gReader

Istnieje coraz więcej aplikacji, które umożliwiają czytanie wszystkich subskrybowanych kanałów informacyjnych z Czytnika Google. Dlatego poświęcamy czas, aby przyjrzeć się gReader – nieoficjalnemu klientowi Czytnika Google. Dowiedz się, jak to jest otrzymywać wiadomości przez gReader w dzisiejszym teście.

Funkcje i zastosowanie

Wszystkie funkcje gReadera są wyraźnie wymienione na stronie Grupy dyskusyjne Google aplikacji:

Synchronizacja z Czytnikiem Google: używaj gReadera w domu, w biurze lub w dowolnym miejscu i synchronizuj swoje kanały, tagi i udostępnione elementy w jednym miejscu. Interfejs użytkownika: Prosty, szybki i intuicyjny Foldery / Tagi: Sortuj swoje kanały w folderach i tagach Subskrybowanie: (Anulowanie) subskrypcji kanałów bezpośrednio w gReader Automatyczna synchronizacja: Synchronizuj kanał automatycznie przez pewien czas Powiadomienie: Informuj o aktualizacjach z powiadomieniami Udostępnianie: Udostępniaj ulubione artykuły znajomym jednym kliknięciem za pośrednictwem poczty e-mail, Facebooka, Twittera itp. Wyszukiwanie: Umożliwia wyszukiwanie artykułów w subskrypcjach Widżet: Dodaje widżet aplikacji Liczenie nieprzeczytanych widoków Widok w trybie tekstowym: Zredukuj artykuły do ​​postaci tekstowej wersja. Łatwy do odczytania.

Jedyną niedogodnością dla mnie jest to, że nie możesz czytać swoich newsów offline. Niemniej jednak gReader stał się moją nową ulubioną aplikacją Google Reader ze względu na zgrabny interfejs użytkownika i wygodną nawigację (więcej informacji znajdziesz w sekcji Ekran i elementy sterujące).

Ekran i elementy sterujące

Interfejs użytkownika aplikacji jest naprawdę dobrze zrobiony. Po wprowadzeniu informacji o koncie masz przegląd wszystkich swoich kanałów informacyjnych Czytnika Google. Pierwszą rzeczą, która pojawia się na twojej liście, jest zakładka „Wszystkie artykuły”. Poniżej możesz zobaczyć wszystkie swoje subskrypcje.

Na dole ekranu znajdziesz dwa przyciski: „Odśwież” i „Oznacz wszystkie artykuły jako przeczytane”. Możesz także przełączać się między przeglądaniem przeczytanych i nieprzeczytanych artykułów. Aby uzyskać dostęp do zaznaczonych artykułów, musisz przełączyć się na przeglądanie przeczytanych artykułów. Możesz tam również dodawać tagi i udostępniać swoje artykuły.

U góry znajdziesz przycisk plusa, który umożliwia dodawanie nowych kanałów. Najpierw musisz wprowadzić adres URL, zanim zobaczysz wszystkie dostępne kanały informacyjne. Kliknij te, które chcesz dodać do Czytnika Google.

W ramach dowolnej listy subskrypcji możesz dostosować kolejność sortowania, aby najpierw były wyświetlane nowe lub stare artykuły.

Podczas czytania artykułu masz możliwość oznaczenia go jako przeczytanego lub nieprzeczytanego. Następujące opcje są dostępne za pomocą przycisku menu:

Skopiuj link
Dopasowanie obrazu/Normalne dopasowanie (dopasowanie zdjęć do ekranu)
Odwrotność (widok nocny)

Na dolnej krawędzi artykułu znajdują się trzy przyciski. Naciśnięcie pierwszego przycisku otwiera artykuł w przeglądarce gReader, drugi przycisk pozwala przeczytać artykuł w domyślnej przeglądarce, a trzeci przycisk umożliwia udostępnianie artykułu innym.

Jeśli otworzysz artykuł za pomocą wewnętrznej przeglądarki, dostępny jest dodatkowy przycisk, który przełącza artykuł na widok tekstowy. W takim przypadku wszystkie zdjęcia są usuwane (lub umieszczane wyświetlane na końcu artykułu), a rozmiar czcionki jest zwiększany, aby ułatwić czytanie. Możesz przeglądać artykuł za pomocą przycisków strzałek z boku ekranu. Po prawej stronie znajdziesz przycisk powiększenia, który pozwala przybliżyć fragmenty artykułu.

Jeśli chodzi o wewnętrzną przeglądarkę, istnieje kilka wad. Czasami wyświetlane są komunikaty o błędach JavaScript (JavaScript for Mobile Safari jest obecnie wyłączony). Jednak przez większość czasu nadal możesz odczytać tekst za wyskakującym okienkiem z komunikatem o błędzie. Podczas naszego testu wewnętrzna przeglądarka nie wyświetlała w całości niektórych artykułów. Zaletą przeglądarki gReader jest to, że możesz przełączać się między różnymi trybami przeglądania (czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji).
Aby przejść do ustawień, naciśnij przycisk menu na ekranie subskrypcji.
Oto dostępne opcje:

Informacje o Wyloguj Subskrypcje/foldery/tagi (Przełącz kolejność wyświetlania) Więcej Kup gReader Pro Wyślij opinię Wyczyść pamięć podręczną

Wewnątrz Ustawienia masz następujące kategorie:

Synchronizacja
Powiadomienie
Pamięć podręczna
Interfejs użytkownika

W Synchronizacji użytkownika możesz dostosować interwały aktualizacji lub całkowicie wyłączyć automatyczną synchronizację. Możesz także ustawić limit synchronizowanych artykułów, a także włączyć/wyłączyć Google Reader Sync. Ta funkcja działała idealnie podczas naszego testu, mimo że została oznaczona jako wersja beta.

Możesz dodać przypomnienia o nowych kanałach w sekcji Powiadomienia. Możesz także dostosować alarmy dźwiękowe i wibracyjne dla tych przypomnień.

W kategorii Pamięć podręczna możesz wybrać, gdzie mają być zapisywane pobrane pliki (lokalnie lub na karcie SD) lub usunąć je ręcznie.

Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, możesz dostosować przyciski artykułów, porządek sortowania i widok artykułu. Możesz także wybrać sposób wyświetlania artykułów w wewnętrznej przeglądarce:

Oryginalny link
Google Mobilizer (zoptymalizowany pod kątem telefonów komórkowych)
Instapaper Mobilizer (zoptymalizowany dla telefonów komórkowych)

Dolna linia:

Pomimo kilku drobnych problemów, gReader jest świetną aplikacją pod względem interfejsu użytkownika i sterowania. Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem Czytnika Google i szukasz aplikacji, która pozwoli Ci wygodnie czytać wiadomości na telefonie, zdecydowanie powinieneś wypróbować gReader.

Szybkość i stabilność

gReader działał płynnie i bezbłędnie podczas naszego testu.

Stosunek ceny do wydajności

gReader można pobrać bezpłatnie z Android Market. Dostępna jest również płatna wersja, która nie oferuje żadnych dodatkowych funkcji, ale bardziej przypomina darowiznę dla dewelopera.

0 Shares:
You May Also Like
Read More

O co chodzi w Spotify HiFi?

W tym roku pojawi się Spotify HiFi, który zapoczątkuje droższą subskrypcję, która z kolei zapewni wyższą jakość strumieniowego…