz na Androida. Larry Page i Sergey Brin założyli Google i oni są firmą. Tak dobry dyrektor generalny, jak Schmidt, nie ma tak dużo emocjonalnego zaangażowania w firmę, i znacznie mniej spuścizny do stworzenia. Oficjalnym tytułem Page’a jest „Prezydent, Produkty”, podczas gdy Brin odpowiada za technologię. Nie jest w 100% jasne, jaki jest wewnętrzny podział, jeśli chodzi o Androida, ponieważ jest to zarówno produkt, jak i wiele technologii z niego zainwestowanych lub pochodzących z niego, ale tak czy inaczej, ta zmiana powinna być dobra dla przyszłości Androida.

Ponieważ Page jest tak emocjonalnie zainwestowany i spędził ostatnie 10 lat tak samo zaangażowany w Google jak każdy z nich, myślę, że sprawy powinny nieco przyspieszyć, a Schmidt ma teraz więcej czasu na analizowanie strategicznych partnerstw, klientów i nowych umów, podczas gdy Page będzie teraz zarządzać kierownictwo „pod” nim. Koncentracja na produkcie, którą miał w przeszłości, powinna poprawić sposób podejmowania decyzji wykonawczych, ale także powinna przyspieszyć proces twórczy od podstaw, skracając czas wdrożenia.

Wszystko to wciąż jest teoretyczne, ale może to być najlepsza decyzja, jaką Google podjął od dłuższego czasu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, być może będziemy patrzeć na szybszy rozwój Androida i integrację funkcji, o które proszą konsumenci szybciej. Piłka jest na boisku Google i możemy mieć tylko nadzieję, że sprawią, że ten nowy zespół zadziała.

Obraz: Blog Google

0 Shares:
You May Also Like