Koniec bitwy o numer wersji Androida – Honeycomb to 3.0 i jest pyszny

Krótko przed tym, jak ich partner w zakresie tabletów, Motorola, pojawił się na scenie na targach CES, Andy Rubin opublikował na blogu Google Mobile wideo o strukturze plastra miodu, pokazując kilka rzeczy, na które można się spodziewać w nowej wersji. To wszystko, co widzieliśmy w jego wywiadzie w Dive into Mobile i wiele więcej. Film poniżej, pełna analiza filmu po przerwie.

Jeśli czytałeś mój wczorajszy post o tabletach ASUS z technologią Honeycomb lub śledziłeś inne wiadomości o tabletach Honeycomb, mogłeś zauważyć, że ich wersje nie przypominały tego, co Rubin pokazał pod koniec zeszłego roku. Na szczęście oficjalna wersja Honeycomb jest o wiele czystsza i ładniejsza niż to, co popisywały się ASUS i Toshiba.

Kilka rzeczy pojawia się od razu podczas oglądania filmu. „Zbudowany w całości dla tabletów” oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby telefony miały w najbliższym czasie zobaczyć którykolwiek z interfejsów API i ulepszeń. I ma to sens: Google właśnie uruchomił Gingerbread i chociaż nie ma tak wielu poważnych remontów, muszą pozwolić mu się zatopić przed wykonaniem kolejnego ruchu. Wcześniej dzisiaj stwierdziliśmy również, że ponad 50% telefonów z Androidem działa teraz w wersji 2.2 i około 35% w wersji 2.1, więc należy wykonać pracę, aby wszyscy zaktualizowali co najmniej jedną wersję. Również przejście do wywołania Honeycomb 3.0 sygnalizuje to, o czym wielu dyskutowało – rozłam w strukturze wszystkich rzeczy związanych z Androidem. Czy naprawdę musimy się tym zbytnio przejmować? Prawdopodobnie nie.

Dopóki aplikacje na telefony nadal działają w iteracji tabletowej, fakt, że nie stanie się to odwrotnie, nie ma większego znaczenia. 10-calowa powierzchnia do gry daje twórcom aplikacji znacznie więcej możliwości odkrywania i tworzenia aplikacji w inny sposób. Chociaż czekamy, aż deweloperzy to zrobią, powinniśmy mieć nadzieję, że obecne aplikacje na telefony będą działać i skalować się prawidłowo, abyśmy mogli jak najlepiej cieszyć się wrażeniami. Udostępnianie aplikacji przeznaczonej tylko na tablety na telefony na początku nie ma większego sensu. Dynamiczne interfejsy API, które Rubin pokazał na Dive into Mobile, były fajne, gdy telefony i tablety mogły korzystać z tej samej aplikacji, po prostu prezentując ją w inny sposób, ale to nie wszystko, co dotyczy projektowania aplikacji na tablety. Pozycjonowanie przycisków lub sposób, w jaki dodatkowe informacje są wyświetlane w aplikacji, należy ponownie rozważyć podczas projektowania aplikacji na tablety, a także w celu zaprojektowania najbardziej użytecznych i zabawnych aplikacji na rynku. osobisty. Z nowego numeru wersji wynika również, że następną wersją telefonu będzie prawdopodobnie 2.4, a tabletową 3.1, ale nie wierz mi na słowo.

Do innych godnych uwagi wzmianek w porządku chronologicznym wideo (właściwie musiałem pobrać wideo z Youtube i spowolnić je w VLC, ponieważ porusza się trochę szybko). Jak widzimy, przycisk odblokowania nie jest już liniowy, są dwa koncentryczne okręgi i odsuwasz mniejszy od środka w kierunku większego – w dowolnym kierunku, w którym chcesz to zrobić. Schludnie! Nowy ekran główny też wygląda ładnie:

Dostępne są przewijalne widżety dla Gmaila, Kalendarza i Zakładek oraz dużo miejsca na ikony. Pasek wyszukiwania, który kiedyś rozciągał się w poprzek ekranu w tabletach z 2.1/2.2, ma teraz odpowiednią wielkość, a na dole masz zapowiedziane miękkie przyciski zamiast twardych przycisków na urządzeniu (tylko w przypadku XOOM, ASUS i Te Toshiba nadal miały dotykowe przyciski na ramce), zegar i, jak zakładam, ikony Wi-Fi i baterii, które pojawią się, aby ujawnić odpowiednie informacje, tak jak teraz na tabletach Archos i Viewsonic – znowu, tylko moje 2 centy , brak oficjalnego słowa na ten temat.

Na drugim ekranie masz swoje widżety społecznościowe, jak dotąd dla GTalk i Youtube – Facebook i Twitter prawdopodobnie podążą za nimi, aby ujednolicić ich społeczne aspekty. Film pokazuje przejście do przeglądu ekranów głównych – w sumie 5, jak się wydaje – oraz sposób, w jaki dostosowywanie ekranu głównego działa w Honeycomb. Możesz przeglądać widżety w jednym okienku, wybierać aplikacje w innym i zmieniać (zapewne przeglądając zintegrowaną galerię) tapetę. Pierwsze dwie przestrzenie okienek działają poprzez przeciągnięcie widżetu lub aplikacji w górę na wybrany ekran, oczekiwanie na powiększenie, a następnie upuszczenie go tam. Wydaje się, że istnieje siatka 8×7, w której można upuszczać widżety i aplikacje, chociaż skróty do aplikacji wydają się zajmować tylko jednostkę na pierwszym ekranie.

Klawiatura wygląda niesamowicie. Zajmuje prawie 2/3 ekranu, ma ładne klawisze w stylu CR48 i typową trójkątną konstrukcję QWERTY, do której wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, z minimalnymi klawiszami funkcyjnymi wokół niego. Biorąc pod uwagę proporcje wyświetlacza Motorola XOOM 16:10, ten pierwszy spadek powinien być wystarczająco szeroki, aby można było na nim pisać – iPad jest naprawdę bardzo szybki, ale zginam nadgarstki, aby pomieścić ograniczoną przestrzeń – a problem, który powinien rozwiązać szerszy ekran. Nie będzie pełnowymiarowy, ale wystarczająco dobry dla niczego poza powieściopisarzami.

Przeglądarka doczekała się przyjemnego przeprojektowania i wydaje się dość szybka na symulowanych obrazach. Funkcje takie jak zaznaczanie tekstu, udostępnianie linków, znajdowanie na stronie i są ograniczone do klawisza menu w prawym górnym rogu i pojawiają się nad górnym paskiem z kartami po wybraniu. Pole nawigacyjne znika podczas przewijania strony w dół. Zaznaczanie tekstu w przeglądarce i prawdopodobnie w całym systemie przypomina to, co widziałeś w Gingerbread, a znaczniki po każdej stronie pomagają Ci przejść przez cały proces.

Google e-Books ma ładny wygląd i pokazuje klawisze wyszukiwania i menu w prawym górnym rogu, prawdopodobnie implementacja dla całego systemu. Posiada również przerzucanie stron w stylu papieru, jak do tej pory na iPadzie i aplikacjach Nook/Kindle, a także ładny, przewijany widget w stylu coverflow, pokazany wcześniej. GMail jest teraz aplikacją wielopanelową z panelem folderów po lewej stronie, panelem listy wiadomości i trzecią wiadomością tylko w tym wątku. W pierwszym widoku zobaczysz swoje foldery i listę wiadomości według folderu, po wybraniu wiadomości wyświetla się tylko lista wiadomości i wiadomość. Ładny!

YouTube zobaczył również przeprojektowanie, które wygląda trochę jak wizualne zakładki Safari dla komputerów stacjonarnych/laptopów. GTalk oficjalnie ma połączenia wideo, aby przeciwdziałać FaceTime na iPhonie, a wkrótce także na iPadzie. Pójdę na kończynę i powiem, że wkrótce połączenia wideo będą również docierać do telefonów w pobliżu – to po prostu rozsądna rzecz. Mapy 5.0 z 3D, które pojawiły się na wielu telefonach kilka tygodni temu, są również dostępne na pokładzie, Streetview i tak dalej.

Uff. To bardzo dużo, ale pozostawia też kilka pytań bez odpowiedzi. Obciążyłem cię już wystarczającą lekturą, więc będzie więcej o plastrze miodu, gdy dowiemy się więcej.

Zdjęcia: zrzuty ekranu z oficjalnego filmu Google

0 Shares:
You May Also Like