Googler odrzuca podobno wymagania sprzętowe dotyczące piernika

W zeszłym tygodniu pisałem o plotce krążącej w blogach z wiadomościami o Androidzie, że Android Gingerbread będzie miał wymagania sprzętowe, takie jak dwurdzeniowy procesor Cortex A9. W czwartek pracownik Google i szef technologii Android Open Source & Compatibility, Dan Morrill, napisał na Twitterze, że plotka jest fałszywa.

W swoim tweecie pan Morrill napisał: „Uwaga losowa: nie ma twardych minimalnych wymagań dotyczących procesora dla Honeycomb. Zaufaj mi, gdybym był, wiedziałbym”.

To potwierdzenie oddala obawy wielu z nas, czy Android pojawi się na telefonach takich jak Nexus S i Nexus One. Sam byłem sceptycznie nastawiony do tego, że Google nagle zaimplementuje wymagania sprzętowe dla Honeycomb, kiedy nigdy wcześniej nie mieli dla Androida.

Jednak wciąż pozostaje pytanie, czy dwurdzeniowy procesor jest zalecany do tabletów Honeycomb. Jak powiedziałem we wcześniejszym poście, wraz ze wzrostem rozdzielczości pojawiają się zwiększone wymagania w zakresie przetwarzania i właśnie tam wkraczają procesory dwurdzeniowe i czterordzeniowe, jak widzieliśmy wcześniej w sektorze komputerów PC.

Te nowe tablety są dostarczane z ekranami o wyższej rozdzielczości niż te, które widzieliśmy wcześniej w Androidzie, więc trzymanie się dwurdzeniowego procesora dla tych najnowszych tabletów z Androidem jest bardziej prawdopodobnie dobrą decyzją projektową w imieniu producentów sprzętu i nie ma nic wspólnego z Google nakazującym sprzęt nowej generacji tabletów z Androidem.

Obraz z Phandroid

0 Shares:
You May Also Like