Insider ujawnia dziką technologię stojącą za zestawem słuchawkowym AR/VR firmy Apple

Podobno zestaw słuchawkowy AR/VR firmy Apple ma trzy wyświetlacze, z których trzeci to ekran o niższej rozdzielczości, który wypełnia widok krawędzi.

jabłko może w tym roku ogłosić swój pierwszy zestaw słuchawkowy AR/VR, jeśli wierzyć plotkom i przeciekom, a najnowsze wiadomości pochodzą od wiarygodnego analityka łańcucha dostaw, który specjalizuje się w technologii wyświetlania. Ekran każdego zestawu słuchawkowego znajduje się około cala od oka, więc jakość jest bardzo ważna i może być jednym z najważniejszych elementów w rzekomym urządzeniu VR firmy Apple.

Apple ma długą historię budowania rzeczywistości rozszerzonej, kupując Metaio w 2015 r. i używając swojego zestawu programistycznego jako podstawy ARKit, który obsługuje przeglądarkę AR Quick Look firmy Apple na iPhonie i iPadzie. Na pytanie, co w przyszłości Apple czeka, dyrektor generalny Tim Cook odpowiada, że ​​żadne szczegóły dotyczące przyszłych produktów nie zostaną ujawnione, jednak prawie zawsze dodaje, że jest podekscytowany AR. Mogłoby to być postrzegane jako wyraźny znak, że Apple ma znacznie większe plany związane z technologią niż umiarkowanie interesujące obiekty 3D na ekranie iPhone’a.

SCRERENANT WIDEO DNIA

Oczekuje się, że zestaw słuchawkowy AR/VR firmy Apple pojawi się już pod koniec 2022 roku, a nawet może zostać ogłoszony na konferencji Worldwide Developers Conference w czerwcu. Chociaż mówi się, że ten produkt pojawi się wcześniej, dodatkowa presja ambicji Meta może zmusić Apple do szybszego startu. Według eksperta ds. łańcucha dostaw wyświetlaczy, Rossa Younga, koła zębate mogą już być w ruchu w tym produkcie, a Sony zostało wybrane jako dostawca wyświetlaczy micro-OLED w zestawach słuchawkowych. Tweet Younga umożliwia pobranie pliku PDF ze szczegółami i odniesieniami do niedawnej zapowiedzi Sony dotyczącej wyświetlacza o rozdzielczości 4000 pikseli na cal, który zapewnia panele o rozdzielczości 4K dla VR. Ta demonstracja mogła być pierwszym spojrzeniem na niektóre technologie, które mogą być wykorzystane w zestawie słuchawkowym Apple.

Technologia wyświetlania AR/VR firmy Apple

Analityk łańcucha dostaw Ross Found przewidział, że Apple zaprojektuje swój zestaw słuchawkowy AR/VR tak, aby korzystał z trzech modułów wyświetlacza. Mówi się, że dwa z nich to super wysokiej rozdzielczości ekrany micro-OLED firmy Sony, zaprojektowane specjalnie do użytku w rzeczywistości wirtualnej. Trzeci wyświetlacz to podobno wyświetlacz AMOLED o niższej rozdzielczości, co nasuwa pytanie, dlaczego Apple miałby zawierać trzy ekrany, biorąc pod uwagę standardową konfigurację dwóch oczu ludzi.

Okazuje się, że Apple nie projektuje dla mitycznego „triclopsa”. Young sugeruje, że trzeci wyświetlacz może być używany wokół krawędzi dwóch ekranów 4K, aby poszerzyć widok przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Oko ma znacznie większą ostrość i najlepiej wykrywa szczegóły w centrum widoku, więc niższa rozdzielczość na krawędziach może nawet nie być zauważalna. Pomimo tego oszczędnego podejścia oczekuje się, że pierwszy zestaw słuchawkowy AR/VR firmy Apple będzie urządzeniem z najwyższej półki o cenach przeznaczonych do użytku profesjonalnego i deweloperów, którzy chcą wcześnie rozpocząć tworzenie treści AR i VR dla Jabłka ekosystem.

Źródło: Ross Young/Twitter

Dlaczego Apple nigdy nie stworzył iPhone’a 2

O autorze

Alan Truly (1094 opublikowane artykuły)

Alan jest pisarzem technicznym mieszkającym w Nowej Szkocji w Kanadzie. Od młodości entuzjasta technologii, Alan jest na bieżąco z nowościami i przyszłymi wydarzeniami. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w sprzęcie komputerowym, wideo i fotograficznym możesz spodziewać się przydatnych wskazówek i spostrzeżeń w jego pisaniu. Alan jest absolwentem programowania, przez wiele lat skupiał się na projektowaniu, edycji i animacji. Okres zarządzania operacjami logistycznymi i e-commerce dla firmy produkującej akcesoria mobilne dopełnia zróżnicowane tło. Alan to prawdziwy jack wszystkich cyfrowych transakcji w tym ciągle zmieniającym się, wzbogaconym komputerowo świecie. Aby zachować elastyczność w umyśle i ciele, ćwiczy jogę, lekkie cardio i stosuje dietę pełnowartościową, opartą na minimalnie przetworzonych roślinach.

Więcej od Alana Truly

0 Shares:
You May Also Like