Google zatrudnia rzecznika programistów gier

Wygląda na to, że Google w końcu zagłębia się w pogoń za tworzeniem gier na Androida. Gamasutra informuje, że Mark DeLoura, „weteran branży”, jest nowym rzecznikiem programistów Google ds. gier. To zatrudnienie jest, według AndroidandMe, ich pierwszym publicznym zatrudnieniem na stanowisko, które koncentruje się wyłącznie na tworzeniu gier i twórcach gier.

Gizmodo pisze: „W Sony był menedżerem ds. relacji z programistami, więc z pewnością jest w stanie poradzić sobie z rosnącym zainteresowaniem różnymi platformami, w które Google wbił palce”.

Artykuł Gamasutry wspomina, że ​​DeLoura powiedział, że działania Google pokazują, że „dostrzegają rosnące znaczenie gier jako medium”. Artykuł mówi dalej, ile ma doświadczenia w tej dziedzinie:

Zanim został konsultantem, był wiceprezesem ds. technologii w wydawcy GreenScreen Interactive, dyrektorem technicznym w Ubisoft San Francisco i kierownikiem ds. relacji z programistami w Sony Computer Entertainment America. Był także redaktorem naczelnym magazynu Game Developer dla rodzeństwa Gamasutra i pracował jako główny inżynier w Nintendo of America.

Być może znaleźliśmy krzyżowca, który da nam więcej niż niezbyt imponująca (moim zdaniem) oferta Androida. Uważam, że wraz z nadchodzącą premierą Samsunga Galaxy S i potężnych urządzeń z Androidem, które są obecnie na rynku, naprawdę powinniśmy widzieć większy postęp w wykorzystywaniu ich mocy graficznej do tworzenia lepiej wyglądających gier z bardziej naturalnymi i wygodnymi interfejsami.

Inne źródła: AndroidandMe, Gizmodo, TechRadar

Obraz z Androida i Me

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Przegląd biura WPS

WPS Office (wcześniej nazywany Kingsoft Office) to darmowa alternatywa dla Microsoft Office, która zawiera trzy produkty biurowe, każdy…