Jak wyświetlać powiadomienia z telefonu z systemem Android na komputerze z systemem Windows

Firma Microsoft ma natywne rozwiązanie do sprawdzania powiadomień telefonu z Androidem bezpośrednio na komputerze od 2019 roku. Przetestowaliśmy rozwiązanie na komputerze z systemem Windows 10, ale ten sam proces można wykonać na urządzeniach z systemem Windows 11. Oto jak to działa.

Skocz do:

Wymagania dotyczące smartfonów i komputerów PC

Najpierw będziesz potrzebować komputera z systemem Windows 10 w wersji po 1803 (Insider 19H1, 18885) oraz smartfona z Androidem z systemem Android Nougat 7.0 lub nowszym i co najmniej 1 GB pamięci RAM.

Następnie będziesz musiał pobrać te dwie aplikacje:

Jak sprawdzić powiadomienia Androida na komputerach z systemem Windows 10 i 11?

Cóż, jeśli spełniłeś wszystkie wymagania tego przewodnika, jesteśmy gotowi do pracy.

Najpierw musisz otworzyć Link do systemu Windows na smartfonie i zaloguj się na swoje konto Microsoft. Zostaniesz również poproszony o zaakceptowanie prośby aplikacji o dostęp do pamięci wewnętrznej smartfona i aplikacji telefonu.

Gdy to zrobisz, otwórz aplikację Twój telefon na komputerze, którego chcesz używać, i zaloguj się przy użyciu tego samego profilu Microsoft, którego wcześniej używałeś na telefonie. Aplikacja na Androida pokaże Ci, kiedy nadejdzie czas konfiguracji systemu Windows.

Po otwarciu dedykowanej aplikacji na swoim komputerze otrzymasz powiadomienie na smartfona z systemem Android. Dotknięcie go potwierdzi skojarzenie między dwoma urządzeniami.

Przed zakończeniem konfiguracji musisz zezwolić usłudze Link to Windows na dostęp do powiadomień. Aby to zrobić, kliknij Zobacz moje powiadomienia > Otwórz ustawienia na telefonie. Na telefonie powinieneś zostać doprowadzony do Powiadomienia z urządzenia i aplikacji > Dotknij Umożliwić w wyświetlonym oknie potwierdzenia.

Z tego miejsca możesz czytać i odpowiadać na wiadomości SMS, przeglądać galerię zdjęć i szybko przesyłać zdjęcia z telefonu na komputer. Możesz także synchronizować powiadomienia ze smartfona w panelu bocznym Windows 10. Ta funkcja jest przydatna dla wszystkich aplikacji, które nie mają jeszcze odpowiednika na komputerze, na przykład Snapchat.

Tak więc, jak widać, za pomocą aplikacji Link to Windows można uzyskać dostęp do galerii, zarządzać SMS-ami i przeglądać wszystkie przychodzące powiadomienia na smartfonie bez konieczności wyjmowania go z kieszeni. Możesz także usuwać powiadomienia pojedynczo lub wszystkie w grupach, ale niestety nadal nie można wchodzić z nimi w interakcję, na przykład odpowiadając na wiadomość WhatsApp.

0 Shares:
You May Also Like