Jak wysłać pocztę z niestandardowego adresu e-mail za pomocą Gmaila

Co wiedzieć

W Gmailu wybierz Ustawienia > Zobacz wszystkie ustawienia. Przejdź do Konta i import patka. Obok Wyślij pocztę jakoWybierz Dodaj kolejny adres e-mail.W Dodaj inny adres e-mail, którego jesteś właścicielem ekranie, wpisz wyświetlaną nazwę i adres e-mail, sprawdź Traktuj jako aliasi kliknij Następny krokKreator dodawania adresu określa ustawienia serwera i wyświetla monit o wysłanie wiadomości weryfikacyjnej. Postępuj zgodnie z linkiem weryfikacyjnym i monitami.

W tym artykule wyjaśniono, jak skonfigurować konta wirtualne dla dowolnych adresów e-mail i używać ich do wypełniania Od nagłówek w Gmailu. Instrukcje dotyczą Gmaila w przeglądarce internetowej.

Wysyłaj pocztę z niestandardowego adresu e-mail za pomocą Gmaila

Aby skonfigurować adres e-mail do użytku z Gmailem:

  Wybierz Ustawienia (ikona koła zębatego) w Gmailu.

  Wybierać Zobacz wszystkie ustawienia.

  Przejdź do Konta i import patka.

  w Wyślij pocztę jako sekcja, wybierz Dodaj kolejny adres e-mail.

  w Dodaj inny adres e-mail, którego jesteś właścicielem ekranie, wpisz swoją nazwę wyświetlaną i adres e-mail, wybierz Traktuj jako alias pole wyboru, a następnie wybierz Następny krok.

  Kreator dodawania adresów oceni Twój wpis. Jeśli może określić ustawienia serwera Twojego adresu, kreator wyświetli monit o wysłanie wiadomości weryfikacyjnej.

  Jeśli nie może zidentyfikować ustawień na podstawie Twojego adresu e-mail, ręcznie wprowadź ustawienia SMTP, w tym serwer i port, nazwę użytkownika i hasło. Następnie wybierz Dodaj konto.

  Sprawdź, czy w swoim kliencie poczty e-mail jest nowy e-mail, a następnie skorzystaj z łącza weryfikacyjnego i monitów. Teraz, gdy wysyłasz wiadomości z Gmaila, wybierz Od strzałkę rozwijaną i wybierz konto, z którego chcesz wysłać wiadomość.

Niestandardowe adresy Gmaila, tagi „w imieniu” i ramy zasad dotyczących nadawców

Gdy wysyłasz pocztę z adresu innego niż główny adres @gmail.com przez serwery Gmaila (zamiast zewnętrznego serwera SMTP skonfigurowanego dla tego adresu), Gmail dodaje Twój adres Gmail w nagłówku nadawcy wiadomości e-mail.

Ta procedura jest zgodna ze schematami uwierzytelniania nadawcy, takimi jak SPF. Chociaż adres w wierszu Od może nie określać Gmaila jako prawidłowego źródła, nagłówek Gmail Sender zapewnia, że ​​wiadomość nie generuje czerwonych alertów dla systemów wykrywania spamu i oszustw.

Niektórzy adresaci (na przykład korzystający z programu Outlook) mogą zobaczyć Twoją wiadomość przychodzącą z adresu „…@gmail.com; w imieniu…” podczas wysyłania wiadomości z innego adresu e-mail.

0 Shares:
You May Also Like