HTC cieszy się zwiększoną sprzedażą, Motorola pozostaje w tyle

Financial Times poinformował o sprzedaży telefonów HTC i najwyraźniej HTC spodziewa się 36-procentowego wzrostu sprzedaży w drugim kwartale, w dużej mierze dzięki Androidowi. Tymczasem Motorola odnotowała zyski z ostatniego kwartału, ale ich sprzedaż smartfonów z Androidem, takich jak Droid i CLIQ, spadła w porównaniu z poprzednim kwartałem i kosztują firmę.

Engadget pisze, że HTC spodziewa się „rekordowych przychodów w wysokości 1,6 miliarda dolarów w drugim kwartale ze sprzedaży 4,5 miliona telefonów, w porównaniu z 3,3 miliona telefonów sprzedanych w pierwszym kwartale”, a AndroidCentral wskazuje, że jeśli HTC będzie nadal wypuszczać telefony takie jak „The Desire, Legend, Incredible, EVO, itp.” to kto wie, jak daleko jeszcze zajdą. Wystarczy spojrzeć na HTC Droid Incredible, aby zobaczyć ich sukces, ponieważ Verizon już się wyczerpał i nie będzie miał więcej do 4 maja.

Motorola opublikowała niedawno swoje zarobki z ostatniego kwartału i przynosi dobre i złe wieści. Spodziewają się wyższych zarobków w bieżącym kwartale dzięki wypuszczeniu sześciu nowych telefonów. Jednak ponieśli oni „stratę operacyjną w wysokości 192 milionów dolarów. W powiązanej notatce Engadget informuje również, że Associated Press twierdzi, że Apple wyprzedził „Motorolę jako największy producent telefonów w USA”.

Inne źródła: AndroidCentral, AndroidGuys, Motorola, MobileCrunch, Phandroid, Financial Times

Obraz z AndroidCentral

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Przegląd biura WPS

WPS Office (wcześniej nazywany Kingsoft Office) to darmowa alternatywa dla Microsoft Office, która zawiera trzy produkty biurowe, każdy…