Jak korzystać z napisów na żywo w Google Pixel 4

Nowa funkcja napisów na żywo w Google Pixel 4 i Pixel 4 XL to niedoceniany dodatek do flagowych telefonów Mountain View w tym roku. Pozwala na dodawanie napisów do dowolnego filmu bezpośrednio na urządzeniu, niezależnie od tego, czy jest to film z YouTube, czy materiał osadzony w kanale Twittera. Oto jak z niego korzystać.

Przejdź do sekcji:

Siedziałeś kiedyś w pociągu lub w biurze i ktoś wysłał Ci fajny film do sprawdzenia? Możesz oczywiście po prostu zwiększyć głośność w smartfonie i odtworzyć wideo, aby wszyscy wokół ciebie słyszeli, ale w niektórych przypadkach może to być antyspołeczne. Możesz też sięgnąć po słuchawki, ale może to być również uciążliwe, jeśli są na dnie torby lub, co gorsza, w ogóle nie masz ich pod ręką.

Napisy na żywo to idealne rozwiązanie na takie chwile. Nie uważam tego za funkcję do oglądania dłuższych filmów lub pełnych filmów, chociaż możesz, jeśli chcesz, ale w sytuacjach, w których wystarczy zrozumieć dialog bez zawracania sobie głowy rockerami i słuchawkami, jest to idealne rozwiązanie! Napisy na żywo mogą dodawać napisy do dowolnych multimediów wideo odtwarzanych w telefonie. Jest również zaskakująco dokładny i działa szybko w czasie rzeczywistym. Działa również w przypadku połączeń wideo, co wcześniej nie było możliwe.

Istnieje kilka sposobów włączenia napisów na żywo na smartfonie Pixel 4. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest właściwie regulator głośności. Jeśli masz Pixel 4 z systemem Android 10, po prostu wykonaj poniższe czynności:

    Naciśnij klawisz głośności, w górę lub w dół jest w porządku Na samym dole zobaczysz ikonę, która wygląda jak pudełko z tekstem (patrz zrzut ekranu poniżej), to jest ikona Napisów na żywo Możesz ją szybko i łatwo włączyć lub wyłączyć stąd Kiedy jest wyłączony, będzie miał linię po przekątnej przez pudełko

Możesz także włączać i wyłączać napisy na żywo za pomocą menu szybkich ustawień. Musisz dodać ikonę do Szybkich ustawień, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Wykonaj poniższe kroki:

    Przeciągnij w dół z górnej części ekranu, aby otworzyć menu szybkich ustawień Stuknij ikonę ołówka, aby edytować znajdujące się tam kafelki. Znajdziesz tę samą ikonę napisów na żywo, którą widzieliśmy w menu rocker głośności Dodaj ją do menu szybkich ustawień dla łatwy dostęp

Na koniec możesz także aktywować Napisy na żywo ze zwykłego menu ustawień. Należy do ustawień ułatwień dostępu. Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Napisy na żywo: automatycznie napisy multimedialne”.

Teraz, gdy wiesz, jak włączać i wyłączać napisy na żywo, możesz zagłębić się w menu ustawień, aby dostosować sterowanie do własnych upodobań. Możesz wyszukać w ustawieniach „Napisy na żywo” lub znaleźć je w menu Ułatwienia dostępu, jak opisano powyżej.

Na tym ekranie możesz zmienić język (w tej chwili dostępny jest tylko angielski, ale to ustawienie będzie dostępne, gdy wkrótce pojawi się więcej języków), ukryć wulgaryzmy i wybrać, czy wprowadzić etykiety dźwiękowe dla takich rzeczy jak śmiech, oklaski i muzyka, czy możesz bez nich żyć.

Istnieje również możliwość usunięcia ikony napisów na żywo z regulatora głośności, jeśli nie chcesz używać tej metody do jej włączania i wyłączania. W tym menu można również znaleźć informacje i wskazówki dotyczące korzystania z napisów na żywo. Dotknięcie i przytrzymanie podpisów umożliwia na przykład ich przesunięcie, a dwukrotne dotknięcie podpisu spowoduje jego rozwinięcie.

Dzięki Android 11 Developer Preview 3 wiemy teraz, że Google planuje wprowadzić napisy na żywo do rozmów telefonicznych oraz treści wideo. Oznaczałoby to, że zasadniczo będziesz mógł mieć napisy dla swojego rozmówcy!

Faceci z XDA Developers przeanalizowali wersję 2.13.302920511 usług personalizacji urządzeń, aplikacji obsługującej napisy na żywo. Znaleźli ciągi kodu sugerujące, że użytkownicy będą mogli włączyć napisy na żywo podczas połączeń telefonicznych na Androidzie 11.

Czy wypróbowałeś napisy na żywo na swoim smartfonie Google Pixel 4? Do czego tego używasz? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

0 Shares:
You May Also Like