[IFA] Samsung oficjalnie przedstawia Galaxy Note: pierwszy notatnik z systemem Android z rysikiem S-Pen

Samsung nie zaskoczył na konferencji prasowej IFA dziś rano, prezentując paczce dziennikarzy zaledwie 3 urządzenia do ślinienia się (lub przynajmniej ślinienia). Teraz możemy klepnąć się w plecy, aby znaleźć się na miejscu w Galaxy Note.

DJ Lee, szef Samsung Global Sales & Marketing, nie miał zamiaru podkręcać napięcia i szybko ujawnił prasie zaledwie trzy nowe smartfony. Ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu pierwsze urządzenie – Samsung Wave 3 – będzie działać na Bada 2.0 i będzie miało ekran Super Amoled i ładną, jednolitą konstrukcję. duży nacisk położono na Bada i na to, jak Samsung dąży do tego, aby własny mobilny system operacyjny znalazł się w pierwszej trójce w nadchodzących latach (co jest wysoce wątpliwe).

A teraz prawdziwa soczysta rzecz: z wielkimi fanfarami i błyskotliwością Samsung zaprezentował swoją nową hybrydę tablet/smartfon – Samsung Galaxy Note. Oto kilka najważniejszych specyfikacji:

Procesor 1,4 GHz Żywotność baterii 2500 AH Innowacyjna technologia rysika (S-Pen) Wyświetlacz HD o przekątnej 5,3 cala z ekranem Super Amoled Brak odblasków w świetle słonecznym 178 gramów

Więc mamy to. Tajemnica kryjąca się za kulą ognia w tej reklamie Samsunga została rozwiązana: Samsung wychodzi z większym niż życie telefonem, który nadal mieści się w dłoni. Chociaż telefon będzie działał na Androidzie Honeycomb 2.3, Samsung dodał własny, niestandardowy interfejs podzielonego ekranu i upewnił się, że aplikacje będą prawidłowo współdziałać z rysikiem.

Używając rysika, użytkownicy powinni być w stanie rysować, edytować, pisać i bazgrać na telefonie z praktycznie dowolnej aplikacji. Niektóre z aplikacji już opracowanych dla urządzenia pozwalają już na wielostronne konferencje z białą tablicą (bardzo praktyczne w przypadku spotkań biznesowych).

Kilka innych fajnych nowych funkcji: Galaxy Note rozpoznaje również gesty i reaguje na kilka poleceń dłoni. Przesunięcie dłoni po górnej części ekranu powoduje wykonanie zrzutu ekranu wyświetlanej strony, a zakrycie telefonu dłonią wstrzymuje aktualnie odtwarzany ruch.

Ponownie, konferencja prasowa nie była dla nas wielką wiadomością, ponieważ nasz zespół AndroidPIT uzyskał już wyłączny dostęp do urządzenia. Oto praktyczne wideo z Galaxy Note:

0 Shares:
You May Also Like