Google zdalnie usuwa aplikację z telefonów

Pod koniec czwartku decyzja o zdalnym usunięciu aplikacji naruszającej Politykę treści aplikacji na Androida ze wszystkich telefonów użytkowników Androida została opublikowana na blogu Android Developers Blog. Według posta „funkcja zdalnego usuwania aplikacji jest jedną z wielu kontroli bezpieczeństwa, jakie posiada Android, aby chronić użytkowników przed złośliwymi aplikacjami. W sytuacji awaryjnej niebezpieczna aplikacja może zostać szybko i skalowalnie usunięta z aktywnego obiegu, aby zapobiec dalszym narażenie na użytkowników”.

Wspomniano również, dlaczego podjęto decyzję o usunięciu aplikacji. Według zespołu Androida ostatnio:

… dowiedział się o dwóch darmowych aplikacjach stworzonych przez badacza bezpieczeństwa do celów badawczych. Aplikacje te celowo błędnie przedstawiały swój cel, aby zachęcić użytkowników do pobierania, ale nie zostały zaprojektowane do złośliwego użytku i nie miały uprawnień dostępu do prywatnych danych — ani zasobów systemowych poza uprawnieniami.INTERNET. Ponieważ aplikacje były praktycznie bezużyteczne, większość użytkowników odinstalowała je wkrótce po ich pobraniu.

Po tym, jak badacz dobrowolnie usunął te aplikacje z Android Market, zdecydowaliśmy, zgodnie z Warunkami korzystania z usługi Android Market, aby skorzystać z funkcji zdalnego usuwania aplikacji na pozostałych zainstalowanych kopiach, aby zakończyć czyszczenie.

AndroidCentral napisał, że „to świadectwo dla platformy i programistów, że nie zdarza się to często w tej otwartej społeczności… Dobre w Google, że nie używamy tego miecza niepotrzebnie, i dobre dla nich, że wyjaśniają nam, dlaczego to zostało zrobione. “

Engadget zauważył, że „wiedzieli, że Google ma możliwość zdalnego usuwania aplikacji na Androida – Microsoft i Apple również mają tylne drzwi do swoich mobilnych systemów operacyjnych – ale zawsze trochę niepokojące jest używanie wyłącznika awaryjnego”.

Jeśli chodzi o mnie, nie mam z tym problemu. Jeśli stwierdza, że ​​mają taką moc w Warunkach korzystania z usługi, to kim jesteś, aby się o to kłócić, jeśli jesteś? Może to być dla mnie większym problemem, z wyjątkiem tego, że usunęli „praktycznie bezużyteczną” aplikację, która łamała Warunki korzystania z usługi. Jeśli usuną inne aplikacje za nieuzasadnione, zacznę z tym problem.

Phandroid dodaje, że „ufamy, że nie zepsują swojej reputacji bycia otwartym i uczciwym, więc jestem pewien, że nikt nie ma się czym martwić”.

Inne źródła: AndroidCentral, Engadget, Phandroid

Obraz z Engadget

0 Shares:
You May Also Like