Jak wysyłać samozniszczające się, samoistnie wygasające wiadomości e-mail za pomocą Gmaila

W trosce o prywatność możesz od czasu do czasu chcieć, aby wysyłane przez Ciebie e-maile zniknęły bez śladu. Może to być przydatne w przypadku różnych rzeczy, na przykład jeśli prowadzisz prywatne rozmowy, o których nie chcesz mieć rejestru, poufne informacje dotyczące Twojej firmy, których nie chcesz przypadkowo ujawnić w Internecie, być może planujesz impreza-niespodzianka i nie chcesz, aby informacje wyszły na jaw.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą chcieć korzystać z samodestrukcyjnych i samoistnie wygasających wiadomości e-mail, a dobrą wiadomością jest to, że nie musisz płacić za drogie usługi e-mail i dostawców za tę funkcję. Gmail Google faktycznie ma funkcję samozniszczenia poczty e-mail, a jeśli chcesz z niej skorzystać i wysyłać więcej wiadomości e-mail dotyczących prywatności, oto, co musisz zrobić.

Wysyłaj samozniszczające się e-maile za pomocą Gmaila

Pulpit

    Uruchom Gmaila Kliknij przycisk Utwórz Na dole okna tworzenia wiadomości e-mail kliknij przycisk, który wygląda jak blokada z zegarem Teraz możesz wybrać, jak długo przed wygaśnięciem wiadomości e-mail Możesz nawet zabezpieczyć ją hasłem dla tej dodatkowej warstwy bezpieczeństwa Napisz e-mail tak, jak zwykle, a następnie kliknij Wyślij

Aplikacja Gmail

    Uruchom aplikację Gmail Stuknij przycisk + w prawym dolnym rogu ekranu Stuknij trzy pionowe kropki i wybierz Tryb poufny Wybierz czas trwania wiadomości e-mail przed samozniszczeniem, a także hasło, jeśli chcesz uzyskać dodatkową warstwę ochrony Stuknij Zapisz Utwórz wiadomość e-mail jak zwykle i wyślij ją, gdy skończysz

Co się dzieje, gdy otrzymasz samozniszczający się e-mail?

Z Gmaila do Gmaila

Gdy otrzymasz wiadomość e-mail, która ulegnie samozniszczeniu lub wygaśnie za pomocą Gmaila, w skrzynce odbiorczej zobaczysz, że podgląd wiadomości e-mail został ukryty. Ponieważ Google zakłada, że ​​wysyłanie takich e-maili odbywa się ze względu na ochronę prywatności, warto ukryć podgląd zawartości e-maila.

Po otwarciu wiadomości e-mail zobaczysz również pole informujące o wygaśnięciu wiadomości e-mail. Przypomina również użytkownikom, że nie mogą przesyłać dalej, kopiować, drukować ani pobierać wiadomości e-mail. Należy jednak zauważyć, że nie powstrzymuje to ludzi przed robieniem zrzutów ekranu wiadomości e-mail. Niekoniecznie jest to w 100% niezawodna metoda, więc jeśli istnieje coś naprawdę wrażliwego i wysoce tajemniczego, możesz zamiast tego zbadać inne metody.

Ponadto nadawca wiadomości e-mail może w dowolnym momencie usunąć lub odnowić dostęp do treści wiadomości e-mail. Oznacza to, że chociaż istnieje określony czas wygaśnięcia wiadomości e-mail, nadawca może pozwolić jej wygasnąć wcześniej, jeśli tak zdecyduje, co oznacza, że ​​po Twojej stronie nie będziesz już mógł jej zobaczyć.

Z Gmaila do innego dostawcy

Jeśli Ty lub odbiorca korzystacie z innego dostawcy poczty e-mail, otrzymany samozniszczalny e-mail będzie miał postać wiadomości od Google. Zawartość nie zostanie wyświetlona po otwarciu wiadomości e-mail, zamiast tego zobaczysz przycisk/link, który po kliknięciu otworzy wiadomość e-mail w osobnej karcie/oknie.

Należy jednak zauważyć, że odpowiedzi otrzymane z wiadomości e-mail spoza Gmaila nie będą się samozniszczać ani nie wygasną. Podczas gdy wiadomości wysyłane z Gmaila wygasną i ulegną samozniszczeniu, odpowiedzi, które otrzymasz, nie wygasną, więc warto o tym pamiętać, jeśli wysyłasz tego typu e-maile do adresatów innych niż Gmail.

Złożony w ogóle. Przeczytaj więcej o Gmailu, Google, prywatności i bezpieczeństwie.

0 Shares:
You May Also Like