Komunikat prasowy HTC w sprawie pozwu patentowego

Wczoraj HTC odpowiedziało w swoim pierwszym oficjalnym komunikacie prasowym w odpowiedzi na pozew Apple przeciwko nim za rzekome naruszenie 20 patentów iPhone’a. W swoim komunikacie prasowym wymienili wiele swoich wcześniejszych innowacji, pokazując, że HTC ma długą historię w rozwoju smartfonów. HTC wyraziło też, że nie zgadza się „z działaniami Apple’a i będzie się w pełni bronić”.

Niestety, nie widziałem niczego w komunikacie prasowym, który odnosiłby się bezpośrednio do roszczeń Apple. Sądzę, że na coś o większej treści prawnej będziemy musieli poczekać trochę dłużej.

Taylor Wimberly z AndroidandMe miał to do powiedzenia na temat możliwych działań regresowych i tego, co może przynieść przyszłość: „możliwe, że HTC może pozwać Apple za naruszenie niektórych patentów na smartfony. Możemy nie wiedzieć, kto wygra ten spór przez kilka lat, jeśli sprawa trafia do sądu, więc miejmy nadzieję, że dojdą do jakiejś ugody i będziemy mogli iść naprzód”.

Rzuć okiem na niektóre z poniższych informacji prasowych lub przeczytaj je wszystkie w powyższym linku:

Firma HTC Corporation przedstawiła dzisiaj swój sprzeciw wobec działań prawnych Apple i potwierdziła swoje zaangażowanie w tworzenie portfolio innowacyjnych smartfonów, które dają konsumentom szeroki wybór. Założona w 1997 roku z pasją do innowacji i wizją tego, jak smartfony mogą zmienić ludzkie życie, firma HTC nieustannie rozwija tę wizję, konsekwentnie wprowadzając nagradzane smartfony u amerykańskich operatorów komórkowych.

„HTC nie zgadza się z działaniami Apple i będzie się w pełni bronić. HTC zdecydowanie opowiada się za ochroną własności intelektualnej i będzie nadal szanować innych innowatorów i ich technologie, tak jak robiliśmy to zawsze, ale nadal będziemy wspierać konkurencję poprzez nasze własne innowacje jako zdrowy sposób dla konsumentów, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia z urządzeń mobilnych” – powiedział Peter. Chou, dyrektor generalny HTC Corporation. „Od samego początku firma HTC skupiła się na tworzeniu najnowocześniejszych innowacji, które zapewniają wyjątkową wartość osobom poszukującym smartfona. W 1999 roku rozpoczęliśmy projektowanie XDA[i] i T-Mobile Pocket PC Phone Edition[ii]nasze pierwsze smartfony z ekranem dotykowym i oba zostały dostarczone w 2002 r., a od tego czasu dostarczono ponad 50 dodatkowych modeli smartfonów HTC”.

Obraz z Gizmodo

Inne źródła: Gizmodo, Engadget, Android Central, HTC Press Room

0 Shares:
You May Also Like