Jewellust – zabawa przez dach!

Och, zabawa z gier casual! Są zawsze do Twojej dyspozycji, niezależnie od tego, czy jesteś na przerwie na lunch w biurze, czy siedzisz w kabinie łazienkowej. Zazwyczaj te gry są wystarczająco proste, aby uśpić większość komórek mózgowych.

Słyszałem już kilka naprawdę dobrych rzeczy o casualowej grze zwanej Jewellust. Brzmiało to jak typowa nudna gra casualowa, która nie była warta swojej ceny.

W końcu ustąpiłem i przyjrzałem się tej grze lepiej. Chłopcze, czy się myliłem! Ta gra jest absolutnie gwiezdna! Pokazuje, dlaczego nie należy zbyt szybko dokonywać osądów.

Sprawdź w naszym teście, czy gra ma dla Ciebie coś w zanadrzu.

Funkcje i zastosowanie

Po pierwsze, pozwól mi wyjaśnić kilka rzeczy, zanim ludzie zaczną bombardować mnie pytaniami o to, dlaczego dałem tej aplikacji pięć gwiazdek. Mojej oceny nie należy interpretować w porównaniu z KAŻDĄ grą na Androida. Porównuję Jewellust z grami z jej kategorii gier casual, a nie z tymi z innych kategorii. Iść dalej…

Jewellust ma prawdziwą fabułę, która spaja całą grę. Niektórzy mogą odbierać fabułę gry jako nieco absurdalną, ale sama gra jest w rzeczywistości podobna do Bejeweled. Gra polega na poruszaniu się po klejnotach, aby dopasować je do siebie w tym samym kolorze i sprawić, by zniknęły. Powstałe puste przestrzenie są natychmiast wypełniane spadającymi z góry klejnotami.

Fabuła jest integralną częścią tej gry i stanowi wspólny wątek na wszystkich poziomach. Zasadniczo jesteś umieszczony w roli odkrywcy piramid w podróży, aby odkryć coraz większe piramidy. Trzeba ułożyć małą mozaikę, aby otworzyć drzwi do następnej największej piramidy. Kawałki mozaiki są wciśnięte między klejnoty. Mozaikę można złożyć razem, niszcząc rzędy klejnotów znajdujących się pod nimi. Po przejściu całej piramidy musisz najpierw rozwiązać zagadkę kombinacyjną (różne kamienie należy naciskać w określonej kolejności), zanim otrzymasz klejnot, który otworzy bramę do następnego poziomu.

Kolejna fajna rzecz: otrzymujesz dodatkowe punkty za eksplodowanie więcej niż trzech klejnotów naraz. Im wyższy poziom, tym więcej rodzajów kamieni szlachetnych jest dostępnych. W sumie istnieją następujące rodzaje klejnotów specjalnych:

Wybuch poziomy: Wysadza w powietrze wszystkie klejnoty znajdujące się w jednej kolumnie
Pionowy wybuch: Wysadza w powietrze wszystkie klejnoty znajdujące się w jednym rzędzie
Bomba: Wysadza wszystkie sąsiadujące klejnoty
Klejnot zmieniający kolor: Przybiera kolor dwóch sąsiadujących klejnotów tego samego koloru. Zniszczenie tego klejnotu dodaje trochę czasu do zegara gry
Lodowy klejnot: Zatrzymuje cały ekran, umożliwiając swobodne przesuwanie klejnotów przez kilka sekund. Całkiem fajne!
CHain-Reakcja: Również naprawdę fajnie! Zniszczenie tego klejnotu powoduje, że wszystkie tego typu klejnoty wybuchają w reakcji łańcuchowej
Magiczny klejnot: Generuje trzy losowe bonusowe klejnoty

Dostępne są dwie dodatkowe funkcje bonusowe:

Młot: Dzięki niemu możesz wybić klejnot na wyższych poziomach. Młotek może być ponownie użyty po pewnym czasie. Ta funkcja jest często niedoceniana! Jest wiele sytuacji, w których do uwolnienia ostatniego kawałka mozaiki potrzebny będzie młotek.
Wielki Wybuch: Robi wrażenie! Big Band to promień słońca, który możesz aktywować podczas gry, aby niszczyć losowe klejnoty. Dostępne są różne poziomy intensywności: Big Bang, Extra Big Bang i Super Big Bang


Tryb przetrwania

Wszystko opisane powyżej dotyczy trybu kampanii. Zasady w trybie przetrwania są takie same, ale Twoim celem jest zebranie jak największej liczby punktów. Każdy zniszczony klejnot daje ci trochę więcej czasu. Im dłużej grasz, tym więcej bonusowych elementów otrzymasz. W tym samym czasie Twój dodatkowy czas dramatycznie się zmniejsza, gdy gra toczy się dalej.

W tym trybie gry jest też Big Band. Haczyk polega na tym, że możesz go użyć tylko raz. Dlatego warto poczekać, aż Twój Wielki Wybuch zmieni się w Super Wielki Wybuch. Wielki Wybuch jest dostępny od 300 punktów. Ukończona mozaika daje 500 dodatkowych punktów i 3 minuty dodatkowego czasu.

Dolna linia:

Stary, myliłem się co do tej gry! Ta tak zwana gra casualowa nie jest zwyczajna. To mnóstwo zabawy i doskonale przemyślane. Dzięki temu jestem przykuty do telefonu na wiele godzin. Ta gra wymaga nie tylko odrobiny szczęścia, ale także dużo strategicznego myślenia.

Historia może początkowo wydawać się nieco banalna, ale udaje jej się ładnie połączyć grę. Dzięki różnym dostępnym poziomom nigdy nie będziesz się nudzić.
Jestem prawie pewien, że Jewellust stanie się moją nową ulubioną grą na mój telefon z Androidem. To zabawne, nie za łatwe, ale jednocześnie nie za trudne. To gra pełna niespodzianek i ekscytujących funkcji bonusowych. Gra jest łatwa do zrozumienia od samego początku.

Czego naprawdę można chcieć więcej?

Ekran i elementy sterujące

Zabawna i ekscytująca koncepcja gry Jewellust to nie jedyna rzecz w świecie gier casual. Grafika i sterowanie są zgrabne i po prostu niesamowite dla tego typu gier. Twórcy przywiązali dużą wagę do jakości i detali.

Ponieważ nie jest to gra 3D, Jewellust nie wymaga do działania szybkiego procesora ani dobrego silnika. Niemniej jednak robi wrażenie, jak wiele wysiłku włożono w tę grę, aby była atrakcyjna dla oka.

Pozwól, że będę tutaj szczery. Początkowo planowałem powrót gry po tym teście. Nie ma mowy, żebym to teraz robił! Trzymam to dziecko blisko siebie i poddaję się tej żądzy klejnotów..

Szybkość i stabilność

Jewellust działa bardzo szybko na HTC Desire, bez żadnych awarii i opóźnień.

Stosunek ceny do wydajności

Jewellust kosztuje 2,95 USD w Android Market. Warte każdego centa!

0 Shares:
You May Also Like
Read More

Jak odinstalować gry na PS4

Playstation 4 nie ma największego dysku twardego, zwłaszcza PlayStation pierwszej generacji. Wiele najwcześniejszych modeli PS4 miało tylko dyski…