HTC przejmuje projektanta interfejsu użytkownika Abaxia

Wczoraj HTC ogłosiło na swojej stronie prasowej, że przejęło Abaxia, firmę programistyczną z siedzibą w Paryżu, która tworzy „niestandardowe oprogramowanie dla operatorów komórkowych i producentów telefonów na całym świecie”. Jeśli chodzi o powód przejęcia, dyrektor generalny Abaxia stwierdził, że „HTC i Abaxia ściśle ze sobą współpracowały w przeszłości, a nasze biznesy dobrze się uzupełniają”.

AndroidCentral pisze, że zakup ten bez wątpienia wzmocni stronę oprogramowania HTC, idąc w parze z zakupem zespołu projektowego One and Co., który jako pierwszy zyskał rozgłos dzięki Windows Mobile Touch Diamond 2, a ostatnio dzięki nowemu HTC Legend. „Będę musiał sprawdzić, czy dzieło Abaxii trafi na Androida w interfejsie użytkownika HTC Sense”.

Poniżej znajduje się pełna informacja prasowa ze strony internetowej HTC:

HTC WZMACNIA MOŻLIWOŚCI OPROGRAMOWANIA DZIĘKI

NABYCIE ABAXII

TAOYUAN TAJWAN – 7 czerwca 2010 r. – HTC Corporation, globalny projektant smartfonów, ogłosił dziś, że nabył firmę Abaxia z siedzibą w Paryżu, lidera w dziedzinie niestandardowego oprogramowania dla operatorów komórkowych i producentów telefonów na całym świecie.

„HTC dokłada wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze wrażenia mobilne dziś, jutro iw przyszłości” — powiedział Peter Chou, dyrektor generalny HTC Corporation. „Dodanie Abaxii pogłębia i poszerza nasze możliwości tworzenia oprogramowania, dzięki czemu możemy wprowadzać innowacje w jeszcze szybszym tempie”.

„HTC i Abaxia ściśle ze sobą współpracowały w przeszłości, a nasze biznesy dobrze się uzupełniają”, powiedział Cedric Mangaud, dyrektor generalny Abaxia. „Cieszymy się, że dołączamy do tak znaczącej i wschodzącej marki mobilnej”.

O Abaksji

Założona w 2001 roku firma Abaxia jest wiodącym producentem oprogramowania specjalizującym się w rozwiązaniach mobilnych, które szybko promują i zarabiają na usługach operatorów i producentów telefonów na smartfonach. Więcej informacji na temat Abaxii można znaleźć na stronie www.abaxia.com.

O HTC

HTC Corporation (HTC) to jedna z najszybciej rozwijających się firm w branży telefonii komórkowej. Umieszczając ludzi w centrum wszystkiego, co robi, HTC tworzy innowacyjne smartfony, które lepiej służą życiu i potrzebom jednostek. Firma jest notowana na Tajwańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem 2498. Więcej informacji o HTC można znaleźć na stronie www.htc.com.

Phandroid wspomina, że ​​rozwój interfejsu HTC Sense UI jest godny uwagi ze względu na jego popularność „w ciągu ostatnich kilku lat (zarówno w adopcji konsumentów, jak i w sporach prawnych).”

Inne źródła: AndroidCentral, Phandroid

Obraz z Phandroid

0 Shares:
You May Also Like