Jak naładować Fitbit

Ładowanie za pomocą kabla: podłącz USB do komputera, stacji ładującej lub przenośnego akumulatora i podłącz do Fitbit. Ładowanie w podstawce: wyjmij Fitbit z opaski/obudowy > podłącz USB podłączony do podstawki do portu USB > umieść Fitbit w podstawce. Dopasuj pozłacane części łączące jeśli używasz ładowarki. W przypadku podstawek ładujących Versa ściśnij końce, aby otworzyć.

Niezależnie od tego, czy Twój tracker Fitbit działa przez dzień, czy tydzień, w końcu będziesz musiał naładować baterię. To proste zadanie i wymaga tylko kilku kroków.

Jak korzystać z kabla ładującego Fitbit i podstawki?

Wszystkie modele Fitbit wymagają kabla ładującego lub podstawki ładującej. Wszystkie nowe Fitbity są dostarczane z wymaganym sprzętem do ładowania, ale jeśli kupiłeś używany Fitbit, być może będziesz musiał kupić ładowarkę na rynku wtórnym.

Oto lista urządzeń Fitbit, które wymagają kabla ładującego w porównaniu z podstawką ładującą:

Kabel do ładowania: Fitbit Ace, Fitbit Ace 2, Fitbit Ace 3, Fitbit Alta, Fitbit Alta HR, Fitbit Charge, Fitbit Charge 2, Fitbit Charge 3, Fitbit Charge HR, Fitbit Flyer, Fitbit Ionic i Fitbit Surge.
Ładowarka: Fitbit Blaze, Fitbit Flex, Fitbit Flex 2, Fitbit One, Fitbit Zip i Fitbit Versa.

Wszystkie modele Fitbit ładują się przez połączenie USB. Można go podłączyć do gniazda USB komputera w celu naładowania lub, jeśli takie posiadasz, do gniazda zasilania USB.

Jak ładować Fitbit za pomocą kabla ładującego?

Jeśli Twój model Fitbit wymaga tylko kabla do ładowania, proces jest prosty.

  Znajdź właściwy kabel ładujący dla swojego Fitbit Tracker.

  Podłącz końcówkę USB do gniazda USB w komputerze, stacji ładującej lub przenośnej baterii.

  Podłącz drugi koniec kabla ładującego do Fitbita, zwykle z tyłu urządzenia. Gniazdo w Fitbit Flyer jest ukryte pod klapką na pokrywie, a kabel ładujący Fitbit Ionic łączy się magnetycznie z tylną częścią trackera.

  Ładowanie rozpocznie się automatycznie, a na wyświetlaczu Fitbita pojawi się symbol ładowania. Teraz poczekaj na zakończenie ładowania.

Jak ładować Fitbit za pomocą podstawki ładującej?

Kilka modeli Fitbit należy umieścić w specjalnej podstawce ładującej. Modele te są zwykle umieszczane w opasce na rękę lub etui na zatrzask, gdy są noszone lub używane.

  Wyjmij Fitbit z opaski lub etui.

  Podłącz końcówkę USB kabla łączącego do podstawki ładującej do portu USB.

  Umieść Fitbit w podstawce ładującej, upewniając się, że wszystkie złote elementy łączące na urządzeniu są dopasowane do tych w podstawce. Koniec podstawki ładującej Versa będzie musiał być ściśnięty, aby można było go otworzyć, zanim można w nim umieścić Fitbit Versa.

  Podczas umieszczania w ładowarce ekran we wszystkich modelach powinien być skierowany do góry, w Twoją stronę.

  Ładowanie powinno rozpocząć się automatycznie. Jeśli ładowanie rozpoczęło się pomyślnie, wyświetlacz Fitbita powinien się zaświecić i pojawi się ikona ładowania. Teraz poczekaj na zakończenie ładowania.

Jak długo trwa ładowanie Fitbita?

Typowe urządzenie Fitbit naładuje się w pełni w ciągu dwóch godzin lub mniej. Jednak w większości przypadków ładowanie można ukończyć w krótszym czasie. Niektóre trackery, takie jak Fitbit One, mogą w pełni naładować się w mniej niż 30 minut.

Niezależnie od modelu Fitbit, najlepiej sprawdzić ikonę stanu baterii, aby zorientować się, jak długo potrwa proces ładowania.

Ponieważ wiele modeli Fitbit ma żywotność baterii, która może wystarczyć na kilka dni, zazwyczaj nie musisz w pełni naładować trackera przed jego użyciem. Jeśli się spieszysz, połowa naładowania powinna wystarczyć na następne 24 godziny.

Co robić, gdy Fitbit nie ładuje się prawidłowo?

Jeśli postępowałeś zgodnie z tymi instrukcjami, a Fitbit nadal się nie ładuje, oto kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które możesz wypróbować.

Upewnij się, że używasz odpowiedniego kabla lub podstawki do ładowania. Jeśli posiadasz kilka modeli Fitbit, być może wybrałeś niewłaściwy sprzęt ładujący. Sprawdź, czy komputer jest włączony. Jeśli podłączyłeś końcówkę USB kabla do laptopa lub komputera, upewnij się, że jest włączony, ponieważ może nie ładować Fitbit w trybie uśpienia. Wyczyść końcówki łączące Fitbit i kabel lub podstawkę. Brud i oleje mogą wpływać na łączność. Czy Fitbit jest mokry? Jeśli używasz Fitbita podczas pływania, poczekaj, aż wyschnie, zanim spróbujesz go naładować. Upewnij się, że kabel lub podstawka również są suche. Czy jest zasilanie? Jeśli korzystasz z portu USB na lotnisku lub w kawiarni, zasilanie mogło zostać wyłączone przez personel z powodu problemów technicznych. Możesz sprawdzić, czy jest aktywny, ładując smartfon lub inne urządzenia elektroniczne.

0 Shares:
You May Also Like