Jak FaceTime na Androidzie

Co wiedzieć

Użytkownicy Androida mogą dołączać tylko do trwających połączeń FaceTime. Użytkownicy Androida nie mogą rozpocząć rozmowy FaceTime. Aby zaprosić Androida; Uruchom FaceTime na iPhonie/iPadzie > Utwórz link > Nadaj nazwę FaceTime call > Wyślij łącze w wiadomości lub e-mailu. Gdy użytkownik Androida otrzyma link, może go otworzyć i dołączyć do rozmowy. Użytkownik iPhone’a musi jednak wpuścić ich do rozmowy.

Jedną z największych zalet iOS 15 i macOS Monterey jest możliwość zapraszania użytkowników, którzy nie posiadają urządzenia Apple, do rozmowy FaceTime. System działa zarówno na urządzeniach z systemem Windows, jak i Android, co oznacza, że ​​FaceTime zasadniczo stał się niezależny od platformy — do pewnego stopnia.

Możliwość dołączania do rozmów z urządzeń z systemem Android może być pomocna, zwłaszcza jeśli masz członków rodziny, którzy nie mają iPhone’a lub Maca. Istnieją jednak pewne ograniczenia. W tym artykule opisano kroki, które należy wykonać, aby dołączyć do rozmowy FaceTime na Androidzie, a także omówimy obecne ograniczenia.

Jak FaceTime na Androidzie

Jeśli chcesz korzystać z FaceTime na Androidzie, najpierw potrzebujesz kogoś, kto ma zainstalowany system iOS 15 na iPadzie lub iPhonie. Stamtąd możesz wykonać poniższe czynności, aby utworzyć połączenie FaceTime i zaprosić osoby korzystające z systemu Android.

    Początek Facetime na iPhonie lub iPadzie z systemem iOS 15.

    Stuknij w Utwórz link opcja.

    Nadaj połączeniu FaceTime nazwę, dotykając Dodaj nazwę opcja u góry menu akcji. Ułatwi to śledzenie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się zaplanować to na później.

    Wybierz metodę udostępniania i wyślij link do użytkowników Androida.

    Po wysłaniu linku użytkownik Androida może otworzyć link, nadać sobie nazwę, a następnie dołączyć do rozmowy.

Po dołączeniu do rozmowy użytkownicy Androida mogą wyciszyć mikrofon, wyłączyć wideo, przełączyć widok kamery i opuścić rozmowę w razie potrzeby.

Czy możesz korzystać z FaceTime na telefonie z Androidem?

Chociaż technicznie możesz dołączyć do połączeń FaceTime, które zostały utworzone za pomocą systemu Create Link w systemie iOS 15, w rzeczywistości nie możesz samodzielnie wykonywać połączeń FaceTime na telefonie z Androidem. W przeciwieństwie do wersji aplikacji do rozmów wideo na iOS, FaceTime na Androida działa za pośrednictwem przeglądarki internetowej zamiast dedykowanej aplikacji. W związku z tym nie ma żadnych rzeczywistych możliwości poza dołączaniem do rozmów, do których zostałeś wyraźnie zaproszony za pomocą łącza.

Nie jest jasne, czy Apple kiedykolwiek zaktualizuje działanie FaceTime na telefonach z Androidem, czy też istnieją plany stworzenia samodzielnej aplikacji, którą użytkownicy będą mogli pobrać, aby wykonywać połączenia. Na razie użytkownicy nadal będą musieli polegać na użytkowniku iPhone’a lub iPada, aby skonfigurować połączenie i rozpocząć pracę.

Jak wysłać łącze FaceTime do dowolnego urządzenia — często zadawane pytania Jak zainstalować FaceTime na Androidzie?

FaceTime nie jest dostępny do zainstalowania na Androidzie. Jeśli masz telefon z Androidem, możesz brać udział w rozmowach FaceTime na zaproszenie użytkownika iOS, jak opisano powyżej.

Jak mogę prowadzić wideorozmowy na telefonie z Androidem?

Aby prowadzić rozmowy wideo w systemie Android, możesz skorzystać z wbudowanej funkcji rozmów wideo w aplikacji Telefon, wybierając kontakt i dotykając Wideo rozmowa. Inną opcją jest Google Duo, aplikacja do rozmów wideo Google, która jest preinstalowana na wielu telefonach z Androidem. Jest również dostępny na iPhone’y, co oznacza, że ​​możesz prowadzić rozmowy wideo z kontaktami korzystającymi z systemu iOS lub Android.

0 Shares:
You May Also Like