Klawiatura kciuka (telefon/tablet) — lepsze pisanie na tabletach

Ogromna różnorodność alternatyw dla standardowej klawiatury Androida jest teraz dostępna dla użytkowników na całym świecie. Większość z tych klawiatur została zaprojektowana dla normalnych telefonów o standardowym rozmiarze. Jednak w przypadku wielu tabletów z Androidem dostępnych na rynku liczba opcji klawiatury jest nadal bardzo ograniczona. Na każdym ekranie większym niż 5 cali lepiej i wydajniej jest pisać palcem wskazującym lub używać klawiatury wysuwanej. SwiftKey – ulubiony wśród użytkowników Androida – już wyszedł z nową wersją dostosowaną do tabletów. Teraz z klawiaturą kciukową (telefon/tablet) dostępna jest inna realna alternatywna metoda wprowadzania danych, którą można wypróbować. Jako użytkownik Archos 70 musiałem po prostu zdobyć tę aplikację…

Funkcje i zastosowanie

Jak można wywnioskować z nazwy aplikacji, klawiatura kciuka (telefon/tablet) jest przeznaczona do obsługi kciukami, w taki sposób układa się większość klawiatur ekranowych. Klawiatura kciukowa zawiera 7 różnych układów klawiatury dostosowanych do ekranów od standardowych do 10”. Tutaj są szczegółowo”

Telefon – Duży Układ Telefon – Kompaktowy Układ Tablet 5” Układ Tablet 7” 1 Tablet 7” Układ 2 Tablet 10” Układ Standardowy

Z wyjątkiem standardowego układu klawiatura jest podzielona na dwie części. Te dwie sekcje wysuwają się na boki w trybie poziomym i łączą się w trybie pionowym. Możesz lepiej zrozumieć, co mam na myśli, patrząc na zrzuty ekranu. Ten typ układu klawiatury ułatwia obu kciukom dotarcie do wszystkich klawiszy. Dzielona klawiatura zapewnia również więcej miejsca na dodatkowe symbole i litery.

Na moim Nexusie One miałem dużo problemów z dostosowaniem się do podzielonej klawiatury w trybie portretowym, ale muszę przyznać, że klawiatura jest znacznie łatwiejsza w obsłudze w trybie poziomym niż standardowa alternatywa dla Androida. Prawdziwe zalety klawiatury kciukowej stają się widoczne na większych urządzeniach. Na przykład w urządzeniu Archos 70 układ 7” jest idealny do wygodnego i łatwego pisania w trybie poziomym. Po wypróbowaniu tego układu na swoim tablecie szybko zdaję sobie sprawę, że nie będzie dla mnie powrotu do zwykłej klawiatury. Przyzwyczajenie się do korzystania z tego samego układu w trybie pionowym (tj. trzymania urządzenia w pionie) zajęło mi jednak więcej czasu.

Jeśli chodzi o różne układy, naprawdę sensowne jest wypróbowanie ich wszystkich indywidualnie. Na przykład jest całkowicie możliwe, że układ 5” działa naprawdę dobrze z twoim normalnym telefonem lub tabletem z Androidem. Aby uzyskać bardziej spersonalizowane dopasowanie, w ustawieniach możesz utworzyć niestandardowe układy klawiatury w trybie pionowym i poziomym.

Możesz wybierać spośród klawiatur QWERTY, QWERTZ i AZERTY, dostosowywać rozmiar klawiszy i wybierać spośród pięciu różnych motywów klawiatury.

Klawiatura kciukowa zawiera pięć słowników T9 (angielski, niemiecki, holenderski, francuski i włoski), które są dalekie od doskonałości. Rozpoznawanie słów naprawdę nie jest na równi i nie jest tak dobre w odszyfrowywaniu literówek, jak klawiatura HTC. Sam słownik jest również znacznie bardziej ograniczony. Wreszcie, nie można szybko przełączać się między klawiaturami bez wchodzenia w ustawienia aplikacji – duża przeszkoda dla osób, które sporadycznie piszą w kilku różnych językach.

Dolna linia:

Ze względu na problemy z rozpoznawaniem słów i wbudowanym słownikiem, mogę tutaj przyznać tylko cztery gwiazdki. Niemniej jednak klawiatura jest zdecydowanie odpowiednia dla użytkowników tabletów z Androidem. Ostatecznie zajmie ci dobry miesiąc, zanim zorientujesz się, czy warto wymienić zwykłą klawiaturę na tę nową. Dlatego warto kupić klawiaturę kciukową w AndroidPIT App Center z 24-godzinną polityką zwrotów.

Ekran i elementy sterujące

Podobnie jak w przypadku wszystkich alternatywnych klawiatur, najpierw musisz aktywować Klawiaturę kciuka (telefon/tablet) jako domyślną metodę wprowadzania (przycisk Menu/Ustawienia/Język i klawiatura). Jest to również miejsce na dostosowanie wewnętrznych ustawień klawiatury.

Korzystanie z tej klawiatury jest w zasadzie podobne do korzystania z dowolnej klawiatury ekranu dotykowego, z którą się spotkałeś do tej pory. Długie naciśnięcie przycisku układu powoduje wyświetlenie menu, w którym można wybierać między kilkoma różnymi układami.

W zależności od układu klawiatury, jeden klawisz może zawierać kilka liter, cyfr i/lub symboli. Długo dotykając klawisza, możesz wybrać drugi „ukryty” symbol. Niektóre klawisze zawierają do trzech lub czterech różnych symboli, które będziesz musiał kliknąć.

Każdy układ jest inny, więc zrozumienie każdego z osobna zajmuje trochę czasu. Moim zdaniem klawiatura Thumb Keyboard to prawdziwy must-have dla użytkowników tabletów.

W ustawieniach Klawiatury kciuka możesz dostosować dźwięki/wibracje klawiszy oraz włączyć/wyłączyć rozpoznawanie słów i sprawdzanie pisowni. Jest to również miejsce, w którym można dostosować układy i rozmiar klawiszy.

Dolna linia:

Ze względu na niekonwencjonalną konstrukcję podziału, klawiatura kciukowa zdecydowanie wymaga trochę przyzwyczajenia. Jak widzę, klawiatura kciuka jest przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników tabletów, a nie zwykłych telefonów z ekranem dotykowym z Androidem.

Szybkość i stabilność

Szybkość klawiatury kciukowej (telefon/tablet) jest po prostu niesamowita! Żadnych opóźnień ani opóźnień, które zakłócają pisanie, jak to często bywa w przypadku klawiatury HTC.

Stosunek ceny do wydajności

Klawiaturę kciuka (telefon/tablet) można pobrać za 0,99 EUR (1,35 USD) z Android Market. W AndroidPIT App Center klawiatura kciuka jest dostępna w cenie 1,19 € (1,60 USD) za jeden pop.

0 Shares:
You May Also Like