Jak korzystać z Linkedin do rekrutacji?

Ujawnienie: Ta treść jest obsługiwana przez czytelników, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz niektóre z naszych linków, możemy otrzymać prowizję.

LinkedIn to największa profesjonalna sieć na świecie z 756 milionami członków w ponad 200 krajach. Więc oczywiście jest to najlepsze miejsce do pozyskiwania talentów.

Jednak oferty pracy premium na LinkedIn mogą być drogie. A na LinkedIn jest mnóstwo firm i rekruterów, którzy walczą o najlepszych kandydatów.

Nie martw się, mamy rozwiązania i przydatne wskazówki, dzięki którym zdobędziesz najlepsze talenty bez rozbijania banku.

Dlaczego warto korzystać z LinkedIn do rekrutacji

Istnieje wiele kanałów, których możesz użyć do rekrutacji. Dlaczego więc warto traktować LinkedIn jako priorytet?

Szeroki zasięg

LinkedIn stał się podstawowym kanałem sieciowym dla profesjonalistów ze wszystkich branż. To oczywiste, że osoby poszukujące pracy będą korzystać z kanału, aby znaleźć nowe możliwości i dzielić się najbardziej aktualnymi informacjami. Oznacza to, że masz na wyciągnięcie ręki ogromną pulę talentów.

Rekrutuj pasywnych kandydatów

LinkedIn daje Ci możliwość dotarcia do najlepszych talentów, nawet jeśli nie poszukują oni aktywnie pracy. Ci pasywni kandydaci mogą być otwarci na nowe możliwości, ale nie są aktywni na tablicach ogłoszeń. Korzystając z zaawansowanych narzędzi wyszukiwania LinkedIn, możesz znaleźć kandydatów z dokładnym doświadczeniem i kwalifikacjami, których szukasz, i dać im znać, że szukasz.

Dowiedz się o swoich docelowych kandydatach

LinkedIn daje szerokie możliwości personalizacji. Wystarczy spojrzeć na profil kandydata na LinkedIn, aby zobaczyć, co go napędza. Jako rekruter możesz wykorzystać te informacje na swoją korzyść, przygotowując opisy stanowisk i docierając do kandydatów.

Zaprezentuj swoją firmę

Rekrutacja to coś więcej niż garstka kandydatów w poszukiwaniu pracy. Działa to w obie strony – trzeba sprawić, by firma była również atrakcyjna dla potencjalnych pracowników.

Strony Twojej firmy pozwalają dzielić się swoimi ludźmi, kulturą, perspektywami branżowymi itd. w sposób, który przemawia do kandydatów, do których chcesz dotrzeć. Gdzie lepiej niż sieć społecznościowa, aby przyciągnąć uwagę ludzi i zaangażować potencjalnych kandydatów, którzy mogliby nie wiedzieć o firmie w inny sposób.

Inwestycja potrzebna do korzystania z LinkedIn do rekrutacji

Poziom inwestycji tutaj zależy od Twoich wymagań.

Najpierw za darmo publikujesz ofertę pracy na LinkedIn. Jednak ta opcja jest ograniczona. Możesz mieć tylko jedną ofertę na liście naraz, a jej widoczność będzie się zmniejszać z czasem. To nie jest dobre, jeśli jesteś, powiedzmy, dużą firmą poszukującą wielu kandydatów naraz.

Promowane oferty pracy zapewniają więcej korzyści. Na przykład pojawiają się jako pierwsze w rekomendacjach pracy, a LinkedIn automatycznie wysyła powiadomienia do zakwalifikowanych kandydatów.

Opłata za promowane stanowisko pracy jest naliczana według kosztu kliknięcia. Możesz jednak ustawić dzienny limit wydatków zgodnie z budżetem.

Trudno jest dokładnie określić, ile kosztuje każde kliknięcie, ponieważ cena zmienia się codziennie. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę, że przeciętne kliknięcie reklamy LinkedIn kosztuje 5,26 USD, publikowanie ofert pracy na LinkedIn może być stosunkowo drogie.

Ale nie odpisuj jeszcze ogłoszeń o pracę na LinkedIn. Prawdopodobnie uzyskasz znacznie lepszą ofertę, korzystając z oprogramowania do śledzenia kandydatów, które współpracuje z LinkedIn.

Na przykład po zarejestrowaniu się w Freshteam możesz bezpłatnie publikować wiele ograniczonych ofert pracy na LinkedIn i innych głównych tablicach ogłoszeń. Te oferty pracy będą dostępne w wyszukiwarce i linkach na stronie LinkedIn Twojej firmy.

Platforma oferuje również szablony opisów stanowisk, które pomogą Ci rozpocząć, a posty możesz publikować na różnych tablicach za pomocą jednego kliknięcia. Co więcej, będziesz mógł zarządzać przychodzącymi kandydatami z różnych kanałów w jednym miejscu, współpracować ze swoim zespołem i tworzyć niestandardowe przepływy pracy dla procesu rekrutacji.

7 kroków do wykorzystania LinkedIn do rekrutacji

Tutaj omówimy, jak opublikować ofertę pracy na LinkedIn, wraz z krokami, które należy podjąć przed i po utworzeniu wpisu. Ponadto istnieje mnóstwo porad, jak z powodzeniem korzystać z LinkedIn jako narzędzia rekrutacyjnego.

Krok 1 – Ulepsz swoją stronę firmową

Opłaca się mieć dobre podstawy, zanim opublikujesz ofertę pracy na LinkedIn. Kiedy kandydat zobaczy Twoją pracę, prawdopodobnie odwiedzi stronę Twojej firmy, aby przeprowadzić rozeznanie. Musisz więc zrobić solidne pierwsze wrażenie.

Podaj jak najwięcej informacji, aby kandydaci mogli łatwo dowiedzieć się wszystkiego, co muszą wiedzieć o firmie. Dołącz przydatne linki, opis firmy, szczegóły produktu, lokalizacje i specjalności.

To tylko podstawy. Warto również skorzystać ze strony firmowej, aby zachęcić kandydatów.

Używaj atrakcyjnych zdjęć, a może nawet zdjęć zza kulis, aby pokazać kulturę firmy i pomóc kandydatom wyobrazić sobie, gdzie mogliby się zmieścić. To jest ze strony firmy eBay, na przykład:

Upewnij się, że każda kopia odzwierciedla osobowość, osiągnięcia, misję i wartości Twojej marki. Pokaż, że Twoja firma nie jest bezimiennym podmiotem – to świetne miejsce do pracy.

Tutaj eBay mówi o swojej misji, aby pomóc każdemu człowiekowi, przedsiębiorcy i małej firmie odnieść sukces. To atrakcyjna misja. Więc możesz sobie wyobrazić, że inni chcieliby być częścią ułatwiania tego.

Krok 2 – Napisz atrakcyjny opis stanowiska

Podobnie jak strona Twojej firmy, opis stanowiska jest kolejnym zasobem, którego używasz, aby odwołać się do kandydatów. Dobry opis pracy wykonuje dla ciebie część prac wstępnych.

Zawsze będziesz mieć niewykwalifikowanych kandydatów ubiegających się o stanowiska. Ale miejmy nadzieję, że opis stanowiska jest wystarczająco jasny w sekcjach dotyczących obowiązków i wymagań itp., że ci, którzy nie są odpowiedni na to stanowisko lub odwrotnie, nie będą aplikować. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, który w przeciwnym razie spędziłbyś na sortowaniu pszenicy od plew.

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem tworzenia opisów stanowisk pracy jest korzystanie z szablonów. Być może Twój zespół HR ma wewnętrzne szablony dla różnych kategorii lub ról.

Alternatywnie Freshteam ma setki unikalnych szablonów opisów stanowisk dla różnych ról w różnych branżach.

Jeśli zaczynasz od zera, pamiętaj o dołączeniu podsumowania stanowiska, obowiązków na stanowisku i wymagań kandydata.

Aby opis stanowiska był bardziej atrakcyjny, dodaj sekcję dotyczącą tego, czego kandydaci mogą oczekiwać od tej roli. Przedstawia ona kluczowe korzyści wynikające z podjęcia pracy, np. możliwości uczenia się i awansu. Możesz nawet dodać sekcję, która przedstawia rozwój kariery kandydata, co jest ważne dla wielu kandydatów.

Krok 3 – Opublikuj ofertę pracy na LinkedIn

Jeśli zdecydujesz się korzystać z oprogramowania rekrutacyjnego, będziesz mógł publikować oferty pracy na wielu tablicach i kanałach, w tym na LinkedIn, bezpośrednio z poziomu platformy.

Jeśli nie, oto jak ręcznie opublikować ofertę pracy na LinkedIn:

Kliknij Ikona pracy na pasku menu.

Kliknij Opublikuj przycisk bezpłatnej oferty pracy w menu po lewej stronie.

Wpisz nazwę stanowiska, firmę, miejsce pracy i rodzaj zatrudnienia. Następnie kliknij Rozpocznij za darmo.

Skopiuj i wklej opis stanowiska w odpowiednim polu i dodaj do dziesięciu wymaganych umiejętności.

Wybierz, w jaki sposób chcesz otrzymywać kandydatów – e-mailem lub za pośrednictwem linku do zewnętrznej strony internetowej. Ten ostatni może być na przykład linkiem do formularza Google lub strony kariery.

Po wybraniu opcji E-mail możesz dodać pytania sprawdzające dla kandydatów. LinkedIn przedstawia kilka sugestii lub możesz dodać własne.

Możesz zdecydować się na automatyczne odrzucenie kandydatów, którzy nie spełniają wymagań wstępnej weryfikacji. Kandydaci ci otrzymają wiadomość e-mail dotyczącą statusu ich aplikacji.

Kliknij Zamieść pracę za darmo aby Twoje stanowisko było aktywne.

Następnie masz możliwość wypromowania swojego stanowiska pracy. Kliknij Edytować u góry, aby ustawić dzienny lub całkowity limit wydatków. Kliknij Promuj pracę kontynuować.

Jeśli nie chcesz promować swojej pracy, kontynuuj klikając Wybierz bezpłatnie.

Krok 4 – Udostępnij swoją ofertę pracy

Niezależnie od tego, czy tworzysz bezpłatne ogłoszenie o pracy, czy ogłoszenie promowane, zawsze dobrze jest udostępnić go w swojej sieci. Zwiększa to zasięg i widoczność Twojego ogłoszenia o pracę tak bardzo, jak to możliwe.

Pierwszym miejscem, w którym możesz udostępnić ogłoszenie o pracy, jest kanał Twojej firmy. Następnie pojawi się w głównych kanałach Twoich obserwujących, gdy odwiedzą LinkedIn. To dobry pomysł, ponieważ śledząc Cię, już wykazali zainteresowanie Twoją firmą. Więc prawdopodobnie będą potencjalni kandydaci.

Udostępnij również ogłoszenie o pracy w swoim osobistym kanale LinkedIn i zachęć innych członków personelu do tego samego. Dotrzesz do jeszcze bardziej odpowiednich kandydatów w ich sieciach.

Następnie powinieneś udostępnić swoją ofertę pracy w odpowiednich grupach LinkedIn. Aby znaleźć najbardziej odpowiednie grupy, po prostu wpisz słowa kluczowe związane z rolą lub branżą w pasku wyszukiwania. Następnie wybierz Zakładka Grupy na górze.

Lepiej publikować w grupach, w które już aktywnie się angażujesz. Dzięki temu Twój post nie będzie wyglądał na spam.

Krok 5 – Rozważ aktualizację

Być może chcesz wyselekcjonować silnych kandydatów lub wzbudzić zainteresowanie kandydatów pasywnych. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest bezpośredni kontakt z osobami.

Trzeba przyznać, że za pomocą bezpłatnego konta trudno jest znaleźć i skontaktować się z członkami LinkedIn. Ale to nie jest niemożliwe.

Z bezpłatnym kontem możesz wykonywać tylko trzy wyszukiwania tygodniowo i wysyłać wiadomości InMail tylko do członków, z którymi jesteś połączony. Więc jeśli zobaczysz obiecującego kandydata, musisz najpierw nawiązać to połączenie, zanim podzielisz się otwartą pozycją.

Konta premium umożliwiają jednak wykonywanie nieograniczonej liczby zaawansowanych wyszukiwań, przeglądanie nieograniczonej liczby kont i wysyłanie określonej liczby wiadomości InMail do osób, z którymi nie masz połączenia w każdym miesiącu.

Dlatego możesz chcieć przejść na konto premium, takie jak Recruiter Lite.

Jednak członkostwo premium nie jest tanie w cenie 99,95 USD miesięcznie, rozliczane rocznie. Musisz więc dowiedzieć się, czy zwrot z inwestycji będzie tego wart.

Krok 6 – Wyślij spersonalizowane wiadomości

Jeśli zdecydujesz się użyć InMail, aby dotrzeć do potencjalnych kandydatów, proste „Szukasz nowych możliwości?” nie przetnie tego. Dotyczy to w szczególności kandydatów pasywnych.

Jeśli nic nie wiedzą o Twojej firmie lub otrzymają wiele podobnych zadań kopiowania i wklejania, po prostu zignorują wiadomość.

Musisz więc upewnić się, że Twoja wiadomość wyróżnia się, personalizując ją. Można to zrobić na kilka sposobów.

Przyjrzyj się uważnie stronie LinkedIn kandydata, aby określić jego zainteresowania i wartości. Wykorzystaj je, wyjaśniając, w jaki sposób otwarta pozycja odzwierciedla to, na czym im zależy.

Możesz też wspomnieć o ich doświadczeniach i osiągnięciach oraz wyjaśnić, dlaczego wyróżniali się jako kandydat. Wszyscy kochamy trochę pochlebstw!

Możesz nawet zacząć od miękkiego połączenia. Wyślij im wiadomość o tym, co zamieścili, i kontynuuj rozmowę stamtąd.

Krok 7 – Monitoruj swoje oferty pracy

Możesz się wiele nauczyć, monitorując wyniki swoich ofert pracy. Na przykład może być miejsce na poprawę, jeśli Twoje stanowiska pracy nie przyciągają tyle uwagi, ile oczekiwałeś. Możesz też dowiedzieć się, czy LinkedIn jest ogólnie skutecznym narzędziem rekrutacyjnym.

LinkedIn udostępnia szereg danych w raportach. Obejmuje to liczbę wyświetleń ofert pracy, liczbę aplikacji, widok stawek aplikacji oraz informacje demograficzne o kandydatach.

Alternatywnie, jeśli korzystasz z oprogramowania do śledzenia kandydatów, takiego jak Freshteam, będziesz mieć dostęp do obszernych raportów dla wielu kanałów rekrutacyjnych. Na przykład możesz dowiedzieć się, gdzie znajdują Cię kandydaci, aby określić najlepsze kanały rekrutacyjne. Lub śledź status kandydatów, aby upewnić się, że proces rekrutacji jest zorganizowany i nikt nie wpada w szczeliny.

Następne kroki

Jak już wspomnieliśmy, świetny opis stanowiska pomoże Ci przyciągnąć najlepszych kandydatów. Jeśli prowadzisz rekrutację dla sprzedawców, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po pisaniu opisów stanowisk sprzedaży. Zawiera również długoterminowe strategie przyciągania najlepszych talentów.

Masz już świetnego kandydata? Następnym krokiem jest ich skuteczne wdrożenie. Nie powinieneś przeoczyć tego procesu, ponieważ pozytywne doświadczenia związane z wdrażaniem zachęcają nowych pracowników do pozostania w pobliżu. Jeśli chcesz usprawnić i usprawnić proces wdrażania, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszym oprogramowaniu do wdrażania.

0 Shares:
You May Also Like