Komnaty śmierci

Strzelanka z perspektywy trzeciej osoby na telefonie z Androidem? Czy to w ogóle ma sens? Takie przedsięwzięcie może okazać się szczególnie trudne, jeśli grasz na Nexus One, urządzeniu bez klawiatury sprzętowej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy Deadly Chambers jest jednak warte twojego czasu.

Funkcje i zastosowanie

Deadly Chambers to strzelanka z perspektywy trzeciej osoby z pięcioma poziomami i zróżnicowaną obsadą wrogów i wielkich-bossów-wrogów czekających na ciebie na końcu każdego poziomu.

Możesz nosić ze sobą do trzech rodzajów broni, a w trakcie gry zyskujesz nową broń, którą możesz podrasować zgodnie z tym, co masz na myśli.

Jak sama nazwa aplikacji może sugerować, Deadly Chambers jest zakorzenione w gatunku horroru, co oznacza, że ​​walczysz ze szkieletami, upiorami i innymi potworami. Na szczęście w całej grze dostępne są apteczki i dodatkowa amunicja, ponieważ prawdopodobnie będziesz potrzebować obu, nawet na pierwszym poziomie.

Deadly Chambers zapewnia historię, która wprowadza nastrój, ale to, co musisz zrobić, jest naprawdę dość proste (jak to często bywa w grach akcji). Na każdym poziomie musisz zabić wszystkich przeciwników, aby dostać się do następnego poziomu. Od czasu do czasu musisz zabezpieczyć klucz, który pozwoli ci otworzyć drzwi i przejść przez Komnaty Śmierci.

W grę można grać z perspektywy trzeciej lub pierwszej osoby. W wariancie 3-osobowym przewidziano kilka kątów kamery. Aplikacja pozwala na wiele zmian w ustawieniach dotyczących sterowania i grafiki, więc teoretycznie powinno to umożliwić grę również na starszych urządzeniach. Swoje spostrzeżenia dotyczące wydajności i sterowania opieram na doświadczeniu z graniem na Nexusie One, który nie ma klawiatury sprzętowej ani szczególnie wyrafinowanej pojemności graficznej. Pomimo tych ograniczeń sterowanie naprawdę działało przez cały czas testu, podobnie jak ogólna wydajność (przy wysokich ustawieniach grafiki) — za chwilę omówię więcej szczegółów. Po pierwszym uruchomieniu Deadly Chambers aplikacja dostosowuje ustawienia graficzne do posiadanego telefonu; jeśli chcesz, możesz wprowadzić zmiany w tej automatycznej procedurze.


Konkluzja:

Jeśli lubisz gry akcji, koniecznie sprawdź Deadly Chambers, a przynajmniej bezpłatną wersję demo, dzięki której uzyskasz dostęp do pierwszego poziomu.

Ekran i elementy sterujące

Oprawa graficzna aplikacji jest całkiem zgrabna. Nie zapiera dech w piersiach, ale środowisko, w którym musisz walczyć, jest ładnie animowane, podobnie jak twoi przeciwnicy. Powiedziałbym, że ta aplikacja jest tak dobra jak PSP, chociaż powinienem wspomnieć, że od jakiegoś czasu nie korzystałem z mojego PSP i nie wiem, czy dzisiejsze gry są lepsze od tych, w które grałem.

Największe wrażenie zrobiły na mnie sterowanie. Jak już wspomniałem, testowałem tę aplikację na Nexus One, co oznacza, że ​​korzystałem z ekranu dotykowego, który działał bardzo dobrze, choć przyzwyczajenie się do niego trwało chwilę, ale w końcu udało mi się przebiec przez komory, unikanie moich przeciwników i ostatecznie ich niszczenie. Ha!

Wszystkie przyciski znajdują się na ekranie dotykowym. Aby strzelać, zmieniać broń, przełączyć się na perspektywę pierwszoosobową lub zmienić perspektywę kamery wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. Gdy grasz po raz pierwszy, zostaniesz poinformowany, który przycisk robi co. W lewym dolnym rogu znajduje się wirtualna podkładka, która pozwala poprowadzić swoją postać. Jeśli jesteś w trybie trzeciej osoby, będziesz musiał naciskać na podkładkę i naciskać dalej. Poruszając palcem możesz iść w wybranym kierunku, biec, skręcać w lewo, w prawo lub wokół własnej osi. Po obu stronach podkładki znajdują się dwa przyciski strzałek, które pozwalają poruszać się odpowiednio w lewo lub w prawo. Dzięki temu wirtualnemu padowi mogłem naprawdę dobrze kontrolować swoje alter ego.

Jeśli jesteś w trybie pierwszej osoby, pad może być używany do rozglądania się; wokół pada znajdują się cztery przyciski ze strzałkami, które umożliwiają poruszanie się. Perspektywa pierwszoosobowa nie jest idealna, jeśli chcesz poruszać się po komnatach, ponieważ musisz przechodzić od padu do strzał, co oznacza, że ​​musisz podnieść palec, aby wycelować w potwory. Jeśli jednak stoisz w miejscu, ta perspektywa jest naprawdę przydatna.

Zauważyłem jedną wadę w sterowaniu: nie wiem dlaczego, ale czasami zdarzało się, że perspektywa zmieniała się bez naciśnięcia przeze mnie żadnych przycisków. W końcu zdecydowałem się zintegrować to dziwne zjawisko z moją grą i mimo to byłem w stanie poradzić sobie ze sterowaniem.

Broń, której aktualnie używasz, jest wyświetlana w prawej górnej części ekranu, a także możesz zobaczyć, ile amunicji masz wypuszczonej. Na środku górnej części wyświetlacza znajduje się pasek, który informuje o stanie twojego zdrowia, a gdy walczysz z przeciwnikiem, pojawia się inny pasek, który pokazuje, jak radzi sobie drugi facet.

Obsługiwany jest multitouch, ale jest to uzależnione od urządzenia. Dzięki temu mogłem zmienić perspektywę podczas biegu.
Ustawienia są podzielone na różne funkcje, takie jak Ogólne, Sterowanie, Grafika i Dźwięk. Jeśli więc Twój telefon ma klawiaturę sprzętową, możesz zmienić układ klawiatury, jakość tekstury graficznej, a także filtrowanie grafiki (liniowe, dwuliniowe lub trójliniowe) oraz muzykę i efekty dźwiękowe.


Konkluzja:

Nie sądzę, że można uzyskać lepszą kontrolę nad strzelanką z perspektywy trzeciej osoby/ego na telefonie. Projekt graficzny jest również dobry i istnieje wiele opcji wprowadzania zmian w kontrolkach i wydajności / grafice. Jeśli jesteś fanem akcji, który również lubi horrory, jest to pozycja obowiązkowa.

Szybkość i stabilność

Naprawdę nie ma co narzekać na wydajność, Deadly Chambers działał płynnie, nawet przy wysokich ustawieniach graficznych. Było kilka zawieszeń, a raz musiałem nawet zrestartować telefon.

Stosunek ceny do wydajności

Deadly Chambers można pobrać za 2,99 USD z Android Market. Dostępna jest również darmowa wersja demo.

0 Shares:
You May Also Like