Helikopter strażacki – ocal las!

“Człowieku, czy chcę zostać strażakiem!” to zdanie, które przemknęło mi przez głowę, gdy testowałem Fire Helicopter. W tej grze jesteś pilotem helikoptera, którego celem jest zwalczanie pożarów z nieba! Sprawdź w naszym teście, czy warto być pilotem strażaka.

Funkcje i zastosowanie

Fire Helicopter umieszcza cię w kokpicie helikoptera, który zrzuca wodę na pożary znajdujące się na ziemi. Twój helikopter jest kontrolowany za pomocą czujników ruchu telefonu i dwóch przycisków znajdujących się na ekranie. Fire Helicopter oferuje tylko trzy poziomy, ale grafika jest przyjemna, a rozgrywka jest na najwyższym poziomie. Nawet jeśli nie będziesz spędzać następnych kilku tygodni lub miesięcy przyklejonych do tej gry, nadal masz gwarancję, że będziesz się dobrze bawić na krótką metę (i nie będzie cię to kosztować ani grosza!).

Ekran i elementy sterujące

Możesz wybrać jeden z trzech różnych poziomów (początkujący, średni i zaawansowany) na ekranie startowym i przeczytać instrukcje, aby zrozumieć cel gry.

Na ekranie gry masz wodomierz po lewej stronie, wskaźnik zbiornika gazu po prawej i przegląd wszystkich płonących pożarów w twojej okolicy pośrodku. Dzięki temu jesteś na bieżąco informowany o tym, gdzie znajduje się następny pożar.

Po prawej stronie masz dwa przyciski: jeden do trzymania helikoptera nad ziemią, a drugi do otwierania i zamykania zbiornika na wodę. Gdy jesteś w powietrzu, możesz kontrolować kierunek lotu helikoptera, przechylając telefon we właściwym kierunku. Pamiętaj, aby oszczędnie używać przycisku gazu, aby uniknąć latania zbyt wysoko nad ziemią. Postaraj się znaleźć właściwą równowagę, wciskając co jakiś czas pedał gazu.

Jeśli znajdujesz się bezpośrednio nad ogniem, możesz go ugasić, wylewając wodę ze zbiornika.

Możesz uzupełnić wodę, lecąc naprawdę blisko akwenu lub lądując na powierzchni wody. Możesz napełnić bak tylko w punkcie startowym. Aby Twój bak był pełny, musisz ciągle latać tam iz powrotem.

Gdy ukończysz poziom, gasząc wszystkie pożary w okolicy, otrzymasz dokładną analizę pokazującą ilość zaoszczędzonych drzew oraz ilość zużytej wody i gazu. Daje to zachętę do postępu w rankingach z wysokimi wynikami.

Dolna linia:

Pomimo posiadania tylko trzech bardzo podobnych poziomów, Fire Helicopter wciąż sprawia wiele radości. Jest to zdecydowanie świetna mała gra ze schludną grafiką i świetnymi kontrolkami.

Szybkość i stabilność

Helikopter strażacki nie zawsze działa bardzo płynnie. Od czasu do czasu trochę się zatrzymuje. Poza tym nie miałem żadnych problemów.

Stosunek ceny do wydajności

Fire Helicopter można pobrać bezpłatnie z Android Market.

0 Shares:
You May Also Like