Jak zarządzać przestrzenią dyskową i usuwać zduplikowane dane na komputerze Mac?

Często pobieramy plik wiele razy, wprowadzamy w nim zmiany i zapisujemy w różnych lokalizacjach, jest to jeden z najczęstszych powodów duplikowania plików. Pliki te zajmują niepotrzebne miejsce na komputerze Mac i mogą zmniejszać wydajność. Dlatego ważne jest, aby usunąć te pliki. Możesz ręcznie przeszukiwać wszystkie pliki, co jest czasochłonne, lub skorzystać z profesjonalnej pomocy.

W tym blogu mówimy o tym, jak usunąć zduplikowane pliki, zdjęcia, kontakty i muzykę z komputera Mac za pomocą: –

Przeczytaj także: Jak znaleźć i usunąć zduplikowane zdjęcia na komputerze Mac

Jak usunąć zduplikowane pliki, zdjęcia, kontakty i muzykę z komputera Mac

Podejmując wszystkie te środki i za pomocą odpowiednich narzędzi, możesz zarządzać pamięcią masową Maca..

1. Usuń zduplikowane pliki z komputera Mac

Skuteczne usuwanie duplikatów plików może być trudnym zadaniem. Dlatego potrzebujesz aplikacji innej firmy. Jedna z najlepszych darmowych aplikacji do usuwania duplikatów dla komputerów Mac, DupeGuru pomaga odzyskać miejsce na Macu, usuwając zduplikowane pliki. Ten zaawansowany program do usuwania duplikatów plików skanuje w poszukiwaniu pliku, który ma pasujący algorytm i nie udostępnia dokładnej nazwy. Sprawdźmy, jak działa przywracanie miejsca na komputerze Mac:

Uwaga: – Jeśli używasz macOS High Sierra lub macOS Sierra, otrzymasz ostrzeżenie, że „Nie można otworzyć DupeGuru, ponieważ nie pochodzi od zidentyfikowanego programisty”.

Aby rozwiązać te problemy, przejdź do Preferencje systemowe > Bezpieczeństwo i prywatność i kliknij Otwórz mimo to.

Pobierz i zainstaluj DupeGuru Uruchom DupeGuru Wybierz folder, klikając przycisk plus (+) lub przeciągnij i upuść folder w oknie Kliknij Skanuj

Dupe Guru

Po zakończeniu skanowania. otrzymasz listę zduplikowanych plików, usuń je, odzyskaj pamięć

2. Usuń zduplikowane zdjęcia z komputera Mac: Użyj narzędzia do usuwania duplikatów zdjęć

Zduplikowane zdjęcia zajmują dużo miejsca na Macu i dlatego konieczne jest ich usunięcie. Usuwanie duplikatów zdjęć jest łatwym zadaniem podczas korzystania z Photos Duplicate Cleaner, bezpłatnego narzędzia do usuwania duplikatów zdjęć dla komputerów Mac.

Usuń duplikaty

Kliknij Auto Mark, aby automatycznie zaznaczyć wszystkie duplikaty zdjęć, pozostawiając jedno niezaznaczone w wynikach. Kliknij Kosz oznaczony, aby usunąć zduplikowane zdjęcia z komputera Mac

Usuń duplikaty

3. Użyj aplikacji Kontakt: Usuń zduplikowane kontakty z komputera Mac

Nie ma potrzeby zachowywania zduplikowanych kontaktów, ponieważ powoduje to zamieszanie. Zduplikowane kontakty można usunąć w kilku krokach, korzystając z aplikacji Kontakty, natywnej aplikacji.

Kroki, aby usunąć zduplikowane kontakty: –

Otwórz aplikację Kontakty Przejdź do paska menu> Karta> Szukaj duplikatów Po zakończeniu skanowania otrzymasz listę kontaktów o tej samej nazwie, ale różnych kontaktach. Możesz połączyć te kontakty w jeden, aby uniknąć nieporozumień.

Duplikaty plików

4. Usuń zduplikowaną muzykę przez iTunes

Wbudowana funkcja iTunes pomaga w usuwaniu duplikatów muzyki. Może być używany do usuwania niechcianych plików muzycznych i odzyskiwania miejsca.

Kroki, aby usunąć zduplikowaną muzykę z iTunes: –

Otwórz iTunes Przejdź do zakładki Biblioteka. Przejdź do Plik> Biblioteka> Pokaż zduplikowane elementy

Usuń duplikaty zdjęcia

Dodatkowa wskazówka: zoptymalizuj swój komputer Mac dzięki funkcji Cleanup My System

Cleanup My System to narzędzie zaprojektowane w celu optymalizacji komputera Mac i wzmocnienia prywatności. Skanuje w poszukiwaniu niepotrzebnych plików i usuwa je, aby zwiększyć szybkość i wydajność komputera Mac. Skanuje również w poszukiwaniu dużych i starych plików i usuwa je, dzięki czemu można zarządzać pamięcią masową na komputerze Mac. W ten sposób otrzymasz zoptymalizowanego Maca.

Cleanup My System jest dostępny w bezpłatnej wersji próbnej. Jeśli podoba Ci się narzędzie, możesz je kupić, klikając poniższy link.

Kliknij tutaj, aby pobrać Cleanup My System!

Przeczytaj pełną recenzję Cleanup My System

Dowiedzmy się, jak działa Cleanup My System!

Pobierz i zainstaluj Oczyść mój system. Otwórz Oczyść mój system i kliknij Rozpocznij skanowanie.

Poczekaj na zakończenie skanowania.

Możesz usunąć wszystkie niechciane elementy z komputera, aby odzyskać miejsce.

Istnieje wiele modułów, które pomagają zoptymalizować komputer Mac. Dowiedzmy się o nich więcej:

Moduł czyszczenia pamięci podręcznej skanuje komputer w poszukiwaniu niepożądanych danych aplikacji.

Junk Cleaner usunie uszkodzone pliki preferencji, stare pliki do pobrania, nieużywane pliki obrazów dysków, pamięć podręczną Xcode itp. Po zakończeniu skanowania usuń żądane dane z komputera.

Użyj programu Trash Cleaner, aby usunąć pliki z kosza, aby uzyskać dodatkowe miejsce.

Załączniki do poczty pomagają w usuwaniu załączników przechowywanych na komputerze Mac, które zajmują niepotrzebne miejsce.

Elementy logowania i agenci uruchamiania zmniejszają prędkość Maca. Zarządzaj nim za pomocą Menedżera uruchamiania i dostosuj, co chcesz uruchomić.

Uninstall Manager pomaga w usuwaniu niechcianych aplikacji z komputera Mac, które są rzadko używane i nie są używane w ogóle.

Disk Analyzer przyspiesza przetwarzanie i zapewnia dobrą szybkość, usuwając różne stare i duże pliki z komputera Mac.

Privacy Protector pomaga w ochronie danych przed hakerami i cyberprzestępcami.

Identity Protector pomaga chronić hasła za pomocą hasła pęku kluczy. Hasło pęku kluczy jest kluczem do zebrania wszystkich haseł w jednym miejscu.

Wniosek:-

Usunięcie zduplikowanych danych na Macu może pomóc odzyskać utracone miejsce na Macu. W tym blogu przeprowadziliśmy szczegółowe badanie, jak usunąć zduplikowane pliki na komputerze Mac za pomocą dedykowanego oprogramowania, takiego jak Gemini 2 i DupeGuru. Widzieliśmy też, jak możemy usunąć zduplikowane zdjęcia na Macu i zduplikować muzykę w iTunes, a także przyspieszyć wyniki wyszukiwania.

Do ogólnej optymalizacji Mac Cleanup Mój system to świetne narzędzie, które jest dostępne w bezpłatnej wersji próbnej, a jeśli podoba Ci się ten produkt, możesz go kupić. Poinformuj nas o swoich doświadczeniach z optymalizacją komputera Mac w sekcji komentarzy poniżej.

0 Shares:
You May Also Like