Jak dodać informacje kontaktowe do tapety ekranu blokady iOS?

Co wiedzieć

Użyj zrzutu ekranu jako wskazówki, aby utworzyć obraz pasujący do wymiarów telefonu. Dodaj informacje kontaktowe pod zegarem za pomocą narzędzia tekstowego.Zapisz obraz i przenieś go do telefonu. Iść do Ustawienia > Tapeta > Wybierz nową tapetę i wybierz obraz.Uwaga: Użyj identyfikatora medycznego aplikacji iOS Health i danych kontaktowych w nagłych wypadkach, aby uzyskać dostęp do informacji kontaktowych z ekranu blokady.

Jednym ze sposobów na zwiększenie szansy na zwrócenie zgubionego iPhone’a jest umieszczenie informacji kontaktowych na ekranie blokady iPhone’a. W ten sposób osoba, która znajdzie Twój telefon, wie, do kogo zadzwonić lub wysłać e-mail, aby go zwrócić. Pokażemy Ci, jak to zrobić, korzystając z systemu iOS 4 lub nowszego.

Jak umieścić informacje kontaktowe na swojej tapecie?

Będziesz potrzebował oprogramowania do edycji obrazu. Jeśli masz coś profesjonalnego, takiego jak Photoshop, jesteś w świetnej formie. Jeśli nie, istnieją inne opcje, które nie kosztują ani grosza.

W systemie Windows użyj programu Microsoft Paint. GIMP to kolejna bezpłatna opcja dla systemów Windows, Mac i Linux, która ma wiele takich samych możliwości jak Photoshop. Wybierz jeden i otwórz go, aby rozpocząć.

  Znajdź obraz, który pasuje do wymiarów ekranu telefonu. Ułatwia pozycjonowanie informacji kontaktowych.

  Oto zestawienie ostatnich rozmiarów ekranu iPhone’a w pikselach:

  Modele iPhone’a Rozdzielczość ekranu
  iPhone XR 828 x 1792
  iPhone XS Max 1242 x 2688
  iPhone XS 1125 x 2436
  iPhone X 1125 x 2436
  iPhone 8 Plus 1080×1920
  iPhone 8 750 x 1334
  iPhone 6, 6s i 7 Plus 1080×1920
  iPhone 6, 6s i 7 750 x 1334
  iPhone 5, 5s, 5c i SE 640 x 1136
  iPhone 4 i 4s 640 x 960

  Otwórz obraz (lub pusty dokument) w wybranym edytorze. Jeśli obraz nie odpowiada dokładnie rozmiarowi ekranu telefonu, przytnij go lub zmień jego rozmiar, aby pasował.

  Znajdź miejsce w dolnej części obrazu na swoje informacje kontaktowe. Umieść go pod zegarem i nad miejscem, w którym przesuwasz, aby odblokować iPhone’a. Narysuj ramkę za pomocą edytora obrazów w tym obszarze. Następnie wypełnij pudełko ciemniejszym kolorem.

  Jeśli możesz, użyj zrzutu ekranu blokady telefonu jako wskazówki.

  Użyj narzędzia tekstowego edytora obrazów, aby umieścić informacje kontaktowe na utworzonym polu. Wybierz jaśniejszy kolor, aby tekst wyskoczył i nie zwariuj z wyborem czcionki. Chcesz, żeby było to łatwe do odczytania.

  Masz kilka możliwości podania informacji. Użyj swojego adresu e-mail i alternatywnej linii telefonicznej, którą posiadasz, lub numeru telefonu znajomego. Upewnij się, że ktoś z łatwością dotrze do Ciebie z tymi informacjami.

  Gdy tapeta będzie zadowalająca, zapisz ją lub wyeksportuj w formacie obrazu obsługiwanym przez urządzenie z systemem iOS. JPG i PNG to dobry wybór.

  Przenieś obraz do telefonu. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Połączenie telefonu z komputerem przez USB to najbardziej bezpośredni sposób. Możesz również użyć aplikacji takiej jak Dropbox, Wiadomości lub e-mail, aby ją wysłać.

  Na iPhonie otwórz Ustawienia aplikacja. Znajdź i dotknij Tapetaa następnie wybierz Wybierz nową tapetę.

  Znajdź obraz w telefonie i wybierz go. Użyj wbudowanych elementów sterujących iPhone’a, aby dopasować obraz do idealnego dopasowania. Po dostosowaniu obrazu dotknij Ustawić aby sfinalizować swój wybór.

  Twój iPhone wyświetli nowe menu, w którym możesz wybrać, czy ustawić tapetę ekranu blokady, tapetę główną, czy oba te elementy.

  Zablokuj telefon i spójrz. Powinieneś zobaczyć nową tapetę ekranu blokady z wyraźnie widocznymi informacjami kontaktowymi w miejscu, w którym ją ustawiłeś.

  Metoda aplikacji Apple Health

  Aplikacja Apple Health to nowy dodatek do iOS, ale świetnie sprawdza się w tej sytuacji. Dopóki na Twoim urządzeniu jest zainstalowany system iOS 8 lub nowszy, aplikacja Apple Health jest zainstalowana. Jest dostarczany z systemem iOS i nie można go odinstalować.

   Znaleźć Zdrowie jabłek aplikację i otwórz ją. Stuknij w Identyfikator medyczny na dole ekranu, a następnie wybierz Utwórz identyfikator medyczny.

   Edytuj odpowiednie informacje medyczne o sobie. Apple Health został zaprojektowany na wypadek sytuacji awaryjnych, więc dodanie tych informacji może uratować życie. Wystarczy jednak dodać tylko jeden kontakt alarmowy. Twój telefon może zadzwonić do tego kontaktu, nawet gdy jest zablokowany.

   Uzyskiwać Dodaj kontakt alarmowy na dole ekranu, a następnie wybierz osobę z kontaktów i stuknij, w jaki sposób jesteś z nią spokrewniony. Przejrzyj swoje informacje i naciśnij Gotowy zapisać.

   Dodany numer musi być zapisany w Kontaktach, aby działał.

   Aby to przetestować, zablokuj telefon. Przesuń palcem po ekranie blokady lub naciśnij przycisk Początek, tak jakbyś miał zamiar odblokować urządzenie, ale tego nie robi. Zamiast tego wybierz Nagły wypadek.

   Telefon przełączy się na klawiaturę, aby umożliwić wykonanie połączenia alarmowego. W lewym dolnym rogu ekranu wybierz Identyfikator medyczny Ikona.

   Jeśli używasz Touch ID do odblokowywania telefonu, nie możesz uzyskać dostępu do klawiatury awaryjnej, dopóki nie spróbujesz odblokować telefonu za pomocą odcisku palca.

   Na telefonie zostaną wyświetlone informacje wprowadzone w aplikacji Apple Health wraz z kontaktem alarmowym. Naciśnij ikonę telefonu obok numeru, aby zadzwonić pod wprowadzony numer. Ktoś, kto znajdzie Twoje zgubione urządzenie, może użyć tego kontaktu, aby się z Tobą skontaktować i zwrócić telefon.

  Nie możesz być zbyt ostrożny

  Przy odrobinie szczęścia nie będziesz potrzebować żadnego z nich, ale nigdy nie możesz być zbyt ostrożny. Metoda Apple Health jest jedyną oficjalnie wspieraną przez Apple, ale jest też tą, z którą najmniej osób wiedziałoby, co zrobić.

  Jeśli masz nowszy iPhone z usługą Apple Health, dobrym pomysłem może być umieszczenie informacji na tapecie ekranu blokady oprócz podania identyfikatora medycznego.

Więcej z Lifewire Jak ustawić i używać animowanej tapety na swoim iPhonie Zapomniałeś kodu PIN blokady ekranu na swoim urządzeniu z Androidem? Oto jak to zresetować

Jak zamienić wideo w tapetę na żywo na Androida lub iOS 5 najlepszych minitapet na iPada z 2022 roku 6 najlepszych tapet na iPada Pro z 2022 roku Jak wyświetlić zegar na ekranie blokady Androida Jak zmniejszyć ruch na iPhonie Jak odblokować iCloud Zablokowane iPhone’y Jak korzystać z Samsung Find My Mobile iPhone Połączenia alarmowe: Jak korzystać z Apple SOS Jak ominąć ekran blokady Androida za pomocą połączenia alarmowego Jak udostępniać zdjęcia, strony internetowe i pliki na iPadzie Jak wyświetlić stare powiadomienia na iPhonie 4 najlepsze Aplikacje do edycji zdjęć z 2022 r. 10 najlepszych darmowych aplikacji do rozmów telefonicznych przez Internet Jak korzystać z Asystenta Google na ekranie blokady Technologia Lifewire dla ludzi Śledź nas na Facebooku Twitter Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najlepsze artykuły techniczne w 30 sekund. Prześlij adres e-mail

Wystąpił błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Jesteś w! Dziękujemy za zarejestrowanie się. Wystąpił błąd. Proszę spróbuj ponownie.

Dziękujemy za rejestrację!

Aktualności Najlepsze produkty Telefony komórkowe Komputery O nas Reklama Polityka prywatności Polityka plików cookie Kariera Wskazówki redakcyjne Kontakt Warunki użytkowania Informacje o ochronie prywatności w Kalifornii Lifewire jest częścią rodziny wydawniczej Dotdash Meredith.

0 Shares:
You May Also Like