Kalendarz biznesowy w wersji beta

Mimo że na moim Nexusie One istnieje wiele alternatyw dla standardowego kalendarza Google, trzymałem się tego do tej pory. Inne aplikacje kalendarza okazały się zbyt zajęte (jeśli wybaczysz grę słów), albo po prostu nie podobała mi się grafika. Widzę jednak zmianę w wersji beta kalendarza biznesowego! Dowiedz się, dlaczego i co ten kalendarz miał do zaoferowania w dzisiejszej recenzji testu.

Funkcje i zastosowanie

Urządzenie testowe: Nexus One
Wersja Androida: 2.2
Korzeń: Tak/LeoFroyo
Wprowadzone modyfikacje (zmiana procesora itp.): Brak.

Szczegóły aplikacji:
Do użytku od: Android 2.0.2
Apps2SD: Tak

Wymagane procesy uwierzytelniania: Twoje dane osobowe / Narzędzia systemowe

Business Calendar Beta to aplikacja kalendarza Google, co oznacza, że ​​każdy wpis jest synchronizowany z kalendarzem Google i odwrotnie. Kalendarz biznesowy Beta ma widoki miesięczne i dzienne, a także listy i widoki terminów. Nie musisz wychodzić z widoku miesiąca, aby zobaczyć spotkania ustawione na określony dzień: są one wyświetlane w małym wyskakującym okienku — bardzo wygodne!

Możesz wybrać, który kalendarz Google ma być wyświetlany w wersji Business Calendar Beta, a także możesz włączać i wyłączać wybrane w układzie miesiąc/tydzień. Możesz wybrać, ile dni (2-14) chcesz widzieć w widoku tygodnia — kolejna przydatna funkcja.

W kalendarzu dostępna jest również funkcja wyszukiwania.

Aplikacja posiada widżet, który wyświetla datę i następne zaplanowane spotkanie. Jeśli wolisz skorzystać z wersji beta kalendarza biznesowego, możesz to zrobić, klikając widżet.

Istnieje wiele możliwych ustawień, jeśli chodzi o opcje wyświetlania. Wybierz, który dzień tygodnia powinien pojawić się jako pierwszy, kolory tła dla niedzieli i „dzisiaj”, czy układ dzienny lub układ kilkudniowy ma być wyświetlany w wyskakującym oknie układu miesięcznego i który układ chcesz zobaczyć po uruchomieniu aplikacji .


Konkluzja:

Business Calendar Beta jest naprawdę warty sprawdzenia, nawet jeśli na tym etapie nie wydaje się, aby miał do zaoferowania o wiele więcej niż standardowy kalendarz. Już samo wygodne okienko w widoku układu miesiąca przekonało mnie do siebie. Również pod względem optyki wolę Business Calendar Beta od standardowego kalendarza.

Ekran i elementy sterujące

Musisz dostosować się do kontrolek aplikacji na Nexus One, jeśli znasz już standardowy kalendarz. Możesz jednak uzyskać dostęp do widoków za pomocą przycisku menu, jak zwykle. Jeśli uzyskasz dostęp do układu miesięcznego za pomocą przycisku menu, będziesz mógł zobaczyć tylko przegląd spotkania; dostęp do innych widoków można uzyskać z wyświetlacza, a do układów miesiąca, tygodnia i dnia można uzyskać dostęp za pomocą przycisku menu w przeglądzie terminów.

Jeśli wybrałeś widok miesiąca, możesz kliknąć dzień, a spotkania, które zaplanowałeś na ten dzień, zostaną pokazane w wyskakującym okienku. Jeśli chcesz przejść do widoku tygodnia, musisz przesuwać palcami po dniach, które Cię interesują.

Aby dodać nowe spotkanie, naciśnij dzień, aż pojawi się szablon „Dodaj nowe spotkanie”, w którym będziesz mógł dodać/wybrać kalendarz, tytuł, od/do, cały dzień, lokalizację, opis, przypomnienia i powtarzać. Możesz także zapraszać gości, adresy e-mail są pobierane z Twojego katalogu (zwykle wystarczy wpisać kilka liter i możesz wybrać adres, którego szukasz).

„Dzisiaj” jest wyświetlane na prawym marginesie, co oznacza, że ​​możesz zobaczyć, na które spotkania zostały już zaplanowane. Uważam, że jest to bardzo przydatna funkcja, ale można ją również wyłączyć.

Możesz wyświetlić do 14 dni w widoku tygodnia. Opcje Wyświetl dzień oraz Nowe spotkanie wyskakują po naciśnięciu na dzień przez chwilę. Przesuwając palcem w górę, możesz uzyskać dostęp do dziennego widoku dowolnej daty, która Cię interesuje. Przycisk u góry ekranu umożliwia dodawanie nowych terminów.
Przesuń palcem poziomo po ekranie, aby poruszać się po ekranach dziennych i tygodniowych. Przesunięcie palcem w górę lub w dół wyświetla następny miesiąc.

Naciśnij przycisk menu, jeśli chcesz uzyskać dostęp do ustawień swoich kalendarzy, jeśli używasz kilku. Możesz wybrać, w jakiej kolejności mają być wyświetlane… na dole wyświetlacza w widoku miesiąca, np. możesz włączyć lub wyłączyć swoje kalendarze, naciskając je w widoku tygodnia i miesięcy.

Konkluzja:
Musiałem dostosować się do nowych kontrolek (na przykład przesuwając palcem w określone dni, aby wyświetlić je w widoku miesiąca), ale teraz, gdy się do nich przyzwyczaiłem, jestem pod wrażeniem. Jeśli nadal szukasz idealnej aplikacji kalendarza Google, zdecydowanie powinieneś sprawdzić Business Calendar Beta.

Szybkość i stabilność

Doskonała wydajność: Beta kalendarza biznesowego przebiegała bardzo sprawnie w fazie testów.

Stosunek ceny do wydajności

Kalendarz biznesowy Beta można pobrać bezpłatnie z Android Market.

0 Shares:
You May Also Like