HTC wysyła ROM hakerów list do zaprzestania i zaprzestania

Shipped-ROMs.com umieścił na swojej stronie głównej rzekomy list od HTC, w którym wyraża życzenie HTC, aby strona internetowa usunęła wszystko, co narusza własność intelektualną HTC. Shipped-ROMs.com jest prowadzony przez Conflippera, hakera i dystrybutora Android ROM, który, według MobileCrunch, gromadzi „ROMy dla prawie każdego telefonu HTC, jaki można sobie wyobrazić, od antyków, takich jak MDA Compact, po po prostu cholernie zakręcony HTC Aria. “

Być może, aby wyjaśnić powód, dla którego HTC robi z tego wielką sprawę, Phandroid napisał, że:

Shipped-Roms hostuje zmodyfikowane ROMy dla prawie wszystkich najpopularniejszych telefonów HTC, w tym zupełnie nowego HTC Aria. Ich kolekcja ROM wykracza daleko poza tylko Androidy HTC i być może dlatego właśnie zostali uderzeni wielkim starym Cease and Desist od producenta telefonu.

Engadget zapytał HTC o list, a oto jak Engadget sparafrazował rozmowę:

Innymi słowy, ci faceci są po prostu przeciwni hostowaniu oficjalnych ROM-ów na nieoficjalnych serwerach. Każdy może zrzucić ROM z telefonu i ulepszyć go, więc nie możemy sobie wyobrazić, że istnieje jakikolwiek problem z konkurencją – a żadna strona pierwsza nie udostępnia tak wielu wersji oprogramowania układowego dla tak wielu urządzeń w tak zwięzły, dobrze zorganizowany sposób tak jak robią to wysłane ROMy.

TalkAndroid wspomniał, że Conflipper zamieścił już na swojej stronie na Twitterze, że odpowiedział HTC w odpowiedzi na to, które ROM-y chcą usunąć ze strony, ale jeszcze nie otrzymał odpowiedzi.

Udaj się na Shipped-ROMs.com, aby samemu przeczytać komunikat prasowy.

Inne źródła: Engadget, MobileCrunch, Phandroid, TalkAndroid

Obraz z Phandroid

0 Shares:
You May Also Like