Kalkulator naukowy

Pomimo tego, że matematyka umożliwiła korzystanie z telefonów z Androidem, wbudowany kalkulator HTC nie jest zaawansowany. Na szczęście istnieją aplikacje takie jak Kalkulator naukowy, które zastępują nudny standardowy kalkulator bardziej profesjonalnym.

Funkcje i zastosowanie

Kalkulator naukowy jest dokładnie tym, czym się reklamuje: zaawansowanym kalkulatorem matematycznym. W rzeczywistości jest to bardziej standardowy kalkulator z kilkoma ważnymi funkcjami dodatkowymi:

Dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie Wykładniki i pierwiastki kwadratowe Funkcje trygonometryczne: Sin, Cosign i Tangent wraz z ich funkcjami uzupełniającymi Logarytm naturalny, log do podstawy 2 i log do podstawy 10. Funkcja wykładnicza e

Ponadto aplikacja zawiera e i Pi jako oddzielne klawisze do szybkiego odniesienia. Ekran może pomieścić do 12 liczb plus pięć miejsc po przecinku. Długo dotykając pola wprowadzania, możesz wyświetlić lub usunąć historię wszystkich poprzednich obliczeń.

Naciśnięcie przycisku menu daje dostęp do Ustawień, informacji o deweloperze, funkcji udostępniania i edytora graficznego. Nie byłem zadowolony z edytora graficznego, ponieważ:

    Zmusiłeś do wprowadzenia maksimum i minimum dla f(x) i x Brak skali układu współrzędnych

Ekran i elementy sterujące

Sterowanie jest naprawdę skuteczne. Wszystkie funkcje są wymienione w przewijanym oknie. Najważniejsze z nich znajdują się w górnej części ekranu. Funkcje znajdują się na dole, a klawiatura numeryczna na górze. Możesz przełączać się między tymi dwoma ekranami, naciskając przycisk podwójnej strzałki pod polem wprowadzania.
Kolor tła jest czarny, a poszczególne przyciski są pokolorowane zgodnie z ich funkcją. Projekt nie jest zbyt kreatywny, ale doskonale spełnia swój cel.

Dolna linia:
Kalkulator naukowy to doskonałe narzędzie do codziennego użytku. Wszystkie najważniejsze funkcje są dostępne i są łatwe w użyciu. Polecam jednak korzystanie z bardziej zaawansowanych kalkulatorów do poważnej pracy w szkole lub na uczelni.

Szybkość i stabilność

Podczas testu nie było żadnych awarii ani problemów z prędkością. Kalkulator naukowy otwiera się natychmiast i wszystko działa błyskawicznie.

Stosunek ceny do wydajności

Kalkulator naukowy jest dostępny bezpłatnie bez reklam w Android Market.

0 Shares:
You May Also Like