Jak zamazać swój dom w Mapach Google

Co wiedzieć

Aby rozpocząć proces zamazania domu w Google Street View, musisz wyszukać swój dom i wprowadzić widok ulicy.Zgłoś problem w Street View i wypełnij formularz, prosząc Google o zamazanie domu. Po zakończeniu tego procesu nie można go cofnąć. Twój dom zostanie trwale zamazany w Google Street View.

Ten artykuł zawiera informacje o tym, jak zamazać swój dom na mapach Google i dlaczego warto to zrobić.

Dlaczego zamazać swój dom w Mapach Google?

W widoku ulicy na żywo w Mapach Google każdy może wirtualnie „podjechać” do Twojego domu, a następnie zbadać wszystko, co jest związane z Twoim domem na podstawie zdjęć zrobionych przez Google. Jeśli chcesz mieć więcej prywatności, możesz zamazać swój dom w Mapach Google.

Zdjęcia zrobione przez Google dla Street View mogą być wykorzystywane do wielu niecnych celów, takich jak:

Potencjalni złodzieje mogą zbadać nieruchomość pod kątem potencjalnych luk w zabezpieczeniach, takich jak wysokie żywopłoty lub łatwy dostęp do górnych okien. Firmy poszukujące potencjalnych klientów mogą sprawdzić, czy Twój dom wymaga nowych okien, drzwi lub prac zewnętrznych, aby spróbować skierować na Ciebie swoje działania marketingowe. Snoopy sąsiedzi mogą próbować zidentyfikować naruszenia lokalnych przepisów, aby zgłosić Cię lokalnym władzom i sprawić, że będziesz miał kłopoty.

Jak zamazać swój dom w Mapach Google

Możesz powiedzieć Google, aby zamazał Twój dom, aby ludzie nie mogli zobaczyć żadnych szczegółów Twojej nieruchomości w Street View.

Gdy poprosisz Google, aby zamazał Twój dom, pamiętaj, że nie można cofnąć tego procesu. Po przetworzeniu Twojej prośby nikt już nigdy nie będzie mógł zobaczyć Twojego domu lub nieruchomości w Street View w Mapach Google.

  Otwórz Mapy Google w przeglądarce lub aplikacji mobilnej Mapy Google i upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google. Wpisz swój adres domowy w polu wyszukiwania. Wybierz adres swojego domu.

  Aby zobaczyć zdjęcie swojego domu w Street View, wybierz i przytrzymaj wskaźnik myszy na małej żółtej ikonie człowieka w prawym dolnym rogu mapy. Przeciągnij tę ikonę na drogę przed domem.

  Po przejściu do Street View użyj klawiszy strzałek, aby obrócić widok, aby widzieć swój dom tuż przed sobą.

  Gdy przeciągasz ikonę człowieka na mapę, jeśli nie widzisz niebieskiej linii na drodze przed domem, oznacza to, że Twoja droga nie znajduje się na trasie Street View Google i nie musisz się o to martwić Street View przechowuje dowolne zdjęcia Twojego domu. Ikonę człowieka można upuścić tylko na drogę, która jest podświetlona na niebiesko.

  Gdy zobaczysz swój dom, wybierz Zgłoś problem w prawym dolnym rogu ekranu.

  Zobaczysz obraz ze Street View z małym czerwonym polem pośrodku. Możesz obracać obraz lub powiększać i pomniejszać, aby wyśrodkować pole tylko na swoim domu lub całej posesji. Wypełnij formularz, wybierając Mój dom w sekcji Prośba o zamazanie. Zobaczysz pole, w którym możesz podać więcej szczegółów, aby Google mógł dokładnie określić, którą część obrazu chcesz zamazać.

  Na koniec wypełnij wymagany formularz adresu e-mail, przeprowadź weryfikację reCAPTCHA i wybierz Składać.

Po przesłaniu tego formularza musisz poczekać, aż Google rozpatrzy prośbę i odpowie. Google może skontaktować się z nami za pośrednictwem poczty e-mail, aby poprosić o dodatkowe informacje. Możesz też po prostu otrzymać potwierdzenie, że żądane zdjęcie zostało zamazane w Street View. Tak czy inaczej, jest to dobre podejście oferowane przez Google, aby oddać swoją prywatność z powrotem w swoje ręce.

FAQ Jak ustawić adres domowy w Mapach Google?

W przeglądarce przejdź do Menu > Twoje miejsca > Oznaczone > Dom. Wpisz swój adres domowy, a następnie kliknij Zapisać. Aby zmienić adres domowy, wyszukaj Dom i wybierz Edytować obok Twojego adresu domowego na pasku wyszukiwania.

Jak zaktualizować informacje o moim adresie domowym w Mapach Google?

Aby zgłosić niedokładny adres w Mapach Google, wybierz Zaproponuj zmianę. Aby dodać zdjęcia, przejdź do sekcji Zdjęcia, a następnie wybierz Dodaj zdjęcie. Aby zgłosić brakującą lokalizację, kliknij prawym przyciskiem myszy lub naciśnij i przytrzymaj miejsce, w którym ma się znaleźć nowe miejsce, i wybierz Dodaj brakujące miejsce.

Jaki jest najłatwiejszy sposób na znalezienie mojego domu w Google Street View?

Przejdź do Instant Street View lub ShowMyStreet i wprowadź swój adres. Możesz też przejść do Map Google, wprowadzić swój adres i wybrać Pegmana w prawym dolnym rogu, aby wyświetlić Street View. Na urządzeniach mobilnych wypróbuj aplikację Google Street View na iOS lub Androida.

Czy mogę odblokować swój dom w Mapach Google?

Nie. Twoja decyzja jest trwała, co może utrudnić sprzedaż domu w przyszłości, więc weź to pod uwagę.

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Co Google wie o mnie?

Google od lat zgłasza obawy obrońcom prywatności dotyczące ilości śledzonych danych osobowych, ale ile Google wie o tobie?…