gStrings

Wreszcie darmowy tuner na telefon z Androidem! Jako muzyk nie zawsze możesz mieć idealny ton, więc mały pomocnik elektroniczny może być niezbędny.

Dowiedz się, czy Gstrings dobrze sprawdza się jako tuner w dzisiejszym teście!

Funkcje i zastosowanie

Jako gitarzysta/basista lub muzyk orkiestrowy ważne jest, aby mieć niezawodny sposób na strojenie instrumentu muzycznego. Tunery elektroniczne są właśnie w tym celu. Dzięki aplikacji Gstrings wiesz, że masz tuner bezpośrednio na telefonie z Androidem.

Nowoczesne tunery są zwykle wyposażone w diody LED, które pomagają nastroić instrument. W Gstrings na ekranie znajduje się „analogowo wyglądające” urządzenie pomiarowe, które pokazuje prawidłową częstotliwość dowolnego tonu za pomocą strzałki. Musisz dostosować swój instrument, aż strzałka znajdzie się pośrodku, co oznacza, że ​​jest nastrojony.
Na dole ekranu masz następujące przyciski:

Naciskając Dźwięk możesz posłuchać dźwięku wybranego na górze ekranu

Naciśnięcie Tune pozwala nastroić wybraną nutę. Nuta jest nastrojona, gdy strzałka zrówna się z czerwoną linią pośrodku.

Dzięki Tune Auto Gstrings automatycznie rozpoznaje, jaki ton jest aktualnie odtwarzany i informuje Cię, czy jest nastrojony.
Wszystko to działa bardzo dobrze. Wypróbowałem to zarówno z moim akustycznym basem, jak iz moim E-bassem ze wzmacniaczem.

Przycisk menu udostępnia następujące opcje:

Ustawienia są najważniejszą częścią tej aplikacji. Dzięki Skórkom możesz dostosować schemat kolorów układu aplikacji, a klikając Informacje, możesz zobaczyć szczegóły dotyczące programu.

W Ustawieniach masz następujące opcje:

Resetuj ustawienia Czułość mikrofonu Optymalizacja pod kątem strojenia orkiestry Użyj HPS HPS Głębokość FFT Zaokrąglanie Funkcja sabotażu

Dzięki czułości mikrofonu możesz w razie potrzeby skalibrować swój mikrofon. Kolejną świetną funkcją jest Optymalizacja dla, która pozwala dostosować Gstrings do konkretnego instrumentu:

Skrzypce Altówka Wiolonczela Kontrabas Gitara

Instrumenty różnią się między sobą częstotliwością, więc teoretycznie możliwe jest nastrojenie instrumentu dętego znając jego zakres częstotliwości.

Więcej szczegółów na temat bardziej skomplikowanych opcji znajdziesz na stronie dewelopera. Funkcje dostrajania są naprawdę szczegółowe i złożone. Nawet jako muzyk nigdy w życiu nie spotkałem się z pojęciami HPS Depth i FFT Rounding. Dobrą rzeczą jest to, że aplikacja działa niesamowicie dobrze ze wszystkimi domyślnymi ustawieniami i większość ludzi nie będzie musiała wchodzić w zaawansowane strojenie.

Dolna linia:

Gstrings to absolutny must-have dla każdego, kto potrzebuje nastroić instrument lub własny głos. Stringi działają jak urok! Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, jestem pewien, że gdzieś w ustawieniach jest ukryte rozwiązanie.

Jedyne czego brakuje w Gstrings to możliwość bezpośredniego podłączenia gitary lub basu. Czasami trudno jest nastroić instrument z całym hałasem tła mylącym aplikację. Jednocześnie nie jest to coś, czego należy oczekiwać od aplikacji na smartfona.

Ekran i elementy sterujące

Prosty i zwięzły to najlepszy sposób na opisanie układu ekranu głównego. Wszystko jest tuż przed tobą. Nie ma potrzeby dalszych wyjaśnień.

Szybkość i stabilność

Gstrings działa płynnie, bez awarii i opóźnień. Niesamowita praca!

Stosunek ceny do wydajności

Gstrings można bezpłatnie pobrać z Android Market.

0 Shares:
You May Also Like