Google wysyła telefony Nexus S w bliską kosmos

Członkowie zespołu Google Android wysłali niedawno w kosmos siedem telefonów Nexus S za pomocą balonów pogodowych. Za pomocą kamer wideo uchwycili całe wznoszenie się ładunków na ponad 100 000 stóp nad powierzchnią Ziemi, a telefony Nexus S zbierały informacje podczas całej podróży.

Niektóre aplikacje, z których korzystały telefony podczas ich podróży, obejmowały Mapy Google, Google Sky Map, Latitude, a także niestandardową aplikację do rejestrowania odczytów czujników wykonanych przez Google. Wszystko to było możliwe dzięki rozbudowanemu zestawowi czujników wewnątrz Nexusa S, w tym żyroskopowi, akcelerometrowi i magnetometrowi oraz GPS.

Na wyższych wysokościach temperatura gwałtownie spada. Nexus S zdołał działać do 60 000 w temperaturze -50˚C. Do telefonów Nexus S w ich podróży dołączyły, jak widać na zdjęciu, małe figurki z Androidem.

Rzućcie okiem na pierwszy film poniżej, aby zobaczyć małego Androida w locie, podczas gdy drugi pokazuje niektóre przygotowania przed premierą telefonów:

Sądząc po słowach „kontynuować…” na końcu filmu, wierzę, że nie będzie to ostatni raz, kiedy usłyszymy o tym eksperymencie.

0 Shares:
You May Also Like