ICQ Mobile dla Androida

ICQ na Androida kazał nam czekać z zapartym tchem, ale w końcu interesujący (choć bardzo denerwujący?) dźwięk stał się dostępny dla Androida. Gigant komunikatorów internetowych ICQ ltd. wyszedł z aplikacją, która pozwala wykorzystać to zjawisko.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy ta aplikacja jest tego warta, czy też powinieneś trzymać się alternatyw, takich jak Meebo, Nimbuzz i spółka.

Funkcje i zastosowanie

W przypadku, gdy ktoś nie wie, czym jest ICQ: jest to program do obsługi wiadomości błyskawicznych, który umożliwia prowadzenie rozmów online ze znajomymi w czasie rzeczywistym.

Jeśli nie masz jeszcze konta ICQ lub zapomniałeś hasła, będziesz musiał odwiedzić www.icq.com, aby założyć konto lub poprosić o ponowne przesłanie hasła. Aplikacja jest przeznaczona wyłącznie dla członków.

Po zarejestrowaniu się można rozpocząć czat. Wybierz kontakt z ICQ lub Facebook i napisz do niego. Jeśli masz zbyt wiele kontaktów, zintegrowana funkcja wyszukiwania może ułatwić znalezienie osoby, której szukasz. Całkiem fajne. Możesz edytować swój obecny status w dowolnym momencie, a jeśli jesteś zbyt zajęty lub zestresowany, po prostu ustaw go na zajęty lub niewidoczny. To bardzo fajne, ale aplikacja mogła zapewnić kilka dodatkowych opcji. Co więcej, linkowanie do Facebooka nie działa za każdym razem — moje aktualizacje statusu pojawiły się w ICQ, ale nie na Facebooku. Na koniec możesz sprawdzić statusy znajomych. Niestety aplikacja pozwala na wprowadzenie tylko minimalnych zmian w profilu: wystarczy dodać nowe zdjęcie z telefonu lub zrobić nowe zdjęcie.

Z drugiej strony rozmowa jest całkiem fajna. Emotikony (buźki) są natychmiast widoczne i możesz zgłaszać i blokować niektórych użytkowników (np. spamerów). Dostępna jest również funkcja, która pozwala edytować listę znajomych i łączyć ich w grupy.

Aplikacja ICQ obsługuje tylko ICQ i Facebook; Google Talk, MSN, Skype itp. nie są niestety obsługiwane.


Konkluzja:

Stwierdzenie, że liczba funkcji, które oferuje ta aplikacja, nie powala moich skarpet, jest łagodnym ujęciem. Może robić to, co ma robić, ale to wszystko. Inne czaty oferują o wiele więcej i sprawiają, że życie jest trochę przyjemniejsze. Jeśli naprawdę potrzebujesz tylko czatu na Facebooku i ICQ, to ICQ Mobile dla Androida może być dla Ciebie.

Ekran i elementy sterujące

ICQ Mobile na Androida ma typową konstrukcję ICQ. Fani i nostalgicy bez wątpienia ucieszą się, gdy usłyszą niesławny dźwięk *Oho* dochodzący z ich telefonów, ale inni uznają to za tak irytujące, że będziesz chciał wyrwać sobie włosy. Na szczęście dźwięk można wyłączyć.

Sterowanie jest doskonałe, a aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu. Pasek akcji znajduje się na górze wyświetlacza, a zawartość na dole.

Konkluzja:
Łatwy do opanowania i ogólnie łatwy w użyciu. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym użytkownikiem, nie będziesz mieć żadnych problemów z tą aplikacją.

Szybkość i stabilność

ICQ działa szybko i płynnie.

Podczas całej fazy testowania nie pojawiły się żadne problemy.

Stosunek ceny do wydajności

ICQ Mobile dla Androida można pobrać bezpłatnie z Marketu.

Nie ma reklam (w przeciwieństwie do programu na komputery).


Konkluzja:

Aplikacja nic nie kosztuje, ale też nie może wiele zrobić. Istnieją lepsze aplikacje – takie jak Nimbuzz, Meeba itp. – na rynku, więc jest to naprawdę pozycja obowiązkowa dla zagorzałych fanów ICQ.

0 Shares:
You May Also Like